چگونه خوب تبلیغ کنیم

چگونه خوب تبلیغ کنیم؟

اگر می خواهید خوب تبلیغ بدهید و مؤثرتر آگهی درج نمائید در مرحله اول باید یک  سلسله محلهای خوب برای تبلیغات و آگهی با توجه به کار و جنس کارتان و خدمات و یا محصولتان انتخاب فرمایئد.

یکی از این محلها که مورد نظر من هم در این مقاله می باشد سایت های مؤثر و خوب برای درج آگهی اینترنتی است شما براساس  تکنیکهای ساده ایی می توانید برترین سایتهای تبلیغاتی و خبری را انتخاب کنید با توجه به بودجه و به قول بازاریها جیبتان البته سایتهای آگهی رایگان هم هستند.

اما سایتهای آگهی رایگان هم گزینه بسیار بسیار خوبی هستند که تعداد آنهم زیاد است. این وب سایت ها معمولاً بازدید بسیار بالایی دارد و آگهی شما را در معرض دید هزاران بازدید کننده قرار می دهید. درج آگهی در این وب سایت ها کاملاً رایگان بوده و هر تعداد آگهی که بخواهید می توانید درج نمائید. برای ثبت آگهی و تبلیغ در این وب سایت ها فقط کافی است که بر روی لینک “ثبت آگهی رایگان” در بالای همین صفحه کلیک کنید. در مرحله بعد سعی کنید عنوان اگهی خودتان را خوب انتخاب نمائید. البته تنها به یک آگهی اکتفا نکنید.

عنوان آگهی باید جذاب و گیرا و البته اصولی لطفاً در درج مطلب و آگهی دروغ و ریاکاری نکنید که در دراز مدت این به ضرر شما است. عنوان آگهی باید در میان آگهی های مشابه با آگهی شما کاربر را مجذوب خودش کند. باید جوری عنوان را بنویسید که بر روی آگهی شما کلیک کنند. عنوان آگهی مانند ویترین یک مغازه است. اگر ویترین مغازه را خوب بچینید وارد مغازه می شوند. اگر عنوان آگهی را هم خوب بنویسید بر روی آگهی شما کلیک می کنند. مهمترین ویژگی محصول و خدمات خودتان که برای مشتری می تواند جذاب باشد را در عنوان آگهی حتماً ذکر بفرمائید. خودتان را تنها به ثبت یک آگهی محدود نکنید. یک آگهی جواب نمی دهد باید در محلهای مختلف تبلیغ کنید و در محیط های مختلف و سیستم نظر سنجی و آمار دقیقی با تمام ریزترین جزئیات تهیه کنید و بر اساس آن پیش بروید.

بعد از نوشتن عنوان خوب برای مطلبتان، مسئله مهم دیگری که باید در نظر بگیرید، متن آگهی است. متن آگهی را متقاعد کننده بنویسید. اگر ویترین مغازه را خوب چیده باشید ولی محصولات خوبی داخل مغازه برای فروش نداشته باشید، فروش اتفاق نمی افتد. اگر عنوان آگهی خودتان را خوب بنویسید ولی متن آگهی خوب نباشد هم با شما تماس نمی گیرند. در متن آگهی خودتان هر مطلبی که باعث جلب اطمینان مشتری می شود را بیاورید. در متن آگهی محدودیت کاراکتر ندارید و بنابراین هر چه توضیحات بیشتری ارائه کنید بهتر است. بسیاری از کاربران متن آگهی خودشان را در حد یکی دو جمله ارائه می کنند. این اصلاً پاسخگو نیست. در متن آگهی آدرس و شماره تلفن هم ارائه کنید. به این ترتیب اعتماد بیشتری به شما خواهند کرد.

لطفاً و حتماً تحت هیچ شرایطی آگهی کپی و تکراری درج نکنید. آگهی های کپی شده از سایتهای دیگر برای شما فایده ای ندارد. آگهی های کپی شده از نظر موتورهای جستجو همچون یاهو و گوگل ارزشی ندارند. گوگل آگهی های تکراری و کپی شده را تشخیص داده و در نتایج جستجوی خود این آگهی های کپی شده را نمایش نخواهد داد. بنابراین وقت خودتان را با ثبت آگهی تکراری تلف نکنید.

عکس خوبی برای آگهی خودتان انتخاب نمائید. در وب سایت ها قرار دهید. درج عکس برای آگهی و تبلیغات خودتان هم اعتماد کاربر را بیشتر جلب می کنید و هم به او کمک می کنید شناخت بهتری از کالا و خدمات شما داشته باشد. در ضمن بسیاری از کاربران در اینترنت عکسها را جستجو می کنند. با ثبت عکس برای آگهی خودتان این کاربران هم ممکن است آگهی شما را دیده و با شما تماس بگیرند. برای حصول بازدهی بالا، فرصت درج عکس و تصویری برای آگهی خودتان را از دست ندهید. در بسیاری از موارد یک عکس می تواند بهتر از صدها نوشته منظور شما را منتقل کند.

لطفا هر روز هر هفته و هر ماه و به مناسبت اعیاد تبلیغ بفرمائید. اگر می خواهید بیشترین بازدهی را از تبلیغات اینترنتی داشته باشید، هر روز یک آگهی ثبت کنید تا تعداد آگهی های شما بیشتر و بیشتر گردد. به این ترتیب به مرور زنگ خورهای شما آغاز می شود. خلاقیت به خرج دهید. عناوین مختلفی برای آگهی های خودتان انتخاب کرده و برای هر آگهی متنی متفاوت بنویسید. هر روز یکی از محصولات و کالاهای فروشی خودتان را انتخاب کنید و یا خدمات خودتان را به صورتی متفاوت به کاربران معرفی کنید. اگر کالای شما در کل کشور می تواند فروش داشته باشد، هر روز آگهی خودتان را برای یکی از شهرهای ایران بنویسید. هر چه تعداد آگهی های شما بیشتر باشد، احتمال جذب مشتری شما بالاتر خواهد بود. وقتی چند آگهی درج نمودید، آگهی ها را با هم ترکیب کرده و آگهی جدیدی بسازید. در تبلیغات اینترنتی تنها هزینه شما زمان است. زمان و وقت بگذارید و مشتری جذب نمائید.

مهمترین قسمت کار شما این است که پس از درج آگهی خود آگهی های خودتان را پخش کنید. یکی از بهترین راهکارها برای افزایش اعتبار آگهی های شما از نظر موتورهای جستجو از جمله گوگل این است که لینک آگهی خودتان را در سایت و یا وبلاگ خودتان قرار دهید. اگر در وب سایت حاضر آگهی یا آگهی هایی دارید در سایت یا وبلاگ خودتان نیز لینک آن را قرار دهید. در ضمن، یک راهکار خوب دیگر هم پخش کردن لینک آگهی های خودتان در شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک است. اعتبار آگهی و تبلیغ شما با پخش کردن بیشتر لینک آن در شبکه های اجتماعی و سایتها و وبلاگهای دیگر افزایش می یابد و در نتیجه آگهی شما در نتایج گوگل بیشتر نمایش داده شده و در نهایت با شما تماس بیشتری گرفته خواهد شد.

لطفاً و حتماً وب سایت یا وبلاگ خودتان را در متن آگهی معرفی کنید. اگر وبلاگ یا وب سایتی دارید، آدرس سایت یا بلاگ خودتان را در متن آگهی ارائه دهید. توضیحات خوبی در مورد کالا و خدمات خودتان ارائه نموده و در ادامه کاربر را برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر به سایت یا وبلاگ خودتان ارجاع دهید. اگر آگهی شما ویژه باشد، می توانید از سایت سودایران به سایت یا وبلاگ خودتان لینک هم بدهید و به این ترتیب جایگاه وبلاگ یا سایت شما در نتایج جستجوی گوگل ارتقا پیدا می کند.

برای تمامی آگهی های خودتان کلمات کلیدی انتخاب کنید. در تمامی سایتهایی که قابلیت دسترسی دارد از این تبلیغات خود استفاده کنید یادتان باشد تبلیغات رگباری و تکراری در یک مکان سودی جز مشتری پرانی ندارد.

دکتر مازیار میر مشاور و تحلیلگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *