نکاتی استثنایی در مدیریت

نکاتی استثنایی در مدیریت

به عنوان یک مدرس و مشاور کسی و کار ارزش فوق‌العاده ایی برای هوش هیجانی و به تبع آن تناسب هیجانی قائل هستم چرا که رابطه عمیق و معنی داری بین بازده افراد و مجموعه ها و هوش هیجانی وجود دارد که به شرح زیر است :

باید اذعان نمود که هوش هیجانی، قابلیت درک احساسات و برقراری ارتباط با افراد مختلف است و یکی از ویژگی های بی نظیر برای یک مدیر به شمار می رود، اما این هوش هنگامی که پر از ابهام و تردید گردد چندان مُثمِر ثمر نمی تواند باشد.
باید قابلیت برقراری تناسب هیجانی را در خود تقویت کنید. تناسب هیجانی، توانایی تحمل منعطفانه فراز و نشیب های زندگی و تجارت و توانایی دادن واکنش متناسب با موقعیت است.
تفاوت میان مدیران موفق و دیگر مدیران، در نحوۀ واکنش آنها به اتفاقات مختلف است اتفاقاتی نظیر توقف ناگهانی تولید، نارضایتی مشتری، اشتباه تایپی منشی، خرابی کولر دفتر کار و نظایر آنها.

مدیران واکنشی
مدیران واکنش گرا، موجی از وحشت و هراس را در کارکنان خود ایجاد میکنند و این حس را به تمامی افراد نیز القا می کنند. اما مدیران موفق بدون کوچکترین تزلزلی، محکم بوده و با اعتماد به نفس و قدرت، مجدداً به پیش می تازند.
مدیران موفق صبور هستند و به دنیای تجارت مانند یک بازی می نگرند و تلاش میکنند که در صحنه ی این بازی با قدرت وآرامش گوی سبقت را از دیگران بربایند و اگر تغییری در اوضاع مشاهده نکردند خود را نمی بازند و این بازی را فرصتی برای توانمندسازی خود می بینند.
اگر می خواهید مدیری موفق باشید روی برنده شدن در این بازی تمرکز نکنید بلکه برای چیزی که در این بازی به آن تبدیل می شوید لطفاً ارزش فراوان برای این مهم قائل شوید.

مازیار میر مشاور و تحلیلگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *