مدیریت و رهبری پیشرفته جلسات و مذاکره

رهبری کاریزماتیک

کارگاه مدیریت و رهبری

یکی از مهمترین چالش مدیران ایرانی در نحوه برگزاری جلسات و آداب تشریفات فی مابین و مخصوصا مذاکرات حرفه ای، زبان ارتباطی یا زبان بی کلامی است. مدیر جلسه اصلا یک رهبری کاریزماتیک را در جلسات به نمایش نگذاشته و روح جلسات به سمت کسلی میرود. تقریبا در تمام ادارات دولتی و ظرف سه دهه آموزش و مشاوره به بخش دولتی و خصوصی و یا نیمه دولتی شاهد جلسات سخت خشن و بی روح و خسته کننده هستیم. متاسفانه رفرنس های آموزشی ارائه شده، قدیمی و بسیار ناقص و در پاره ای موارد توسط برخی افراد غیرعملیاتی ومتبحر تهیه شده است. این کارگاه آموزشی با استفاده از جدیدترین متد اموزشی روز دنیا و به دور از روش های قدیمی و کسل کننده تبیین شده است. هیات علمی که تحقیق و تولید و ارائه این محتوای آموزشی را به عهده دارند به شرح زیر هستند:

دکتر سید مازیار میر

دکتر بهرام ستاری

دکتر محمد علیجانی

قسمتی از مباحث این کار گاه آموزشی را در اینجا برای شما نقل می نماییم:

تصور کنید که هرروز جلسه دارید وجلسات شما کسل کننده و خسته کننده تر از دیروز است. در این زمان کار کردن در موسسه و  یا شرکت و یا اداره برای شما چه حالتی خواهد داشت؟ آیا شما به عنوان یک رهبر کاریزماتیک رهبر را اداره می کنید یا یک فرد ضعیف و بی هویت و حتی در پاره ای موارد مسموم؟ آیا ریتم جلسات از دست شما همیشه خارج می شود؟ کاریزماتیک بودن به معنی فرد موفق یا خشک و خشن بودن نیست. حتی به معنیِ نحوه ارائه مطلبی و یا نوع پوشش هم هرگز نبوده و نیست. کاریزماتیک بودن یعنی انجام یک سری کارهای خاص و با روشی خاص و منحصر بفرد و چه چیزی منحصر بفرد و اثر گذارتر از برگزاری جلسات به رهبری یک رهبر کاریزماتیک و خاص! بعضی از مدیران در جلسات با کارهایی که می کنند احساس مهم بودن در جلسات ایجاد می کنند. بعضی از مدیران در جلسات با کارهایی که می کنند احساس خاص بودن به ما می دهند. بعضی از مدیران  زمانی که وارد جلسه می شوند تمام توجه ها را کاملا به سمت خود جذب می کنند. بعضی از مدیران ناخودآگاه و بر حسب عادت کارهایی انجام میدهند که دیگران دوست دارند وقت بیشتری با آنها سپری کنند، بیشتر با آنها صحبت کنند و یا حداقل کنار آنها باشند. تا توجهات نیز به آنها انتقال پیدا کند. این مدیران دقیقا همان مدیران موفق در جلسات مختلف هستند که ما به مدل آنها کاملا نیاز داریم.

یک مدیر و رهبر کاریزما کیست و جلسات را چگونه رهبری می کند؟

کاریزما، در اصطلاح به خصوصیت کسی گفته می‌شود که بشخصه و یا به عقیده دیگران، دارای قدرت رهبری فوق‌العاده است. این اصطلاح معمولا در علوم سیاسی و جامعه‌شناسی به کار برده می‌شود تا زیرمجموعه‌ای از رهبرانی را که با استفاده از نیروی توانایی شخصی خود می‌توانند تأثیراتی عمیق و استثنایی در پیروان خود داشته باشند، توصیف کنند. اما خبر خوب اینجاست : کاریزما یک خصیصه ذاتی و اکتسابی است. شما اگر فرد کاریزماتیکی هستید میتوانید آن را تقویت کنید تا همچنان قدرتش را حفظ کند و اگر فرد کاریزماتیکی نیستید میتوانید آن را بدست آورید…خیلی ساده! افراد موفق تنها عادت های موفقی دارند. افراد کاریزماتیک نیز فقط عادت های کاریزماتیک دارند. شخصیت کاریزماتیک، به فردی گفته می شود که به خاطر داشتن برخی ویژگی ها الگوی دیگران محسوب می شود و حتی می تواند برای آنها الهام بخش هم باشد. شخصیت های کاریزماتیک که در جهان زیاد پیدا نمی شوند، افرادی هستند که می توانند با قدرت خود جمعیت زیادی را تحت تاثیر قرار دهند و آنها را به سمت و سوی خود جذب کنند. وبر، کاریزما را چنین توصیف می‌کند: ویژگی خاصی از یک شخصیت رهبری کاریزماتیک و یا رهبری مبتنی‌بر جاذبه استثنایی، به‌گونه‌ای از رهبری گفته می‌شود که دارای قدرت و توانایی الهام‌بخشی به پیروان باشد و این در حالی است که توانایی‌ها صرفاً از نیروی شخصیت و تعهد فرد سرچشمه گرفته باشد. در این نوع رهبری، رابطه‌ای بدون استفاده از پاداش‌های مالی و اعمال زور برقرار می‌شود.

اگر شما رهبر یک جلسه هستید یا می خواهید باشید، کاریزما اهمیت بسیار بسیار زیادی دارد. زیرا به شما یک مزیت رقابتی، برای جذب و حفظ نخبه ها می دهد. تحقیقات نشان میدهد که افراد زیر نظر یک رهبر کاریزماتیک، بهتر عمل می کنند، کارشان را مؤثرتر از کار دیگران تلقی می کنند، و نسبت به کسانی که زیردست یک مدیر اثرگذار ولی فاقد کاریزما هستند، اعتماد بیشتری به مافوق خود دارند. رابرت هاوس (پروفسور دانشکده تجارت وارتو) می گوید که کاریزمای رهبر در جلسات معمولا  «باعث می شود زیردستانش هدف او را بسیار جدی بگیرند، از خودگذشتگی های مهمی انجام دهند، و فراتر از ندای وظیفه شان عمل کنند.» چیزی که باعث می شود یک فروشنده، پنج برابر همکارانش فروش کند، کاریزما است. این کاریزما است که تفاوت میان نوآورانی که سرمایه گذاران را پشت در منتظر نگاه می دارند و دیگرانی که برای یک وام به بانک التماس می کنند را مشخص می کند. داشتن شخصیت کاریزماتیک می تواند نقش مثبتی در مدیریت جلسات داشته باشد. اما برای داشتن چنین شخصیتی باید ویژگی هایی را داشت که در گزارش پیش رو به تعدادی از آنها اشاره می شود: برای برگزاری جلسات متفاوت ومخصوصا برای رهبری کاریزماتیک هرگز نباید به اشتباهات دیگران بخندید، اما باید همیشه به اشتباهات خودتان بخندید. زیرا مردم نیز به شما نخواهند خندید، بلکه با شما خواهند خندید. حتما شما هم درجلسات چنین اشخاصی را می شناسید که نوعی خاص بودن و اعتماد در وجودشان نهفته است. این افراد کاریزماتیک هستند. اما متاسفانه، کاریزمایی که فرد به طور مادرزادی با خود همراه دارد در گذر زمان قدرت خودش را از دست می دهد. اگر عادات صحیحی برای تقویت آن نداشته باشید بدون شک در گذر زمان فراموش میشوند و هرگز قدرت پیشین را نخواهند داشت.

 • کارگاه مدیریت ورهبری پیشرفته جلسات و مذاکره
 • مفاهیم پایه در جلسات
 • مدیریت ورهبری جلسات
 • جلسات کاریزماتیک
 • تفکرسیستمی
 • مدیریت زمان
 • آداب تشریفات جلسات
 • هدف گذاری و برنامه ریزی
 • مدیریت تعارض و تفویض اختیار
 • اصول علمی و عملی ارتباطات کلامی و غیرکلامی
 • تنظیم حرفه ای صورتجلسه و اختتام جلسه

زمان :

هفتم و هشتم شهریور یکهزار وسیصد نود و هفت  از ساعت ۸ صبح الی ۱۶ همراه با پذیرایی و صرف ناهار و ارائه کتاب و گواهینامه

رسمی داخلی و همچنین گواهینامه از  انجمن بازاریابی و برند و تبلیغات اتحادیه اروپا

مکان برگزاری :

تهران – میدان ونک ابتدای خیابان جردن اکادمی بین المللی مذاکره و زبان‌بدن ایران

هزینه سرمایه گذاری دراین کارگاه دوازده میلیون وهشتصد وپنجاه هزار تومان می باشد و کلاس ها بصورت VIP  می باشد.

برای ثبت نام در این کار گاه اموزشی تخصصی لطفا با ما تماس فرمائید.

 ۰۹۱۲۵۲۸۱۹۵۲

 ۰۹۳۵۱۷۳۹۲۰۶

۰۹۱۹۸۵۸۷۵۳۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *