عبور از بحران

چگونه بحران اقتصادی را مدیریت کنیم؟

خبر غیر منتظره دلار بیست هزار تومانی و بالاتر همه را بهت زده و متحیر نمود. بسیاری از فعالان اقتصادی و مدیران کشور این سوال را از ما می پرسیدند که در بحران اقتصادی واقعا چه باید کرد و چه می توان کرد. هجوم کشورهای همسایه برای خرید هر آنچه در بازارهای شهرهای مرزی وجود داشت و تب قحطی هم برخی را سراسیمه به مراکز خرید کشاند. درنهایت رب گوجه به قیمت ۱۶۰۰۰تومان جهش بلند و بالایی نمود تا قیمت بسیاری از محصولات کشاورزی جهش های بسیار زیادی را تجربه کند. بازار مسکن دچار رکود کلی شده چرا که مدتها قبل متوسط قیمتی مثلا در منطقه ۵ تهران حداقل افزایش یک میلیارد ریالی را تجربه نمود که این امر هم بی‌سابقه بود. اما به راستی پس از این بحران اقتصادی که البته تمام دنیا و مخصوصا کشور ما را فراگرفته چه باید کرد؟ ما که شدیدا با کاهش فروش و سود مواجه شده‌ و بازار ملتهبی را تجربه نموده ایم چه کار باید بنماییم؟ متاسفانه بسیاری از فعالان اقتصادی فقط دست روی دست گذاشته‌ و یا چشم انتظار امداد غیبی و یا یک معجزه هستند. آری فقط یک معجزه! برخی دست به دعا شده اند، برخی بدون در نظر گرفتن وضعیت فعلی مثل روزهای قبل سر خود را مانند کبک لای برف کرده اند؛ گویی که هیچ اتفاقی نیفتاده است. دکتر مازیار میر به شدت معتقد است که بهترین فرصت برای رشد و توسعه کسب‌ و‌ کار در این زمان ها اتفاق می‌افتد. مثلا اخراج استیو پل جابز جوان از اپل، و یا نمونه دیگر این وضع در IBM یا شرکت زیراکس و… میباشد. تمام شرکتهای بزرگ چند ملیتی، مجموعه ها و موسسات داخلی و خارجی، با یک فرمول کلی از این مرحله عبور نمودند و تنها شرکت هایی موفق هستند که از این مرحله عبور کنند. با این سلسله تکنیک ها می توان از این برهه تاریخی به سلامتی عبور کرد. باید اذعان نماییم که این رویه ها برندهای بزرگ جهان را دچار یک دگردیسی و تغییر چهره اساسی نمود.

بحران اقتصادی و گرانی دلار

پوست اندازی تاریخی

با نگاهی به تاریخ جهان متوجه می شویم حدود نیم قرن قبل هم چنین واقعه تاریخی تکرار شد. برای ای بی ام، امیگا، شرکت کومودور، جنرال موتورز، فورد، سونی، سامسونگ، نوکیا و فوجیتسو و… . برندهای بین المللی و غول های تجارت جهانی به وقوع افتاد؛ برخی طومارشان برای همیشه در هم پیچیده شد و دیگر نامی از آنها در تاریخ باقی نمانده است و البته برخی امروز جزو برترین های جهان هستند. مازیار میر به عنوان یک منتور به شدت معتقد است که حفظ کسب و کار، از توسعه و بهبود کسب‌ و‌ کار به مراتب مهم تر و بهتر است. شعار سازمان بهداشت جهانی اینجا بسیار کاربرد دارد و آن این است که پیشگیری بهتر از درمان است! متاسفانه ما هرگز سازمان های چالاک و چابکی تدارک ندیده ایم. و فکر میکنم منطقی ترین راهکار برای ما این باشد که شرکت‌ها و سازمان های خود را به سمت چالاکی و چابکی سازمانی رهنمون کنیم. دستور العمل دوم را از زبان برندهای تکنولوژیک بشنویم: به راستی برندهای نو بنیادی مثل هوآوی و یا HTC ویا ME بین این همه غول صنعت تلفن همراه چطور راه را باز نموده و برندهای نامدار را ضربه فنی نموده اند؟ آری پاسخ را از زبان یک غول تکنولوژی Apple باهم مرور کنیم که می گوید: یا راه تازه ای خلق کنید یا در راهی که هستی اول باش. باید اذعان نمود که همه مجموعه ها و شرکت ها و موسسات موفق طرز تفکری متفاوت و شاید متضاد نسبت به هم نوعان خود دارند. به صراحت می گویم بیش از صدها مجموعه برتر کشور که طی سه دهه فعالیت تحقیقاتی و شغلی با آنها افتخار همکاری داشته ام، همیشه از تهدید برای خود فرصت ساخته اند. دقیقا این برندهای برتر معتقدند که به این شعار وارن بافت بوده اند که بهترین زمان هم اکنون است؛ تا با رشد و تعالی سازمانی به موفقیت دست پیدا کنیم. باید تاکید کنیم که کارآفرینان برتر جهان پیوسته به خلق و کشف فرصت همت می گمارند، نه به رسیدن فرصت مناسب که شاید این فرصت مناسب هم هرگز از راه نرسد.عبور از بحران باتدبیر سازمان ها

لطفا زندگینامه کارآفرینان بر تر جهان را مطالعه فرمایید.

آنها هر لحظه را بهترین شانس زندگی خود دانسته و به شکار لحظه ها مشغول هستند. متاسفانه بسیاری از افراد بیسواد یا کم سواد با الگو برداری غلط از نام آوران موفق جهان این درس ها را به پایان می برند؛ اما واقعیت امروز از هاکوپیان، شیرین عسل، بستنی میهن و یا ایران ناسیونال و آزمایش یا…. نام می برم که در سخت ترین روزهای عمر و در تنگناهای زندگی و حتی زمانی که همسرانشان آنها را ترک نموده و هیچ امیدی نیست، با سماجت و با سر سختی به شکار لحظه ها می پردازد. آری آنها اولا هرگز برای پول و به عشق پول کار نکردند؛ آنها برای خود و برای رویا خود سرسختانه و مخصوصا با همه وجود جنگیدند. برای رسیدن به آرزوهای بلند و بالای خود و سرانجام هم به آن هم دست پیدا کردند. بهترین شرکت های ای تی و یا صنايع که وابسته سالها پیش وجود خارجی نداشتند، یا در حال ورشکستگی بودند، امروز رتبه های اول جهان را از آن خود نموده و رشد بسیار بسیار قابل توجهی کرده اند. شاید یکی دیگر از راه کارهای امروز برای استارتاپها و لبن استارتاپها و کارافرینان را باید از زبان قای اندی گرو از اینتل در کتابی با عنوان “تنها بی پروایان پایدارند” شنید. ایشان دقیقا زندگی و تفکرات خود را زمانی که شرکت اینتل برای همیشه داشت نابود و ورشکسته می شد، بصورت کامل شرح می دهد و مخصوصا، در اول هم می گوید هرگز برای پول کار نکنید و دوم با عشق کار کنید و سوم لحظات را دریابید و بدنبال تغییر ساختار و پوست اندازی باشید. باید سنت شکن باشید. و در پایان می گوید باید سازگار باشید باید خود را با هر تغییری در هر سطحی مطابقت دهید و چهارم بدنبال رویاهای خود باشید. او در این کتاب توضیح داده که پیوسته در شرایط کنونی مانند ایران امروز ما با دو یا سه انتخاب روبرو هستیم. انتخاب اکثر اول ایرانیان هم این است که ساختار خود را اصلا تغییر ندهند و منتظر امدادهای غیبی و یا تغییر شرایط باشند.. انتخاب ثانی این است که مانند یک نیروی واکنش، سریع خود را باتغییرات نامطلوب وفق دهند. سالها است درس جانشین پروری سازمانی را تدریس می کنم و شاهد این مهم هستم که بیشتر شرکتها و مؤسسات وطنی بدور از تغییر و پوست اندازی مدیریتی و تربیت مدیران کارکشته جوان، با از داست دادن مدیران خوب و متبحر قدیمی، در یک دور تسلسل باطل اسیر شده و حتی نابود می شوند.
در پایان باید بگویم ما هرگز مدیریت تغییر را، که نقطه عطف راهبردی در مجموعه های داخلی است شاهد نبوده و نیستیم. و به نظر میرسد که شاید شرایط کنونی و سرعت لجام گسیخته سقوط و تباهی بیشتر مجموعه های ایرانی از این مسئله ناشی می شود. در زمانی که شرکت ها و سازمان های ایرانی دست روی دست گذاشته اند، شرکت‌های چابک و انعطاف‌پذیر چینی و ترکی و پاکستانی و حتی هندی و کره ای دوران جدیدی از رشد را آغاز نموده صنعت نفت و پتروشیمی و نساجی و حتی صنایع غذایی ما را به سهولت هدف قرار داده و سود بسیار زیادی را نصیب خود می کنند. استفاده از آموزش و ارتقاء سطح کارکنان و مدیریت و مخصوصا ضرورت استفاده از تکنولوژی های مدرن و تغییر استراتژی های تولید و فروش و بازاریابی و برند سازی حرف اول را می زند. به امید ایرانی قدرتمند.

مازیار میر منتور و مشاور کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *