زبان بدن ناخن

زبان بدن ناخن ها

انواع مدل و زبان بدن ناخن ها

چطور بهترین مدل ناخن را انتخاب کنیم؟ شاید همیشه توجه شما به سمت خانم هایی جلب شده که ناخن های بلندی دارند، مخصوصا با لاک قرمز براق و یا نگین های زیبا این جذابیت دو چندان می گردد. اما براستی چه مدل ناخن به ما می آید و قواعد لاک زدن چیست؟ باید اذعان کرد که ناخن بلند شما را بسیار پرابهت تر و جذاب تر نشان خواهد داد. اما سوال اساسی این است که هر مدل ناخن به هر فردی در هر جایگاهی می آید؟ زبان بدن ناخن هر فرد چیست؟ به شدت معتقدم که خانم ها زمانی که قصد دارند مانیکور کنند باید به همه این قواعد توجه فرمایند. باید توجه فرمایید که به همان قدر که حالت و اندازه و زاویه های ناخن ها مهم است، رنگ و طرح آن نیزمهم است اما این اهمیت در در جه دوم قرار دارد. حدود ده سال قبل در بانکوک من در یک کلاس کوتاهی که برای خود آرایی، طراحی ناخن و زبان بدن ناخن بصورت تخصصی تشکیل شده بود حضور پیدا نمودم. از آمادگی ناخن، بخار دهی با مواد طبیعی و خوراک دهی به آن، زیر سازی و صدها مورد دیگر صحبت به میان آورده شد. بیش از ۲۷ مدل اصلی برای ناخن ها آموزش داده شد که در این مقاله کوتاه من به چند مدل اصلی در این خصوص خواهم پرداخت. نسل بشر همیشه یا دستانی کشیده باریک و یا چاق و گوشت آلو داشته است. بنابراین ناخنها معمولا باید مدل بادامی، گرد، مربع، مستطیل، بیضی و یا….. داشته باشند. برای انتخاب صحیح مدل مناسبی که به دست شما بیاید لطفا و حتما عرض و طول انگشتان خود را به دقت محاسبه کنید و روی دفتری رسم کنید. بصورت حدودی من همیشه به همه می گویم لطفا و حتما خانم های متاهل شاغل و اداری که وقت ندارند ناخن هایشان را کوتاه نگه دارند،  برای این کار خلاقانه از مدل گرد بهره ببرند که بهترین مدل برای این دسته از خانمها و حتی کودکان است. باید اذعان نمود که در مدل گرد ناخن ها، ما براساس ژنتیک انسانی که همیشه مدلی کوتاه و طبیعی است تکیه خواهیم داشت؛ یعنی واقعیت ناخن در نسل بشر ساده و جذاب و مرتب که البته برای افرادی که انگشتان کوتاه و پهنی دارند بسیار خوب است. در این تکنیک ناخن های شما باریک و بلندتر نشان داده می شود. البته متذکر می شوم که اگر انگشتان شما زیادی باریک است قید این نوع ناخن را بزنید. این مدل ناخن های کوتاه مراقبت نمی خواهد، دیر تر می شکند و شما راحت تر هستید.

مدل ناخن گرد

در ادامه مقاله به معرفی مدل ناخن های دیگر میپردارم. مدل ناخن دیگری که علاقمندی خانم های جوان است ناخن های بادامی میباشد. همانطور که از اسم آن مشخص است در ناحیه بالای خود کمی با ‌شیب باریک تر هستند. هرچند بايد اذعان نمود که این مدل برای ناخن های کوچک و کوتاه اصلا مناسب نبوده و نیست. اما برای انگشت های بلند و کشیده کاملا مناسب و زیبا و جذاب است. این مدل ناخن ها با توجه به مدل ظریف و کشیده بودنشان کاملا برای دستهای باریک و کشیده مناسب است. نکته بسیار حائز اهمیت ان است که برای رنگ آمیزی این مدل ناخن ها چند نکته را رعايت فرمایید: اول از رنگ های جیغ تند و یا تیره استفاده نکنید. دوم از محدوده رنگهای کم رنگ و با طرح های اسلیمی و یا حداقل رنگهای خنثی و طرح های ساده استفاده کنید.

مدل ناخن بادامی شکل

ناخن دایره ای و یا گرد

ناخنهای اسپرت، ناخنی ویژه ورزشکاران: در رنگ آمیزی این مدل ناخن ها دایره رنگها بسیار بسیار متنوع است؛ در استفاده از رنگ های جیغ تا رنگ های کم رنگ و ساده دستتان بسیار باز است. لطفا به قلب و روحتان رجوع کنید و رنگ دلخواهتان را استفاده فرمایید.

نباید های ناخن ها

هرگز با موادشیمیایی و شویندها بدون دستکش کار نکنید. هرگز لاک ارزان قیمت که توسط فروشگاه های غیر مرتبط و نامعتبر تولید میشوند، نخرید و از لاک ارزان داخل مترو یا دست فروشهای سرچهار راه هم کلا چشم پوشی کنید. از لنز و ناخن های مصنوعی استفاده نکنید. چرا که مثلا لنز انواع بیماری های خطرناک را در دراز مدت بدنبال خواهد داشت. لطفا از طیف رنگ سیاه و خیلی تیره استفاده نفرمایید، چراکه نشان دهنده شخصیتهای منزوی و شکست خورد است.

ناخن با لاک مشکی

بایدها

برای استحکام ناخنهای خود لطفا چند مورد خوب را که به جنس دست و پوست ناخن شما می آید را تجربه فرمایید. پس از شستن ناخنها و خشک کردنشان روغن شتر مرغ به آن ها زده و دست کش دست کنید و فردا صبح دستهایتان را بشویید، معجزه می کند.
همین تکنیک را با روغن هسته انگور یا روغن بادام تلخ و روغن زیتون نیز تجربه کنید. بسیار به براق و درخشنده شدن و محکم شدن و زیبایی ناخنها کمک می کند. البته لیمو ترش، سرکه سیب و چای سبز هم توصیه شده اما مهم جنس ناخنهای شما و سازگاری با این مواد میباشد.

مازیار میر منتور و مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *