هفت فرمان در مدیریت و رهبری

هفت فرمان مهم در مدیریت و رهبری پیشرفته

بعنوان یک مشاور و تحلیلگر حرفه ای هفت فرمان مدیریت و رهبری پیشرفته را یکی از مهمترین راهکارهای برون رفت از بحران و بن بست و رسیدن به سود تلقی میکنم این نقاله نگاهی دارد به سه دهه فعالیت حرفه ای نویسنده در بخش‌های صنعت معدن وتجارت و حتی صنایع تبدیلی و خدماتی.

اولین فرمان در مدیریت و رهبری پیشرفته این است که افراد بسیار حرفه ای و مخصوصا با اعتماد به نفس و با پرفورمنس بالایی را انتخاب کنید و اگر به این صورن نبود فوری اخراج کنید گناه این نان بری با من شما با چنین رویکردی باید دایره مدیریت و رهبری پیشرفته کاملا متفاوت را در خود بوجود بیاورید. شمایاید یک نیروی واکنش سریع و کاملا انعطاف‌پذیر باشید تا سرمایه های انسانی و شرکت را به بالاترین سطح عملکردی برسانید.

دومین فرمان در مدیریت و رهبری پیشرفته

ایحاد یک سبک و راه جدید به قول وکلا ایجاد وحدت رویه پیدل و پنهان که بصورت کلملا اتوماتیک و هوشمند به بازخورد گیری و در نهایت نوشتن جداول مقایشه و طراحی نمودار های مختلف شما باید همیشه بازخورد عملکرد یدهید و بگیرید.
به شدت معتقدم مدیریت و رهبری پیشرفته تمام موفقیت خود را طی این سالها بخاطر بازخوردهای حرفه ای و تحلیل های حرفه ای تر ارزیابی می کنم. یادمان باشدداین نیمی از مسیر است و نیمی دیگر در تذکر و تنبیه و یا تشویق بصورت کاملا ساختار یافته و در نهایت رسیدن به قله های موفقیت و پیروزی

فرمان سوم برای رسیدن به با لا ترین جایگاه در زمینه مدیریت و رهبری پیشرفته این است که چاقوی خود را تیز کنیم راهکارهای قدیمی جواب مسائل امروزی نیست.
شما بصورت مدون و حرفه ای باید برای تمامی اعضای شرکت تصویر بزرگتر و جامعتر رو برای همه بصورت کاملا ملموس و با ذکر تمامی ریز جزئیات همه نکات را رسم نمایید.

مدیریت

فرمان چهارم در مدیریت و رهبری پیشرفته این است که حرفه ای باشید و اصول حرفه ای گری را به تمام تیم خود یاد بدهید و از انها هم بخواهید یادتان باشد حرفه ای ها  نظرات انتقادی در مورد عملکردشان را با جان دل قبول می کنند یادتان باشد خوب گوش دهید و بسیار صبور باشید. البته بخاطر داشته باشیم که صبر این نیست که بتوانیم فقط منتظر بمانیم بلکه معنی واقعی صبر در مدیریت و رهبری پیشرفته این است که بتوانید
موقع انتظار نگرش خوب و مثبت خود را حفظ نموده و بسرعت اقدام کنید.

آموزش اصول مدیریت و رهبری

فرمان پنجم در مدیریت و رهبری پیشرفته این است که  وقتی پرسنل و سرپرستان و مدیران متوسط تلاشی برای شنیدن بازخوردهای مربوط به خود نمی‌کنند زمان اخراج انها فرا رسیده است لطفا نیروی واکنش سریع برای اینکار داشته باشید و از نان بری اصطلاح رایج کشورمان نترسید.
یادتان باشد که همه تحمل شکست‌های متعدد و مضاعف را ندارند.. اگر شما یک کارآفرین باشید،  بیشتر از همه  تیم عادت به این مهم دارید.
روش حرفه ای و خوب این است که کارهای تکراری را با کارهای پرریسک و بزرگتر ترکیب تا انرژی تیم را بازسازی نموده با انرژي بیشتری کار را دنبال کنید. در شرکتی که بر اساس شایستگی کار دنبال می شود  بی انگیزگی و یا سردرگمی جاییندارد

فرمان ششم در مدیریت و رهبری پیشرفته ارتباطات است شما در فرایند ارتباط سخت‌ترین کار چیست و چرا.

رهبری
باید این مهم را همیشه کاملا مد نظر قرار دهید که . وقت زیادی روی ارتباطات خود و سازمان و هم روی بهبود ارتباط اعضای تیم بصورت عمودی و افقی قرار دهیم. هرگز توضیح ندهید اما در مواردی بصورت شفاف دانستن
اینکه چرا شما تصمیمی رو گرفته اید  راهی برای بهبود فرایند تصمیم گیری و قبول ان دستور ات است.
. هدف اصلی این است که در فرایند کاری مدیر چرا تصمیمی گرفته و چرا کمترین تصمیمات را می گیرد ، و برای تصمیم‌گیری بموقع و درست  تیم شما باید دقیقا بدانی کی چگونه و چطور تصمیمات بهتر و حرفه ای تری  بگیرد.

قدم هفتم در مدیریت و رهبری پیشرفته این است که برای تیم هدف‌گذاری نموده و، موفقیت را واضح تعریف کنیم و تعریف را بر اساس اطلاعات به روز تغییر دهیم. بر اساس این مهم استخدام آشنایان مفید است. اما بعد از سه دهه کار حرفه ای مازیار میر توصیه می کند اقوام و آشنایان را استخدام نکنیدچرا… پس با دوستانتان سختگیر تر باشیدواصلا انها  را استخدام نکنید.
تیمهای ماموریت گرا، از نظر رقابتی یک مزیت بسیار استراتژیک هستند و  نکته بعد  تصمیمهای مهم فردی و مدیریتی فقط در یک لایه نباشد بلکه روی تمام افراد و لایه های شرکت باید تمرکز یابد.
اثر می‌گذاره.. یادتان باشد که ضرر و زیان عدم آگاهی نسبت به نقطه ضعف ها، از خود نقطه ضعف به مراتب بیشتر و وخبم تر است پس برای خودآگاهی فردی و سازمانی همه تلاش خود را با تمام قدرت مبزول فرمایید.
مازیارمیر مشاور و تحلیلگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *