کتاب موفقیت بی انتها

موفقیت بی انتها (چرا باید این کتاب را بخوانیم)

اگر داشتن فکر و اندیشه مثبت به تنهایی کارساز بود، باید همه در کودکی اسب های کوچک داشته و اکنون نیز زندگی رویایی داشته باشیم؛ هر موفقیت بزرگ با عمل به دست می آید. «آنتونی رابینز»

چرا باید این کتاب را بخوانیم:
سالها است در اقصی نقاط کشور به امر مشاوره و تدریس اشتغال دارم و جای یک کتاب را همیشه خالی می دیدم.
اگر احساس می کنید در زندگی شکست خورده اید اعتماد بنفس لازم را ندارید و یا سالها است دچار زندگی یکنواخت و کسل کننده ای شده اید و یا احساس می کنید از زندگی خود راضی نیستید و یا قصد دارید مسیر موفقیت خود را هموارتر نموده و به آن سرعت بیشتری بیافزاید و یا اگر علاقمند هستید و معنی واقعی یکصد جلد کتاب را در یک کتاب بخوانید پس لطفاً و حتماً به خواندن ادامه دهید.
نکاتی طلایی پیرامون نحوه خواندن این کتاب توصیه میکنم چگونه یک کتاب را بخوانیم اولین بار که چنین مطلبی را در مجموعه کتابهای زنده یاد ذبیح الله منصوری با کتابهای افسانه ای و خارق العاده اش مطالعه کردم و در سن نوجوانی بودم این مطلب را درک نکردم او در کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون مصر ( داستان زندگی پزشکی در ۲۰۰۰ سال پیش که بی شباهت به زندگی امروزی ما نیست) اینطور می گوید این کتاب را حتماً بخرید و یکبار در جوانی و یکبار در میانسالی و یکبار در ایام کهولت بخوانید.

اما آن روز من این مطلب را اصلاً درک نکردم و امروز این مطلب را درک می کنم شاید تصور کنید که خواندن کتاب یک کار بدیهی است و نیاز به هیچ آموزش خاصی ندارد. ولی دکتر مورتیمر آدلردر کتاب معروف خود با عنوان HOW TO READ A BOOK می گوید که خواندن یک هنر و تکنیک خاص است که نیاز به آموزش علمی و عملی دارد. او در این کتاب تأثیر گذار خود چهار سطح مطالعه یک کتاب (مقدماتی، تفحصی، تحلیلی، و تطبیقی) معرفی، و به صورت قدم به قدم به تشریح این کتاب می پردازد او این کار را بسیار دقیق و علمی بیان می کند که من هم توصیه می کنم شما نیز این کتاب را به همین صورت بخوانید تا تأثیر آن مضاعف تر شده و ماندگار و پویا در روح شما باقی بماند. لطفاً این کتاب را حداقل سه بار بخوانید یک بار فقط صفحات آن را و سرفصلها را ببینید و به عنوان یک مقدمه فقط تفحص کنید چه مطالبی در آن وجود دارد. برای بار دوم با دقت هرچه تمامتر بخوانید و برای بار سوم مطالب مهم آنرا برای خودتان خلاصه نموده یادداشت برداری نموده یا زیر آنها خط بکشید هر مورد را در محل مورد استفاده و یا در روز خاص آن تکنیک و درس خاص را مورد استفاده قرار دهید و روی آنها تفکر و تعقل کنید و به شما تضمین میدهم نتایج شگفت انگیز آن را در مدت کوتاهی خواهید دید.

دکتر سید مازیار میر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *