زبان بدن جول اوستین

تحلیلی بر زبان بدن جول اوستین

زبان بدن همان زبان بی زبانی است و در تعریف کاملتر زبان بدن را همان ژست ها مدل ها حرکت ها و رفتارها و حتی مدل سخن گفتن بدون صدا ارزیابی می کنند که با توجه به جنس و سن وزن و شرایط جغرافیایی در نسل بشر می تواند متفاوت باشد. سالها است که زبان بدن و متن بسیاری از سخنران انگیزشی جهان را مورد تجزیه و تحلیل و مطالعه قرار می دهم.
یکی از سخنران انگیرشی و برتر جهان معروف به کشیش خنده رو و خندان جول اوستین  است. او نویسنده  کتاب های پر فروش نیویورک تایمز است. از کتاب های معروف او می توان به کتاب قدرت من هستم, و کتاب تفکر بهتر زندگی بهتر  اشاره نمود. جملات و کلمات و ادای سراسر پر احساس جول اوستین به همراه جریان زبان بدن حرفه ای او فوق العاده و استثنایی است. جملاتی پر قدرت و در عین حال بسیار بسیار تاثیر گذار! در این مقاله کوتاه با هم مروری خواهیم داشت به زبان بدن و قسمت هایی از سخنرانی های معروف این کشیش خندان.
او در تمامی سخنرانی هایش یک نکته بسیار بسیار مهم دارد خندان و متبسم و گشاده رو است. او توانایی بسیار فوق العاده و استثنایی برای جذب و اعتماد سازی حداکثری دارد.  شاید این توانایی از هارمونی حرکت های او دارد. او با سبک سخنرانی هایش زیر سایه زبان بدن مانند یک قدیس یا یک فرد ماورائی در روی سن ظاهر می شود. او پیوسته در حال حرکت است اما این حرکت ها تکراری خسته کننده و بدون هارمونی نیست. آهنگ کلام به همراه استفاده حداکثری از دست ها سر و گردن و میمیک صورت کاملا قابل لمس است.
در تمام بیش از یکصد و بیست و سه سخنرانی که نویسنده به همراه تیم آکادمی مذاکره و زبان بدن ایران دیده و تفسیر شد او از عالی ترین سیستم زبان بدن برخوردار است.
تبسم با نام یاد خدا و عشق و رحمت مضاعف می شود و هم زمان با نام شیطان تبسم ها از بین می رود و کم رنگ می گردد. او روی نیم دایره های تقارنی و غیر تقارنی و همچنین روی نیم دایره های استبدادی کاملا مسلط عمل نموده و آن ها را می شناسد و درک نموده است. پروفسور جو ناوارو مدرس زبان بدن و طراحی های زبان بدن سخنرانی های جول اوستین اورا یک نابغه زبان بدن می داند. براساس مدل های طراحی شده و براساس خط قرمزها سخنرانی های انگیزشی او کاملا جذاب و به دور از هر گونه دافعه ای پیش می رود. و این زیبایی های سخنان او را دوچندان می نماید. لطفاً برای اموزش زبان بدن با ما تماس فرمایید. اما در اینجا برخی از تاثیر گذارترین سخنرانی های جول اوستین را با هم مرور نمایم. شاید باید گفت الگو برداری های او از سخنان رسول اکرم بسیار جذاب است. او دقیقا می گوید اگر ماه را در دست چپ و خورشید را در دست راست… .
جول می گوید: پیوسته بخاطر داشته باشید که شما رویایی دارید و باید ابتدا آن را در قلب و روح و ذهنتان انجام شده بدانید و به این باور قوی برسید. فقط و فقط در این صورت است که رویای شما تحقق خواهد یافت. باید اذعان نمود که اگر پروردگار اجابت خواسته هایمان را به تاخیر انداخته پس قرار است چیزهای بهتری به شما عطا نماید پس سعی کنید که صبور باشید و همیشه به مشیت الهی  اعتماد نمایید. منطق نسل بشر می گوید  هرگز ندیده ها را باور نخواهم کرد. اما فردی که قلبی سرشار از ایمان به خداوند مهربان را دارد می گوید: باور نموده و در نهایت مطمئن هستم که خواهم دید مشیت پرودگار مهربان را..!
باید مطمئن باشید باید ایمان داشته باشید که برای ما چنین مقدر شده که به آرزوهایمان دست پیدا خواهیم نمود و باید برای آن کمی صبر کنیم. اندکی صبر سحر نزدیک است. به خدا ایمان داشته باشید و به زمان‌بندی خداوند در اجابت دعاها و آرزوهای تان مطمئن باشید. چرا که شاید اجابت در همان لحظه برای شکا سم باشد. سمی مهلک و کشنده. ما باید بدانیم که دوری از بخشش یک زهر است. زهری مهلک که ما ذره ذره آن را وارد رگها و بدنمان می کنیم و سرانجام بدون آنکه خود بدانید با این سم مهلک خودکشی می کنید. نبخشیدن شما و زندگیتان را و روح و روان و جسمتان را سراسر آلوده خواهد نمود. باید با تمام وجودتان درک کنید که با هر بخشش از جانب شما دیگر سمی به جسم و جانتان تزریق نخواهید نمود بلکه به سادگی این سم مهلک را از وجود خود خارج می کنید، باید ببخشید تا بتوانید رها باشید. با بخشیدن شما نه در حق دیگری بلکه د رحق خود لطف می کنید. بزرگترین اشتباه این است که در زندگی بر علیه خودتان باشید، بسیار قدرت بخش است اگر بگویید من خودم را دوست دارم و احساس خوبی نسبت به خود دارم.
فکر میکنم مهمترین کاری که باید در طی رسیدن به کمال و رشد و تعالی همیشه به آن توجه خاص و منحصر به فردی داشته باشیم این است که پیوسته شاکر بوده و عاشق خودمان باشیم. یادتان باشد که هیچکس به اندازه خودتان هرگز عاشقانه عاشقتان نخواهد بود پس لطفا و حتما خودتان را دوست داشته باشید. هرگز نباید اجازه بدهیم که قلب کوچکمان و یا ذهنمان را با نگرانی ها و حسرت ها و حتی احساس گناه چه کوچک و چه بزرگ مکدر نموده و یا کوچک کنیم. به خداوند اعتماد و توکل کنید و خود را دوست داشته باشید و از خداوند با تمام وجود برای حل مشکلاتتان درخواست نمایید. باید بدانید و باور داشته باشید که فقط یک قدرت در جهان هستی وجود دارد و این همان قدرت و یا قدرت هایی است که ما خودمان آگاهانه و یا نا آگاهانه به دیگران عطا می کنیم. شما باید در هر شرایط سختی آرامش و حس آرامش را در روح و جان و زندگیتان زنده نگه داشته و حفظ نمایید. یادتان باشد سختی ها برای صیقلی شدن روح و جان ما هستند نه برای درهم شکستن ما. پس از هر سختی آسانی است! پس با صبر منتظر موفقیت های آسانی و رسیدن به موفقیت باشید. ناامید نشوید و مطمئن باشید به این وعده الهی!

مازیار میر مشاور کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *