همین حالا باید دست به کار شوید

همین حالا باید دست به کار شوید

سه دهه فعالیت بعنوان یک فعال اقتصادی و مشاور کسب و کارهای گوناگون به نکات مهمی برخورده ام که در این سلسه مقالات سعی میکنم بعنوان یک مشاور کسب و کار به آن، از دریچه جدیدی بپردازم.

هیچکس نمی تواند برای استعداد جانشین شود. یک استاد ورزشی به ورزشکارانش گفت: تو استعداد واقعی داری و سخت کار می کنی و این خیلی عالی است. با این وجود اگر می خواهی ورزشکار محبوب باشی به تجربه زیادی نیاز داری. اگر می خواهید ورزشکار برتر باشید تمرین کردن تجربه نیست، شرطی شدن تجربه نیست، تعلیم دیدن تجربه نیست، آنها همان چیزی هستند که هستند؛ نه بیشتر. استاد میگفت: این ورزشکار تنها با بیرون رفتن از آنجا و مسابقه دادن این تجربه را به دست می آورد.

آری،این طرز فکر تقریباً درهرکاری که ما انجام می دهیم کاربرد دارد. بافکر کردن کاری صورت نمیگیرد. با آماده شدن کاری از پیش نمی رود. با تمرین کردن کاری انجام نمی شود. با تصور کردن کاری صورت نمی پذیرد. با انجام دادن کاری انجام می شود. هیچ راه دیگری وجود ندارد. تمام سنگ ها را از راه خود بردارید به نحوی که بتوانید بی درد سر و راحت کارتان را پیش ببرید. شما باید در شرایط زندگی واقعی بارها وبارها کاری را انجام دهید تا دیگر نیازی نداشته باشید درباره آن فکر کنید.

راز بهتر انجام دادن کارها این است که ذهن خود را چنان تمام و کمال شرطی کنید که رفتار ها و عکس العمل هایتان بی زحمت و غیر ارادی باشند. شما باید جذبه زیادی به خرج دهید.

مازیارمیرمشاوروتحلیلگر

توصیه میشود مقالات مرتبط مطالعه فرمایید:

مدیریت پیشرفته ورزشی (قسمت دوم)

زبان بدن ورزشکاران

چگونه مهارتهایمان را به هنری حرفه ای تغییر دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *