چگونه پولدار شویم؟

چگونه پولدار شویم

برای پولدار شدن یک فرمول قطعی یهویی و یک روزه هرگز وجود ندارد مثلاً لری پیج، استیو پل جابز، گیتس و یا اپرا و… همه و همه در طول مدت زمان به ثروت دست پیدا نموده اند اما متأسفانه امروز برخی با رفتارهای فریبکارانه و یا دور زدن و … ثروتمند می شوند فرق نمی کند اسم طرف چه باشد اما در هر حال این افراد شکست خواهند خورد مطمئن باشید و افتخاری هم ندارد با دزدی ثروتمند شدن اما روشهای علمی برای ثروتمند شدن وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت این مقاله اشاره دارد به سخنرانی در دانشگاه مدیریت دانشگاه تهران پیرامون کسب و کار حرفه ای.

چگونه می توان سریع و بدون دردسر پولدار شد…

برای این سوال یک جواب وجود دارد هرگز

اما اگر واقعاً علاقمند هستید به فردی قدرتمند و ثروتمند شوید به طول مدت زمان و عبور از بحران و سختی باید حرکت کنید به عنوان یک مدرس و مشاور کسب و کار باید بگویم که شما می توانید با راههای ساده برای پولدار شدن و راههای ذخیره و در بعضی زمینه ها سرمایه گذاری آشنا شده و در آن به مهارت دست پیدا کنید و سرانجام به قدرت و ثروت دست پیدا کنید.

در ادامه من شما را با بخشی از ساده ترین راههای پولدار شدن آشنا می کنم اما این مهم را به یاد داشته باشید آسانسوری برای رسیدن به ثروت وجود ندارد و راه باریک و دراز و سرعت لاک پشتی خواهد بود.پولدار شدن

چگونه پولدار شویم؟

اصل اول: افزایش راه های درامدی

یک کارگر و یا یک کارمند و یک رویه ساده با حقوق کم هرچقدر هم صرفه جویی کند شاید خیلی دیر به سر منزل مقصود برسد اما تمرکز بر شغل دوم و راه های کسب درامد با کارهای ساده و یا سخت و پیچیده و… شما را به سرعت به هدفتان نزدیک می کند و در این مسیر تفکر و تعقل و تدبر از هر چیزی مهمتر است. کارگری که اینک ثروتمندترین های کشور است و یا کارمندان متعدد که طی دو دهه فعالیت حرفه ای الآن به ثروتمندترینها تغییر وضعیت داده اند استفاده از مهارتهای مضاعف و پنهان شما راز موفقیت است پس لطفاً و حتماً همین الآن بشین و بنویس، آره بنویس.

اصل دوم: پس انداز پس انداز و بازهم پس انداز

یادتان باشد قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود. برایان تریسی و یا رابرت کیوساکی و سایر افراد فعال در هوش مالی همه و همه پس انداز را اصل اساسی موفقیت در کسب ثروت می دانند.

این بدان معنا نیست که پولهای اضافی خود را جمع و ذخیره کنید نه بلکه قانون اصلی این نخریدن لوازم اضافه و جلوگیری از ولخرجی است.

بزرگی گفته اگر وسایل و مواردی را ابتیاع کنید که به آن زیاد احتیاج ندارید بزودی مجبورید آنها را بفروشید و یا فقیر شوید.

یعنی زمانی که به بیرون از خانه میروید و در محل عبور خود به فروشگاه کفش و یا عطر فروشی میرسید آن را ندید گرفته و از کنارش بی توجه عبورکنید. نکته ی ساده و البته مهم دیگر ذخیره کردن پولهای خورد است برای خود قلکی تهیه کرده و مختص پولهای با ارزش پایین تر قرار دهید بعد از مدتی خواهید دید که چقدر کمک کننده است و یا اگر پول درشت دارید تا حد امکان آن را خورد نکنید تا بستر خرج کردن آن فراهم نشود.

اصل سوم: برنامه ریزی مالی و تعیین بودجه

لطفاً هر سال هر ماه یا هر هفته و یا هر روز و مخصوصاً زمانی که حقوق یا پولی میگیرید و یا حتی خیلی خیلی پیشتر از آن برایش برنامه ریزی دقیقی بکنید و برای خود گل شیرینی و کیک و یا … به عنوان تشویق در رویه پس انداز و سختی کشیدن برای پس انداز در نظر بگیرید. اگر بهتر از پیش بینی خود در هزینه های جاری مشهود و نامشهود دقت عمل داشته اید می توانید به تیک های موفقیت مالی و هوش مالی خود اضافه کنید.

 اصل چهارم: لطفاً کارت اعتباری را دور از دسترس قرار دهید.

کارت اعتباری دشمن هوش مالی لطفاً کارت اعتباری را همراه نبرید یا مواظب آن باشید. زمانی که پول شما داخل کیف پول شماست حواستان به این هست که چه مقدار از پولتان خرج و چه مقدار از آن باقی مانده است اما زمانی که کارت اعتباری دارید قبول کنید که بی احتیاط تر خرج می کنید و این اصلاً به نفع شما نیست.

اصل پنجم: در مصرف صرفه جویی کنید

لطفاً و حتماً در خوردن، آشامیدن، استفاده از خودرو و اصلاً همه چیز صرفه جویی کنید شما هر جا هستید و هر کاری می کنید اصل اول در هوش مالی صرفه جویی است. شعاری است که همیشه از طریق اصحاب رسانه می شنویم اما همیشه فکر می کنیم که به نفع کس دیگری به جز خود ما است اما اگر دقت کنید پرداخت کننده ی همین قبوض خود ما هستیم و اگر کمبودی در انرژی ها به وجود آید قیمت بالای آنها را هم ما باید بپردازیم. یک توصیه دوستانه لطفاً یکماه تلویزیون را از خانه جمع کنید یک مسیر تاکسی یا مترو و یا … را پیاده روی کنید یک لقمه کمتر بخورید و … تضمین می کنم خوش اندامتر و کیف پولتان پر تر خواهد شد.

اصل ششم: همیشه خواهان بهترین ها نباشید

خریدن اجناس با کیفیت ضعیف نه تنها اقتصادی نیست بلکه کاملاً به ضرر است پس این بخش به این معنا نیست که اجناس ارزان بخرید اتفاقاً برعکس اگر اجناس با کیفیت اما کمتر بخرید اقتصادی تر است. اما گاهی کیفیت حرف اول را نمی زند مثلاً اگربرای خرید یک ماشین برنامه دارید و پول شما برای خرید یک ماشین مدل بالا و شیک کافی نیست بهتر است فکر قرض کردن و گرفتن وام را نکنید و ماشینی متناسب و به اندازه ی پولتان بخرید.

مازیار میر مشاور و تحلیلگر

Mazyar Mir professional consultant and analystd

مقالات مشابه:

زبان بدن و انگشتر

زبان بدن فیلم فروشنده

زبان بدن – سیاستمداران قسمت اول

تحلیل تخصصی زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ

رمزگشائی زبان بدن مردان عاشق

جدیدترین زبان بدن عشق

زبان بدن آرایش قسمت اول

زبان بدن هیلاری کلینتون قسمت دوم

زبان بدن خفاش شب قسمت اول

کارگاه یک روزه ارتباط موثر و زبان بدن ویژه خانمها

زبان بدن لوندقسمت اول

جدیدترین زبان بدن عشق

زبان بدن دکتر ظریف

تحلیل زبان بدن هیلاری کلینتون

زبان بدن مسعود فراستی

مازیار میر مشاور و تحلیلگر

Mazyar Mir professional consultant and analystd

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *