جابز ایران

جابز ایران

جابز ایران

استیوجابزایران کیست؟

آیا جابز ایران را می شناسید؟

جابز ایرانی امین کمال همدانی

امروز به مناسبت روز کارآفرینی می خواستم  به عنوان یک مشاور و تحلیلگر چند خطی پیرامون کارآفرینی و مطالب پیرامون آن بنویسم اما به یاد یکی از شایسته ترین جوانان کشور در بخش ای تی و فخر ایران در سبیت ۲۰۱۶ افتادم او یکی از برترین های ایران در مسابقات بین المللی و بسیاری از مسابقات داخل و خارج از کشور جوانی کارآفرین که گویی یک کارآفرین مادرزاد است و این فرد کسی نیست جز امین کمال همدانی.

هرچند شاید از امین سالها دور بودم اما همیشه موفقیتهای او در سبیت و یا سایر مسابقات جهانی مرا ذوق زده و در عین حال شگفت زده می نمود. واقعاً طرز تفکر و انجام پروژه های هیجان انگیزش برایم او را حتی از استیو پل جابز هم جذابتر و صد البته متفاوت تر یادآور می نماید هرچند اوخود این مسئله را قبول ندارد.

سازنده پلیر

مهندس امین همدانی اولین سازنده و به گفته بسیاری از کارشناسان سازنده کاربردی ترین نرم افزار یا پلیر سینمایی و آموزشی کشور را ابداع و تولید نموده تیم علمی این مهندس افسانه ای کشور ما اولین اختراع جهانی خود را در ۳ طبقه جهانی ثبت و پتنت های آن را هم اخذ نموده  و با این کار پا به رقابتهای جهانی گذاشت و در سبیت با تنینو کار بزرگ دوم خود در زمینه ای تی را به سرانجام رسانده است امروز با طرحهای بزرگ او مانند سپر امنیتی ای تی و همچنین هوش مصنوعی پیچیده که می تواند با الگو برداری از حرکات دشمن از آنها الگو برداری کند پروژه عظیم و  نوین بزرگی را کلید زده است که بزودی آنرا نیز ثبت خواهد نمود که بهم خوردن معادلات حتی در منطقه را سبب خواهد شد هر چند او از القاب و عناوین همیشه و به شدت احراز می کند اما بحق او را باید استیو جابز ایران قلمداد نمود چرا که تفکر سیستمی و الگوریتم کارهای علمی او مانند اپل از DNA خاصی برخوردار است.

جابز ایران با پروژه بزرگ و گسترده  https://www.apple.ir/ بازهم شگفتی ساز شد این بار اما او با عنوان مدیر پیاده سازی و همچنین  تهیه و تبین استراتژی هوش مصنوعی که در نوع خود کاری بسیار منحصر بفرد پیچیده و تخصصی است خود را در گیر پروژه بزرگ دیگری نمود.

متأسفانه در یکی از پروژه های مشابه، من با ده ها و یا بهتر است دقیقاً ۱۷ تیم با عناوین دکترای و فوق دکترای کار کردم که در همه آنها در پروژه هوش مصنوعی و طراحی سایت های منسجم فروشگاهی و یا علمی شکست خوردیم صرف نظر از اسم عنوان و سابقه الگوریتمها و فول چارتهای که او تهیه و تنظیم نموده و بکار می گیرد و مخصوصاً تهیه استراتژی های منحصر بفرد  اپل دات ای آر یک کار بسیار منحصر بفرد و کاملا تکنیکی است که پس از توضیحات امین واقعاً تحت تأثیر قرار گرفتم.

در سایت اپل ار آر آی با سبک و سیاق ایرانی و در قالبی جدید تفکراتی به سبک سیاق جابز سایتی پیاده سازی شده است که با عدول از خطوط سنتی و یا خطوط این روزهای استارتاپهای رایج و ورود به دنیای جدید با روشی بسیار نوین او را این روزها در اذهان مانند جابز متبلور می نماید. مهندس امین همدانی معتقد به یک اصل کلی است او همیشه چنین می گوید مانند استیو پل جابز باید:

یا راه جدیدی بسازیم یا در راهی که هستیم اولین باشیم و این دو را بصورت تک تک و یا ترکیبی همیشه سرلوحه و مرام خود می داند…

اما این مهندس جوان با حدود ۳۵ سال سن و با سری تراشیده اما بدون عینک همیشه مرا بیاد استیو پل جابز فقید می اندازد با همان ترکیب بندی غیر همگون و البته کاملاً ایرانی و با نگرشی فرا ایرانی، نمی دانم چرا هر کسی که قلم و تریبونی برای گفتن پیدا می کند در کشور ما به تخریب و تشویش اذهان جوانان  مبادرت می ورزد دوستی نوشته بود در روزگاری که می گذرد هر کس باید در پی ساختن محاسن و ایجاد راههایی مانند استیو جابز خود باشد. فقط مینویسند ما در ایران هرگز جابزی نداریم؟؟؟؟؟

حال آنکه مهندس امین همدانی به گفته اکثر کارشناسان یک سر و گردن در سبیت پر رنگتر از تمام رقبای اروپایی و ایرانی خود ظاهر شده و به حق جابز ایران لقب یافته استیو جابزی صددرصد ایرانی و با مدل ایرانی است.

مهندس امین همدانی از آن دسته از مدیران لایق دلسوز و کار بلدی است که هم کار کشته و حرفه ای است و هم مدیریت حرفه ای،پیشه و دغدغه او است  و نکته بسیار جالبتر این است که جابز ایران امروز به دنبال کسب دانش فرا منطقه ای و پیشرفت هرچه بیشتر است.

آری شاید کم نباشند مدیرانی که زیاد هم کار نمی کنند و بر منکر این مسئله هم لعنت که این افراد بسیار کار می کنند اما به واقع بهره وری چندانی نداشته و ندارند. اما در گفتگوی ویژه ایی که با این بزرگ مرد ایرانی حاضر در سبیت و نماینده شایسته ما در مجامع بین المللی و استارتاپهای دانش بنیان داشتم او خود را جزو مدیرانی می داند که زیاد کار نمی کنند اما حضور کمشان هم بسیار زیاد پر رنگ و اثر گذار است.

جابز ایران مردی برای تمام فصول

مازیارمیر به شدت معتقد است جابز ایران مردی برای تمام فصول است، برخی را دیده ام که البته توضیح آنها را در مقاله استادهای کرواتی استادهای پوشالی قبلا منتشر نموده ام مرگ مرد ای تی ایران دیروز بعد یک کار طاقت فرسا و در حالیکه تاپاسی از شب مشغول جلسات سنگین با تیمهای مختلف علمی بود حاضر نشد ما او را به منزل برسانیم و پیاده عازم منزل شد.

متأسفانه امروز در کشور شاهد مدیران کوتوله هستیم کوتاهی در قد و فکر و توان و مخصوصاً جسارت که البته سقف پرواز و طول پروازشان هم بسیار بسیار کوتاه است، آری این مدیران شمشیر مرصع هستند که نه به کار جنگ می خورند و نه به کار ترساندن دشمن و فقط مال موزه ها هستند و  برخی مدیران ما هم از این دست هستند.

مهندس امین سیب بهشتی را با خود به ایران آورده تا شبکه مدیریت خلاقانه و بدون ترس واهمه و با شجاعت هر چه تمامتر توسعه دهد . آنقدر تحت تأثیر مدیریت و عملکرد او قرار گرفت که قرار شد برای ایشان ترتیب یک ملاقات دوستانه با یکی از مدیران ارشد دولتی را فراهم کنم آری شاید الان زمان آن رسید که پیرامون زبان بدن او هم  مطالبی برایتان نقل کنیم او زبان بدن فعال و مثبتی ندارد اما برقی فوق العاده استثنایی در چشمهایش همیشه می درخشد. جابز ایرانی در اوج افتادگی با ژست و حالتی سخن می گوید که شاید در اولین دیدار شما نمی توانید نه او را باور فرمائید و نه هیچ چیز دیگری را! اما به راستی این جوان افتاده و بسیار صمیمی و با نشاط به راستی که جابز ایران است، چرا که از پروژه چند میلیاردی درصد بسیاری کم و حتی کمتر از همکارانش به خانه برده و آنرا هم صرف خرید تجهیزات به روز نموده و به گفته همکارنش او پیشرفته ترین لابراتور خاورمیانه را برای انجام کارهایش تدارک دیده است و شاید جابز ایران مردی برای تمام فصول واقعاً لایق او است.

شاید بخاطر اینکه هرگز ادعای نداشته و بسیار فروتننانه و بسیار کمتر از آنچه هست خود را معرفی می نماید در گپ و گفت دوستانه که دیشب با هم داشتیم بیشتر با موبایل خود بازی می کند لبخندهایش کاملاً واقعی است اما انگار اعتقادی به استفاده از زبان بدن و سر و چشمهایش ندارد برخلاف برخی بی روح نیست و سرشار از احساس و با گرمی خاصی با ما سخن می گوید و مخصوصاً افرادی که با مهندس امین همدانی کار می کنند او را فردی بسیار بسیار با محبت شوخ طبع و با احساسات لطیف لقب می دهند.

از لحاظ تکنیکهای تحلیل رفتار متقابل مهندس امین کودک درون خود را هرگز نکشته اما به والد و بالغ خود هم بسیار بال و پر داده است و در این خصوص مطمئن هستم او با همین کودک درون خود انقدر خلاقیت دارد که در بزرگترین سوپر اتفاق ای تی جهان سبیت جایگاه استثنایی و بسیار ویژه ایی اول برای خود و دوم برای

او اعتقادی به زبان بدن ندارد و بدون استفاده از زبان بدن سخنرانی و یا به مردم و مشتریان و همکاران توضیح داده و یا درخواستی مینماید روی یک خط سخن می گوید اما هیجان و اوج علاقه به پیشرفت را در مدل و نوع بیان و سخنانش می توان به شدت حس نمود.

استیو جابز ایرانی و خالق هوش مصنوعی  https://www.apple.ir/و مدیر پیاده سازی این سایت  که این روزها و پس از  ۵ سال کار شبانه روزی در حال شمارش معکوس برای رونمایی از این طرح بزرگ در کشور و برای تمام فارسی زبانان سراسر جهان است.

مهندس امین همدانی دوست بسیار بسیار خوب و توانای من و پس از شکایتها و کار شکنیهای گسترده اپل بلاخره توانست یک کار بزرگ را در این زمینه به سرانجام برساند. برای مهندس امین کمال همدانی و تیم حرفه ای و سخت کوش ایشان آرزوی بهترین ها را از خداوند مسئلت مینمایم.

مازیار میر مشاور و تحلیلگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *