مهارت پیشرفتۀ فروش

مهارت  پیشرفته  فروش

تکنیکهای طلایی فروش حرفه ای:

به عنوان یک مشاورکسب و کار مهمترین تکنیک برای هر کسب و کاری را فروش حرفه ای می دانم  و اگر به هر دلیل نتوانیم محصول و خدمت خود را بفروش برسانیم یعنی در استارتاپ و یا کسب و کار و برنامه خود شکست خورده ایم و این نقطه پایان کار ما خواهد بود.

پس حال که با اهمیت این مهمترین ویژگی یک کسب و کار و یا استارتاپ و یا کارآفرین و یک کسب و کار آشنا شدیم برویم به سراغ واکاوی این مهم بعنوان یک مشاور کسب و کار بشدت معتقدم اصل گمشده در فروش حرفه ای بروز بودن و داشتن ابزارهای تیز و تیز و بازهم تیزتر است.

لطفاً و حتماً تبر خود را هر روز تیز و تیزتر نمائید.

ما به عنوان یک انسان باید بدانیم یا هر روز به ما سیبی می فروشند و یا ما خریدار سیبی هستیم چه خریدار و چه فروشنده یا به بهشت می رویم و موفق می شویم و یا به زمین فرستاده می شویم پس همه ما به نوعی یک فروشنده هستیم و اگر بخواهیم در این زمینه بهترین رفتار حرفه ای و عملکرد را داشته و مخصوصاً به جایگاه مطلوبی دسترسی پیدا کنیم اساساً باید مهارت فروشندگی را آموخته و یا در خود به شدت تقویت نمائیم.

تکنیک اول: فروش اصل گمشده صداقت

به عنوان یک مشاور کسب و کار به شدت معتقدم که شاه کلید اصلی فروش که یک فروشنده حرفه ای باید همیشه سرلوحه و مرام خود قرار دهد صداقت و راستی و درستی است امروز و هر روز شاهد تبلیغات اغوا گرانه و دروغین هستم برای استخدام و یا خرید فروشنده هایی را میبینم که می خواهند رزومه و خود را به عنوان نیروی کار به من بفروشند و با رزومه های ساختگی یا مدارک مجعول از مراکز غیر رسمی ویا بظاهر رسمی و مخصوصاً مدارکی که این روزها از آمریکا و اروپا باب شده خود را برترین و بهترین معرفی می کنند و یا پدر و مادر علوم مختلف و یا اولین معرفی می کنند حال آنکه طرف سنش به هیچ قد نمی دهد و یا برای فروش محصول و خدمات خود آنقدر بر تکنیک پروپاگاندا تمرکز و پافشاری می کنند که دیگر شور را از مزه می اندازند و در نهایت هم متضرر می شوند پس لطفاً و حتماً با راستی و درستی پیش بروید و با صداقت بیشتر و بهتر و همیشه بفروشید. یادمان باشد که صداقت از مهمترین و شاید مهمترین پارامتری است که یک فروشنده باید به آن تجهیز شده باشد.

تکنیک دوم: ارتباطات موثر

به عنوان یک مشاور کسب و کار بشدت معتقد هستم که یک فروشنده حرفه ای باید مهارت ارتباط برقرار کردن با دیگران را به درستی آموخته و در خود نهادینه نماید. باید اضافه کنم که فقط و فقط فروشنده ای می تواند در فروش موفق باشد که بتواند با دیگران به خوبی ارتباط برقرار کند، بتواند دیگران را کاملاً جذب خودش کند و با آنها رابطه ای دوستانه و محکم و بلند مدت و پایداری ایجاد کند که در هنرهای ارتباطی به درجۀ استادی رسیده باشد و جزو اخلاق حرفه ای هم این است که فروشنده حرفه ای در ارتباطات بسیار حرفه ای باشد، توصیه می کنم مقالات ما را پیرامون ارتباطات موثر حتماً مطالعه فرمائید.

تکنیک سوم: جذب و اقناع مشتری و مخاطب

یکی از مهمترین حلقه های مفقوده در فروش و مخصوصاً فروش حرفه ای نحوه متقاعدسازی و جلب اعتماد مشتریان است که رابطه منطقی و معنی داری با موفقیت شما خواهد داشت شما چه یک مدیر و یا پزشک یا وکیل یا معلم اگر این محدوده از ترفندها و تاکتیکها و تکنیکها را بدانید و در آن به مهارت دست پیدا کنید نیمی از موفقیت فردی و سازمانی را نصیب خود نموده اید. به عنوان یک مشاور کسب و کار بشدت معتقدم که مجموعه تکنیک های متقاعد سازی و جذب و اقناع مشتری در هر لحظه از زندگی بکار فروشنده حرفه ای با هر عنوان و با هر سمتی می آید فقط باید آنرا در زندگی حرفه ای دنبال نمود. البته شاید ذکر این نکته بسیار مهم باشد که در این چهارچوب یکی از زیر مجموعه های بسیار مهم اصول و فنون مذاکرات تجاری است، که در بخش دیگر به توضیحات آن خواهیم رسید. یکی از اصول دیگر فروش امروزه این است که هر فروشنده ای باید بتواند اعتماد مشتری و هر مخاطبی را در ثانیه های طلایی ایجاد کند حلقه مفقوده مدیران و فروشندگان حرفه ای. شما با یادگیری مهارت های متقاعدسازی می توانید بهتر و بیشتر و سریعتر اعتماد را در طرف مقابل بوجود آورده و حفظ و نگهدارید.

تکنیک چهارم: اصول و فنون مذاکره

یکی از افتخارات من به عنوان یک مشاور کسب و کار همکاری با پروفسور مسعود حیدری طی سه دهه فعالیت حرفه ای است و یکی از بهترین مطالبی که طی این مدت فرا گرفت فروش رابطه معنی دار و دقیقی با نحوه و تکنیک مذاکره شما دارد و هرچه در مذاکره حرفه ای تر باشید شانس موفقیت شما در فروش بیشتر خواهد بود و در این میان کلیدی ترین تکنیک این است که شروع کننده نباشیم، پرگویی نکنیم، کف قیمت را مشخص نکنیم و یادمان باشد فردی که بیشتر حرف می زند الزاماً پیروز مذاکره نبوده و نیست.

آری مذاکره هنر چانه زنی است برای رسیدن به محیط درک متقابل و یا تفاهم که معمولاً در سه دسته کلی و یا تلفیق و ترکیب این سه دسته ایجاد می گردد .

۱- برنده، برنده

۲- بازنده، بازنده

۳- برنده، بازنده

به عنوان یک مشاور کسب و کار به شدت معتقدم که یک فروشنده حرفه ای، یک مذاکره کننده حرفه ای است و در این مهم شکی ندارم که مذاکره کننده حرفه ای و خوب فروشنده تکنیکی و بهتری خواهد بود اما محال است یک فروشنده خوب مذاکره بلد نباشد یا مذاکره کننده ضعیفی باشد. پس لطفاً و حتماً برای فروش حرفه ای تر مهارت های مذاکره را به دقت آموزش دیده و تمرین فرمائید.

تکنیک پنجم: فنون سخنوری و تسلط کلامی

به عنوان یک مشاور کسب و کار به شدت معتقدم که یک فروشنده ای حرفه ای هر چقد مذاکره کننده خوبی باشد و علمی باشد تحصیلکرده و خوش سیما و دارای ظاهر آراسته باشد اما اگر که نتواند به خوبی منظور خود را برساند و حرف بزند و نتواند بخوبی کلام خود را منعقد کند، نمی تواند محصول و خدمت خود را به خوبی پرزنت و یا معرفی کند. از مهارت فروش برای هر فروشنده ای مهارتهای سخنوری و سخنرانی است استیلا بر کلام و علم کلام از ما فروشنده حرفه ای و تمام عیار خواهد ساخت. فروشنده ای که بیان خوب و عالی و طنین انداز و زیبایی داشته باشد به سهولت و در سریع ترین زمان ممکن می تواند فروش را نهایی سازد.

تکنیک ششم: ارتباطات غیر کلامی یا زبان بدن

زبان بدن یا همان زبان بی زبانی، یکی از جدیدترین و در عین حال قدیمی ترین تکنیکهای نسل بشر است

به عنوان یک مشاور کسب و کار به شدت معتقدم تکنیکها و مهارتهای بسیار متفاوت و مؤثری را هر فروشنده و یا مدیری باید بیاموزد اما این شش دسته را از همه مهمتر ارزیابی نموده ام که به صورت بسیار خلاصه به آن پر داخته ام برای مطالعه بیشتر خواهش می کنم سری به سایت ما بزنید و یا در دوره های کوتاه مدت و یا بلند مدت ما حضور پیدا کنید.

مازیارمیر مشاور و تحلیلگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *