فنون مدیریت رهبری کنفرانس و اداره جلسات

فنون مدیریت رهبری کنفرانس و اداره جلسات

باید اذعان نمود شرکتها و مجموعه ها که رهبری و هدایت توسعه‌ی فراگیر و پایدار جوامع را برعهده دارند به فراهم آوردن سازمان‌ها و نظام اداری کارا و شایسته اقدام می نمایند.

سازمان‌های امروزی از شالوده‌های اصلی اجتماع بوده و به عنوان یک تیم اجتماعی به منظور دست‌یابی به اهداف نسبتاً مشخص و در راستای عملکرد اصلی یک سیستم جامع‌تر نظام یافته‌اند.

از سوی دیگر مدیریت و مدیران مهم‌ترین عامل درحیات سازمان‌ها بوده و فرآیندی برای دست‌یابی به اهداف سازمان از طریق بکارگیری منابع به شمار می‌آیند.

مدیریت، ابزار اصلی هدایت حرکت جامعه از وضع موجود به وضع مطلوب است و بنابراین اقدامات سازمان‌یافته به منظور تامین این روند ضروری است. یکی از اقداماتی که می‌تواند این روند حرکت را تسهیل و موفقیت اجرایی برنامه‌های توسعه‌ی ملی را تضمین بخشد، تواناسازی مدیران از طریق عرضه‌ی منابع و متون آموزشی کاربردی و مهارتی است.

هدف از این دوره آموزشی بهبود مدیریت، علاوه بر انجام و محقق‌سازی وظایف و تکالیف قانونی، بهره‌گیری از منابع جدید علمی، نتایج حاصل از تحقیقات و مطالعات در زمینه‌ی دانش مدیریت و بسترسازی برای تواناسازی مدیران در انجام وظایف و ایفای نقش‌های مدیریتی در سطوح و رده‌های مختلف بوده تا از این طریق زمینه‌ی لازم برای هم‌سویی و هم‌گامی سازمان‌ها با تحولات ناشی از تغییرات اجتماعی و پیشرفت‌های علم و فناوری در ابعاد مختلف فراهم شود.

در این دوره آموزشی تلاش بر این بوده که اول راه‌کارها و روش‌های جدید و پیشرفته اداره‌ی موثر جلسات به مدیران آموزش داده شود و دوم از مرحله‌ی قبل از تصمیم تا برگزاری مؤثر و متفاوت جلسات و حتی آخرین مرحله که تنظیم گزارش نهایی یک جلسه اثربخش است شمارا همراهی کنیم. آری همه این موارد  و مواردی کاربردی را مورد ارزیابی و موشکافی دقیق قرار دهیم.

فنون رهبری کنفرانس و اداره جلسات در این کارگاه اموزشی برای دستیابی به نتایج قابل قبول در کنفرانس ها و جلسات اداری برای بهبود عملکرد سازمان‌های دولتی و غیردولتی و همکاری مشارکت و رفتار حرفه ای با بخش خصوصی ارایه شده است. مدرس در یک کارگاه شاد و پویا با برگزاری جلسه ای آزمایشی هدفی را تعیین و سپس تمام  موارد را یک به یک مثال زده،برای جلسات زمان‌بندی، چشم‌انداز، خطاها، و موارد پیش بینی نشده را در نظر گرفته و سپس برنامه‌ها را در جلسات آتی نیز تعیین نموده، نقش‌های افراد جلسه را مشخص نموده. چگونه جلسه را خوب و محکم شروع کنیم،  ایده های نوین برایارائه خط‌ مشی کلی در جلسات، هدایت حرفه ایی جلسه، چگونه از جلسات خویش صورت جلسه‌ای کامل تهیه کنیم، و در نهایت ایده‌های مختلف را جمع‌آوری  و گزینه‌های مختلف را ارزیابی نموده و به یک جمع‌بندی مشخص در جلسات دست یابی سرفصلهای این کارگاه نوین آموزشی به شرح زیر است:

۱- مدیریت جلسه

۲- اداره جلسات بابهره وری بهتر و بیشتر

۳- تکنیکهایی برای تعارفات روزمره و خشکی جلسات

۴- استفاده از مهندسی رزلینس در جلسات

۵- تکنیکهی پیشرفته APPRECIATIVE LEADERSHIP

۶-راهنمای مدیریت و تمرکز در جلسه بر اساس فیلمهای ۲۰۱۵

۷-آئین حرفه ای مدیریت مثبت و تاثیر گذار جلسات

۸- فنون حرفه ای اداره و رهبری جلسات و کنفرانس ها

۹- مدیریت زمان در قبل هنگام و بعد از جلسات

۱۰- اصول حرفه ای ارتباطات موثر در جلسات بر اساس فیلمهای روز

۱۱- تکنیکهای نوین Gamification

مدرس دکتر مازیار میر  نویسنده،محقق، مدرس و سخنران حرفه ای برگزار کننده بیش از صدها دوره فنون رهبری کنفرانس و اداره جلسات در وزارتخانه ها و شرکتهای دولتی و خصوصی همچنین کارشناس رادیو و صداوسیما و مدرس و مشاور اسبق کارکنان معاونت راهبردی ریاست جمهوری بوده و تا کنون بیش از ۴۰ هزار نفر را طی سالهای گذشته مورد آموزش و مشاوره قرار داده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *