حالا خورشید

حالا خورشید

حالا خورشید

این برنامه  کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیما و مخصوصاً به تهیه کنندگی و اجرای رضا رشید پور است که در  قالبی ترکیبی و گفتگو محور با  نگاهی اجتماعی  به موضوع‌های مختلف جامعه  می‌پردازد. البته این برنامه بیشتر به زعم بینندگان حالا رشیدپور باید نام گذاری می گردید بهتر بود؟

این برنامه دارای نقاط قوت و ضعف بسیاری است و نقاط قوتی منحصر به فرد دارد مثلاً خبرهای آن بسیار جالب است و استفاده از تیتر خبرگذاریها و جراید اروپایی بسیار جالب است اما بازهم تأکید می کنم که رشیدپور در اجراء همه قسمتها آن هم دچار ضعف های فاحش است هرچند نباید از حق گذشت قدرت بیان خوب و هوشمندانه به موضوعات گوناگون پرداختن هم نمره عالی از ما کسب می کند .
این  مجله صبحگاهی قبلاً بخشی به نام کارنامه دارد که مخاطبان  به یک سری از رویدادها و شخصیت ها نمره می دهند. این شخصیت می تواند یک چهره فرهنگی، هنری و یا سیاسی باشد که در طول هفته مردم به او نمره می دهند و در انتهای هفته او به برنامه می آید و از کارنامه خود دفاع می کند.

حالا خورشید

 

رضا رشید پور به همراه یک همکار دیگر خود این برنامه را اداره و اجرا می کند اما اصرار به شوخی های زیاد و یا غیر ملموس و غیر قابل قبول بسیار مخاطب پران شده تا … برای کشوری با جمعیت۷۷٫۴۵ میلیون نفر جذب ۸۰ هزار نفر و یا ۱۰۰ هزار نفر در اینستاگرام یعنی شکست در جذب مخاطب و بیننده.

به شخصه بسیار جناب رشیدپور را دوست دارم اما واقعیت امر این است که رشیدپور در رفتارهای زبان بدن بیشتر دچار خطای فاحش دریافت و جذب و اقناع است و معمولاً همه افراد تفسیر و تعابیری که از رضا دارند بخاطر ژستهای غلط و یا تکیه بر ژستهای غلط است.

بخاطر داشته باشید در مقام یک مجری حرفه ای تا رسیدن به استانداردهای رفتارهای غیرکلامی این مجری خوب و توانمند فاصله بسیار زیادی دارد مهمترن مسئله این است که مکنونات قلبی شما بسیار جلوتر از شما و رفتارها و ژستهایتان مخاطب را جذب و یا فراری می دهد پس برای تمام خوانندگان یک توصیه ویژه دارم و آن این است مفهومی و قلبی و با تمام وجود حرکت کنید و نه تصنعی!!!

چالشهای این برنامه هم هدف خاصی را دنبال نمی کرد طرح میوه و یا امروز همدردی با آتشنشانان و یا… هدف و در نهایت برآوردی ماندگار و پایا و پویا ندارد اساساً چالش آب یخ و… همه صرفاً یک شوخی بی مزه بود که می توانیم آنرا به یک رفتار عام المنفعه تبدیل نمود فقط باید کمی روی آن درست و حسابی فکر کرد.

ژستهایی که بیشتر مخاطب گریز است تا مخاطب جذب کن یکی از معظلات این برنامه است تکیه بر یک مجری و تکیه بر هنر فردی که امری درست و حرفه ای نیست و نبوده و… حالا خورشید پس از یک قطع موقت دوباره به شبکه سوم بازگشت و کار را دوباره دنبال نمود.

امروز سبک سیاق حالا خورشید با دکور متفاوت بهتر شده و برنامه های بهتری نسبت به قبل در حال اجراء است و رشید پور توانسته کمی اشکالات را مرتفع نماید و…

برای رضا رشید پور عزیز و تیم خوب حالا خورشید آرزوی موفقیت و سلامتی می نمایم و از شما بابت خواندن این مطلب بسیار سپاسگذاریم.

مازیار میر مشاور و تحلیلگر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *