مقالات مرتبط با اصول و فنون مذاکره و ارتباطات کلامی

کارآفرینی از دیدگاه یک کارآفرین

از دهه ۷۰ شروع به تجربه های جدید وخلق یک روش جدید در توسعه و بهبود کسب و کار نمودم. هرچند طی این سه ده پیوسته طعم تلخ شکست را تجربه و مزه مزه نمودم اما اینک و با .

مذاکره کننده شکست ناپذیر

در این مقاله به تکنیک های مذاکره که هرگز شکست نمی خورد می پردازیم. در جلسات مختلفی که حضور داریم با نگاه بسیاری از پیام ها رد و بدل می شود و اتفاقاً هر دو هم می دانیم چیزی می خواهیم. آنها .

شنیدن یا گوش سپردن

متاسفانه زیاد شنیده ایم که مردم می گویند شنیدم اما باید اذعان کرد که شنیدن کی بود مانند گوش دادن. باید اذعان کنیم که الگوریتم ها و یاد الگوهای تن صدا و آوا و همچنین تند یا کند سخن .

مدیریت پیشرفته استرس چیست

استرس یا تنیدگی یا فشار دقیقا مانند یک احساس ناخوشایندی که در نتیجه کنترل نداشتن بر شرایط در فرد بوجود می آید. بشر امروزی اضطراب و استرس را تجربه نموده مانند استرس‌های مقطعی یا یک برهه و یا استرس .

کارگاه اصول و فنون مذاکره ویژه مدیران ارشد

کارگاه اصول و فنون مذاکره برای مدیران ارشد سازمان هواپیمایی کشور در این کارگاه آموزشی که در فرودگاه مهرآباد ساختمان مرکزی سازمان هواپیمایی کشوری برگزار شد دکتر مازیار میر به تشریح مفاهیم پایه تا پیشرفته فنون مذاکره پرداختند. سرفصل .

قوانین مذاکره ی اثربخش

قوانين استراتژیک مذاکره اثربخش به عنوان یک مدرس و مشاور کسب و کار سالها است بصورت حرفه ای درگیر مذاکرات سخت و طاقت فرسای هستم که از جنبه های گوناگونی قابل بحث و گفتگو است. طی این مدت به .

صورتجلسه وکلا

تنظیم صورتجلسه بین وکیل و موکل وکیل باید هنگام قبول دعوا حتماً صورتجلسه ای حاوی اظهارات موکل تنظیم و موکل آن را امضا کند. همینطور بطور دقیق مشخص باشد قرارداد بین آنها راجع به چه کاری در خصوص دعوا .
مذاکره به زبان ساده

مذاکره به زبان ساده

تعریف مذاکره و انواع آن سلام من مازیارمیر هستم؛ سالهاست بصورت متمرکز روی اصول و فنون مذاکره و ارتباطات غیرکلامی در حال تحقیق و مطالعه می‌باشم. متاسفانه در نیم قرن گذشته و درواقع از زمان طفولیت مناظره کننده خوبی .
مذاکرات

بهترین مذاکره کننده

انواع مذاکرات و تاثیر آن در توافق ها برای اولین بار تقریبا در اواخر دهه شصت با جزوه پروفسور مسعود حیدری، با اصول و فنون مذاکره اشنا شدم و به این دنیا گام گذاشتم. بارها و بارها در کلاس .
هوش هیجانی

کارگاه هوش هیجانی

 راهکارهایی برای توسعه و بهبود هوش هیجانی شاید قبل از پرداخت به هر مطلب دیگری بهتر است به سراغ هوش عاطفی و یا هوش هیجانی برویم. هوش هیجانی توسط دو محقق و پژوهشگر به نام جان مایر و سالاووی .
حفاظت گفتار و کلام

حفاظت گفتار، حفاظت کلام

تطبیق گفتار، کردار و پندار امام صادق (ع ) به مؤمن طاق فرمود: (فـَوَاللّهِ لَقـَدْ قـَرُبَ هـذَا الْاءَمـْرِ ثـَلاثَ مـَرّاتٍ فـَاءَذَعـْتُموُهُ، فَاَخَرَّهُ اللّهُ وَ اللّهُ مالَکُمْ سِرٌّ اِلاّ وَ عَدّوکُمْ اَعْلَمُ بِهِ مِنْکُمْ): بـه خـدا سوگند سه بار این .
ارتباط مؤثر و مهارت های مهم

ارتباط مؤثر و مهارت های مهم

ارتباط مؤثر و مهارت های مهم (قسمت اول) موضوع سخنرانی امروز ۲۷ دی ماه ۱۳۹۵ در وزارت ورزش و جوانان بسیار مفتخرم که امروز مهمان وزارت ورزش و جوانان و مدیران برجسته و ارزشمند ورزشی کشور هستم. سخن خود .
اصول و فنون مذاکره / گفت و گو با افراد تصمیم گیرنده

اصول و فنون مذاکره / گفت و گو با افراد تصمیم گیرنده

نحوه ی گفت و گو با افراد تصمیم گیرنده در گفت و گو با افراد تصمیم گیرنده (خواه این گفت و گو تلفنی باشد یا حضوری) باید از وقت تان نهایت استفاده را ببرید. تام بلیک نویسنده کتاب واگن .
اصول و فنون مذاکره/روابط دوستانه

اصول و فنون مذاکره/روابط دوستانه

مذاکرات در روابط دوستانه به عنوان یک مدرس و مشاور انتخاباتی مهمترین نقطه موفقیت و شکست در انتخابات، کسب و کار، تشکیل و حفظ خانواده را اشراف بر هنر و فن مذاکره می دانم. شما چه یک مدیر، پزشک، .
اصول و فنون مذاکره / مذاکره موفقیت آمیز

اصول و فنون مذاکره / مذاکره موفقیت آمیز

نحوه مذاکرات موفقیت آمیز به عنوان یک مدرس، مشاور و محقق در زمینه اصول و فنون مذاکره باید بگویم که کلید شروع یک کسب و کار اقتصادی جدید یا مناسبات دوستانه و یا سیاسی یک مذاکره موفقیت آمیز  و .
اصول و فنون مذاکره / مذاکره کنندگان

اصول و فنون مذاکره / مذاکره کنندگان

مذاکره کنندگان چه کسانی هستند؟ مذاکره کنندگان، اغلب پسران و دختران بزرگی هستند که به خوبی قادرند ذهن خود را پرورش دهند و نیاز به دایه ی پند دهنده ندارند. آنچه در بالا گفته شد دیدگاه کارشناسان در مذاکره .
اصول و فنون مذاکره / سازش

اصول و فنون مذاکره / سازش

سازش در مذاکرات من در مدل مذاکره ی خود اعتقاد دارم که سازش کردن، یک روش قوی برای رسیدن به توافق نیست. ما سازش را به صورت موضوع قوی برای رسیدن به توافق نه بلکه به صورت موضوع تقسیم کردن تفاوت .
اصول و فنون مذاکره / اعتماد

اصول و فنون مذاکره / اعتماد

اعتماد در مذاکرات اگر شما علاقه مند به مذاکره هستید باید نوشته های آقای  دنی ارتل (Dany Ertel) را بخوانید. او موضوع را خیلی خوب، درک می کند. در اینجا نقل قولی از او آورده شده است: «یک رابطه ی قوی، باعث ایجاد .
اصول و فنون مذاکره / مذاکره

اصول و فنون مذاکره / مذاکره

مذاکره بین اشخاص مختلف زمانی که شما اشخاص را با نژادهای گوناگون ملاقات می کنید، اغلب باید بدانید که همه ی آنها بسته به جایی که از آن آمده اند، شیوه های متفاوتی در انجام مذاکرات دارند. من مذاکره ای در هنگ .
آخرین عنصرمذاکره

آخرین عنصر مذاکره

عنصر پایانی مذاکرات در مذاکره عناصر زیادی وجود دارد. در دکتری به شکل خاصی به این عناصر پرداخته شده است. اما به صورت استاندارد باید دانست، عنصر پایانی مذاکره به شدت تأثیر گذار است؛ تا آنجا که سیال و .
نبایدهایی را که مذاکره کننده نباید مرتکب آن بشود

نبایدها در مذاکرات

نبایدهایی را که مذاکره کننده نباید مرتکب آن بشود هنگام کسالت و خستگی پشت میز مذاکره ننشینید چون نمی توانید مذاکره را بدون داشتن توانایی اداره کنید. از فرودگاه مستقیم به میز جلسه نروید چون نیاز به استراحت و .
اصول علمی مذاکره درکسب و کار

مذاکره در کسب و کار

اصول علمی مذاکره در کسب وکار بیش از دو دهه بصورت حرفه ای به آموزش و مشاوره انتخاباتی و کسب و کار در ایران اشتغال دارم و در این خصوص به این نتیجه رسیدم که فرایند مذاکره و مخصوصاً .
آنچه که باید از ادبیات خود حذف کنیم

آنچه که باید از ادبیات خود حذف کنیم

آنچه که باید از ادبیات خود حذف کنیم هیچ چیز و هیچ کس و هیچ گفتار و کردار و تفکری آنگونه که به نظر می رسد نیست. شاید ندانیم که دیگران هرگز ما را آنگونه که هستیم نمی بینند و .
صفت و باورهای مذاکره کننده خوب

صفت و باورهای مذاکره کننده خوب

صفت و باورهای مذاکره کننده خوب یک سری از مهمترین معیارهای مذاکره کننده خوب وحرفه ای و صفات بارز که باعث پیشرفت و موفقیت در مذاکره می شود از زبان پروفسور مسعود حیدری پدر علم مذاکره ایران و خاورمیانه .
X