مدرس زبان بدن

مدرس زبان بدن باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

آموزش علوم و فنون ارتباطات غیرکلامی و زبان بدن هم مانند هر آموزشی در کشور ما توسط سه سطح از اساتید برگزار می گردد.
شاید باید قبل از هر مقدمه ای تعریف جامعی پیرامون زبان بدن ارائه کنیم. زبان بدن یا زبان بی زبانی همان علم زبان بدن یا تن گفتار یا زبان اشاره یا تن گفتار است به کلیه ژستها حالتها و ادا ها و فیگورها و مدل راه رفتن نشستن خوابیدن و حتی سخن گفتن شما بدون کلام اطلاق می گردد. متاسفانه معیار درستی در کشور برای انتخاب مدرس وجود ندارد اما باید بدانید شما باید بین افراد متخصص و حرفه ای و غیر حرفه ای انتخاب کنید.

سوابق

در کلاس حرفه ای ها لطفا به سن و سال طرف دقت فرمایید. البته کاملا مسلم است که سوابق تدریس دوره mba و  dba اصلا ملاک من نیست٬ سابقه رسمی تدریس در دانشگاه های مختلف و رسمی کشور ملاک قابل قبولی برای تایید رتبه علمی فرد است و لاغیر. سوابق کاری البته به جز مشاور بنز و بی ام و و یا مشاور گوگل و یاهو که بیشتر شبیه جک و یا سوتفاهم است.

تالیفات

تالیفات و فیلم های مدرس هم بسیار بسیار مهم و مهمترین گزینه است. ظاهری شیک با یک کروات اساسا مهم نیست و کتاب های کپی هم کلا مردود است. مقالات مدرس البته براساس محتوای نه براساس حجم و یا عنوان مترجم نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. شما با دیدن فیلم های استاد اول دقت کنید چه می گوید و دوم اینکه چطور می گوید! آیا از روی اسلاید های آماده مطلب را میخواند؟ آیا دارد داستان پردازی می کند یا اینکه نه واقعا مطلب درستی را می گوید و رفرنس علمی برای مطالب خود ارائه می کند؟

تجربیات

تجربیات مدرس بسیار مهم است؛ افراد مجرد و کم سن و سال که زندگی و بسیاری از موارد را درک نکرده اند بسیار بسیار ضعیف تر در آموزش زبان بدن ظاهر می شوند و البته سن به تنهایی ملاک عمل نیست. میتوان اساتید حوزه زبان بدن را به سه دسته دسته بندی کرد:
اول اساتید طراز اول کشور که به اندازه انگشتان یک دست هم نیستند!
دوم آن ها که به واسطه اینترنت و یا تبلیغات اینترنتی خود را با دروغ های شاخ دار مشاور بنز و یاهو و مورد تایید این و آن مطرح نموده اند که مانند قارچ در حال روییدن هستند و البته توهم دانش دارند اما بیشتر شومن و پوچ و توخالی هستند!
دسته سوم اساتید متوسط و خوب کشور که مدعی نیستند و با مطالعه و یا حضور در کلاس های اساتید برتر سال هاست کار می کنند و مدعی هم نیستند که برای شروع آموزش بسیار مفید هستند.
در سایت زبان بدن یک لیست بلند و بالا از کتاب های خوب زبان بدن و مقالات بسیار مفید را برای مطالعه ی شما عزیزان گردآوری و نقشه راه را برایتان ترسیم کرده ایم. کانال آپارات زبان بدن و کانال اینستاگرام نیز جایگاهی برای بالا بردن سطح اطلاعات شما خواهد بود. در دانشگاه کارآفرینی دانشگاه تهران نیز هر ماه برنامه آموزش زبان بدن به همراه تحلیل فیلم خواهیم داشت که فکر می کنم برایتان بسیار بسیار جذاب باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش تخصصی زبان بدن و ارتباطات غیرکلامی میتوانید با آقای مهندس رفیعی (۰۹۱۲۵۲۸۱۹۵۲ ) تماس حاصل فرمایید. کارگاه های آموزشی کاملا متفاوت برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *