در این مقاله با شگردهای مذاکرات تلفنی و قدرت جذب بیشتر آشنا خواهیم شد

قدرت جذبه در مکالمه تلفنی

مازیارمیر مدرس حرفه ای مذاکرات تلفنی پس از سه دهه کار آموزشی و مشاوره امروز ما را با شگردهای مذاکرات تلفنی و جذب از پشت امواج ندیدنی تلفن همراه مان رهنمون خواهد نمود .

متأسفانه و یا خوشبختانه بسیاری از ما زمان بسیار زیادی را با تلفنهای هوشمند و یا تلفنهای ثابت به هدر می دهیم و یا تلف می کنیم و نتیجه خوبی هم دریافت نمی کنیم.

از زمان پیدایش تلفن و امروزه نسل جدیدتر آن یعنی تلفن همراه ما شاهد این مهم هستیم که ،بیشتر مردم در هر جایی که تصورش را بنمائید و یا حتی نتوان فکرش را نمود در حال صحبت بازی عکاسی و یا ارسال ایمیل و یا چک نمودن تلفن خود هستند. اما موضوع امروز این مطلب جذب و اقناع مخاطب است تا بتوان بیشتر با اسمارت فون خود مطالعه نمود و یا مطالب مختلف و فیلمهای جدید را دید و یا موسیقی گوش داد و حتی با آن بازی کرد اما مگر ممکن است.

شما با بالا بردن جذبه و قدرت خود در گفتگو های تلفنی می توانید اثر بسیار شگفت انگیزی روی مخاطب در حداقل زمان ممکن بگذارید و با این تکنیکها و ترفندها به طرز چشمگیری قدرت جذب و نفوذ خود را بصورت حداکثری افزایش دهد. این تکنیک ها ی ساده هوشمندانه و در عین حال بسیار تاثیر گذار هستند.

حتما این جمله  را شنیده اید که: «شاید هرگز شانس دیگری برای تأثیری که اولین بار روی فرد می گذارید به دست نمی آورید .»

آری شما ۳ تا ۵ و نهایتا ۷ فقط هفت ثانیه زمان در اختیار دارید تا حداکثر تأثیر را روی فرد دیگر بگذارید.

محققان دانشگاه میشیگان معتقدند که در واقع بسیاری از خرید و فروشها مشاوره ها و یا… همه و همه همراه با ملاقات حضوری نبوده و بصورت تلفنی و غیابی بوده است.

آری مردم و مخصوصا فعالان اقتصادی و حتی سیاستمداران هم فقط و  فقط تلفنی مذاکره نموده و یا تجارت می کنند، آری آنها به کمک این تکنیک بسیار بیش از آنکه تصور کنید موفق هستند؛

زیرا شخصیت تلفنی خود را آن چنان جذاب حرفه ای و در یک کلام بالا برده اند که حد و نهایتی برای آن نمی توان حدی قائل شد آری آنان جذاب و متقاعد کننده به نظر می آیند.

اما چگونه می توان به این قدرت دست پیدا نمود:

اول: لطفا و حتما روی صدای خود کارکنید صدای بم و یا خش دار و یا زیبا سخن گفتن خود شاه کلید این رویه است

دوم: زبان بدن خود را روز به روز تقویت نموده و در بهبود و توسعه آن کوشش کنید شما در این سایت با دریایی از مقالات زبان بدن آشنا خواهید شد.

سوم:به طول مدت زمان فکر کنید

مازیار میر مشاور وتحلیلگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *