منتور و منتورینگ

mentor

منتور و منتورینگ چیست

به عنوان یک منتور که از سال ۱۳۷۰ وارد چرخه کسب و کار شدم، باید بگویم که منتور (mentor) معمولا به فرد یا افرادی اطلاق می شود که در زمینه یا زمینه های خاصی تخصص، تسلط و تجربه داشته و سالها در آن زمینه به تحقیق، تفحص و کار مشغول بوده اند. مخصوصا در آن زمینه خاص خود به کارشناسی موفق تبدیل شده و اکنون به عنوان فردی که راه را رفته، می توانند کمک بسیاری کنند. باید اذعان نمود که متاسفانه منتور نما، یا حتی کوچ واژه های جدیدی اند که توسط افراد ناکارآمد جعل می شود و تاثیر بسیار بدی روی طرف مقابل داشته و باعث نابودی فرد یا مجموعه خواهد شد. اگرچه شرط مهم برای ورود به دنیای کوچ و منتور، مدت زمانی کار علمی و عملی است ولی به واسطه یک دوره یا کارگاه کوتاه مدت نباید افراد از چنین واژه هایی برای خود استفاده کنند. شرط ورد به دنیای منتورینگ از دید دکتر مازیار میر تنها منتور مورد تایید EAES در ایران و خاورمیانه

سخنرانی دکتر میر در خصوص منتور

خصوصیات منتور ها:

منتور واقعی باید بالاتر از چهل سال بوده و سابقه کار و سابقه اجرایی قابل توجهی داشته باشد. البته برای برخی امور به منتورهای جوانتر نیاز است که نسل های امروزی را بهتر درک کنند. بطور مثال اگر قصد انتخاب رشته تحصیلی دارید صرفا رتبه یک کنکور مفید نیست، بلکه کسی که رشته پزشکی را به پایان رسانده و شاغل است می تواند منتور اصلح باشد. یا منتوری که هرگز زندگی مشترک و حرفه ای را درک نکرده است، به صرف داشتن یک مدرک دانشگاهی و یا کسب یک موفقیت هرگز منتور خوبی نخواهد بود چراکه تجربه لازم را ندارد. یکی دیگر از مهمتربن ویژگی های یک منتور حرفه ای این است که بسیار بسیار علاقمند به آموزش و انتقال تجربیات خود به دیگران است.
مخصوصا ارتباطات قوی، موثر و مفید داشته و کاریزمای خوبی داشته باشد. بشدت اهل مطالعه بوده و کاملا به روز باشد. فردی قوی و اکتیو و پرانرژی باشد. منتور برای کارآفرینان، استارتاپ ها، شرکتها و حتی شرکت های تعاونی مزیت های بسیار فوق العاده ای دارد. آنها بازار را می‌شناسند و رفتار با مشتری را به ما می‌آموزند. منتورها معمولا چشم‌انداز واقعی و بزرگی داشته و مشاوره با آنها چشم‌انداز ما را بهبود می‌ بخشد. منتور واقعی، رمز و رازها و آزمون و خطاها را انجام داده، راه را تا انتها رفته و دقیقا راه را از چاه تمییز می دهد. معمولا مدیران درگیر روزمرگی ها شده و از مباحث‌ کلان مدیریت و رهبری و یا تبیین استراتژی های کوتاه مدت و بلند مدت غافل می شوند. منتور های حرفه ای این نقیصه را مرتفع می نمایند. منتور واقعی یک دیده بان است برای استارتاپ ها و یا کسب‌ و کارها، که از دور و از زاویه دیگری ما را کاملا رصد نموده، و انحراف از مسیر و غلط های ما را یادآوری می نماید. منتورها افرادی کاریرماتیک، موفق، صاحب سبک و بسیار با انگیزه میباشند که در مراحل سخت کاری به ما روحیه دو چندان داده و انگیزه مضاعف می بخشند. منتورها هرگز چیزی را به ما دیکته نکرده و یا نقطه ضعف نمی گیرند، برای منم منم کردن پا به عرصه نمی نهند، بلکه بر اساس چند دهه فعالیت شغلی خود به انتقال مفاهیم، تجربه ها، راهکارها و دانش خود اهتمام می ورزند. فرد یا افراد مقابل و مخاطب منتور که طرف کمک ها و سخنان او است را منتی (menti) نام گذاری می کنند. یکی از برنامه های مهم برای منتورها جلسات منظمی است که در آن به صحبتهای منتی یا m.i با دقت هرچه تمامتر گوش فرا داده و مخصوصا با طرح سوال های گسترده و منسجم و در عین حال مختلف، تفکر و تعمق در طرف مقابل بوجود آورند.

سخنرانی دکتر میر در دانشگاه شهید بهشتی در خصوص منتور

دکتر مازیار میر به شدت معتقد است که منتور و منتی با هم کاملا برابر بوده و هیچ یک بر دیگر رجحان ندارد. غرور و یا فخر فروشی در هر یک رتبه منتورینگ را به مخاطره انداخته و نفس عمل منتور را در حاله ای از ابهام فرو خواهد برد. نکته بسیار حائز اهمیت این است که در رابطه با منتور و منتی هیچ کدام بر دیگری رجحانی ندارد و این دو کاملا باهم برابرند و رابطه انها صرفا بر اساس پیشرفت و برد بنا نهاده شده است. دکتر مازیار میر همیشه معتقد است فرایند منتورینگ باید از طریق جلسات مذاکره و به صورت پایا و پویا بنا نهاده شده و از وحدت رویه خاصی برخوردار باشد. اولاً این دو باید کاملا همدیگر را درک کنند، دوماً چیزهای متعددی از هم بیاموزند، سوماً در ارتقاء سطح هم صمیمانه بکوشند و در نهایت با طرح موضوع، هر جلسه را منتی شروع کرده و خواسته یا خواسته ها را دقیقا و به صورت کامل تعیین و تبیین کند.

چرا باید یک منتور حرفه ای در اختیار داشته باشیم؟

هر چند فلسفه منتور دیر زمانی نیست که در جامعه کسب و کار و کارافرینان کشور ورود نموده است، اما بنظر می رسد ایرانیان از قرن های متمادی همیشه به دنبال کاربلدی برای مسیر خود بوده اند. بر همین اساس باید گفت که همراهی با یک منتور کار بلد، دقیقا برای کمک و ارتقاء سطح کسب و کارها، کارافرینان و فعالان اقتصادی بنا نهاده شده است. باید اذعان نمود که وجود یک منتور مانند داشتن مشاور در مجموعه است و هرگز نشانه ضعف هم نبوده و نیست و دقیقا بر عکس میباشد. فلسفه منتور و منتی باید آنقدر قوی و معنی دار باشد که بتوانند با یکدیگر ارتباط عمیق و موثری را شروع کنند. این مهم را باید متذکر شد که فعالان اقتصادی، مدیران و کارافرینان باید دلایل بسیار مختلفی برای داشتن منتور در اختیار داشته باشند و هرچه این دلایل بیشتر باشد، احساس بهتر، رابطه بهتر و کارایی بهتری را از منتور و منتی مشاهده خواهیم کرد. در پایان این مهم را متذکر شوم که منتور حرفه ای باید راه را رفته باشد؛ آیا شما با خلبانی که هرگز پرواز نکرده و راه را نرفته، اما کتاب خلبانی را حفظ است پرواز خواهید کرد؟! لطفا در این خصوص بسیار فکر کنید.

برگرفته از سخنرانی دکتر مازیار میر دانشگاه شهید بهشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *