تفکر مثبت

تفکر مثبت

تفکر مثبت

 

افکار همیشه نقش بینهایت مهم و حساسی در تعیین سرنوشت انسان دارد.

خلاصه نکات طلائی که می تواند افکار شما را به سوی مثبت اندیشی هدایت کند جلب می کنم

۱- افکارتان اولویت اول تمام کارهایتان باشد

۲٫طرز فکرها رابطه مستقیم با رفتار شدنی و پذیرا بدانیم و با اعتماد به نفس و شجاعت جلو برویم و فریاد بزنیم: من موفق می شوم.

۴٫اگر می خواهیم نیروی جذب عمل کند با تمام وجود به آن اعتماد داشته باش و از آن پیروی کن و به خدا توکل کن.

۵٫کل رفتار آدمی وابسته به تفکر اوست.

۶٫یکی ازبهترین راه های قدرت تفکر: به افکار مثبت و جدی روی آورده  که همراه با اعتماد به نفس کافی و ایمان کامل به اثرات آن داشته باشیم.

۷٫از جملات منفی و منفی بافی بپرهیزید و از جملات مثبت به شدت استفاده کنید مثل:

می توانم، قادرم، خیلی آسان است، موفق می شوم و آن ها را با خطی درشت در صفحه ذهنتان

بنویسید.

۸٫در راستای هدف فکر کردن=در راستای هدف حرکت کردن.

۹٫هدف خود را در زندگی تعیین کنید.

۱۰٫امید و اعتماد به نفس باعث سعی و تلاش و در نتیجه موفق و پیروزی میشه.

۱۱٫تمام انسان ها از نظر حافظه یکسان هستند.

۱۲٫هر انسانی باید به خود بقبولاند که واقعاً دارای قدرت و توانایی تمرکز فکر می باشد

فقط باید آن را به کار بیندازد.

۱۳٫ خداوند انسان را قادر به هر کاری کرده.

۱۴٫سعی کنید به خود و توانایی هاتون اعتماد کامل داشته باشید.

۱۵٫به حافظه خود اعتماد و اطمینان داشته باشید تا کارکرد آن چند برابر شود.

۱۶٫اگر یادگیری درسی برایتان آسان نیست به خود القا کنید که قادر هستید هر درسی را

به راحتی یاد بگیرید و حفظ کنید.

۱۷٫با طرز فکر خود میتوانید درسی را برای خود آسان یا سخت کنید.

۱۸٫رسیدن به سعادت و خوشبختی با اعتماد به توانایی های خود و توجه به آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم    یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم.

۱۹٫تفکرات منفی را ریشه یابی کنید و آن ها را به تفکرات مثبت تبدیل کنید.

۲۰٫ اگر به ضمیر ناخود آگاه که قدرت بالقوه و فوق العاده ای دارد نفوذ کنید میتوانید در مسیر دلخواه خود حرکت نموده و موفق شوید.

چگونه می توان به ضمیر ناخود آگاه نفوذ کرد و آن را تحت تاثیر قرار داد؟

فکر و تصور و بعد عمل مداوم است که می تواند در ضمیر ما تأثیر و باعث بوجود آمدن عادتی شود. از اونجایی که ضمیر ناخود آگاه تفکرات و تصورات و اعمال انسان تو خودش منعکس و  ضبط می کنه موجب عادت ما میشه و در نتیجه هر کسی بتونه به کاری عادت کنه به راحتی می تونه در آن کار موفق بشه.

فکر+عمل=عادت=نفوذ در ضمیر ناخود آگاه

تلقین اثربالایی داره و مقدمه ای برای تصور و باوره و تصور اثرش بیشتر از تلقینه وتلقین در صورتی مفید است که تصور و باور رو در شما بوجود بیاره.

و ما می توانیم با تفکرات و تلقینات و تصورات مثبت به صورت مداوم می تونیم به عمق وجود خود نفوذ کنیم و تغییرات لازم را ایجاد کنیم.

ضمیر ناخود آگاه نمی تونه یه جمله ی خوب را از بد تشخیص بده و هر چی از تفکرات ما رو دریافت کنه اونو ضبط میکنه پس گلم جمله های مثبت بگو نه منفی.

بهترین زمان برای نفوذ به ضمیر ناخود آگاه زمانیه که در استراحت و تعمق فکری کامل قرار دارید در این زمانه که ضمیر شما به راحتی آن را می پذیرد و باور می کند.

تا حالا دقت کردید که وقتی به چیزی مطمئن هستید اون اتفاق می افته این به خاطر اینه که ما به هر چی فکر کنیم و اونو تصور کنیم ضمیر خود آگاه آن را پذیرا میدونه تمام افکار و اعمال فیزیکی شما در جهت اون پیش میره. تلقین تو باعث تغییر رفتارت میشه و اون یعنی فکری که به ذهن اثر میکنه و مورد قبول واقع میشه. امام علی می فرمایند تلاش و کوشش کن که خود به قیامه کسانی که صابر و با استقامت هستند در آوری، زیرا خیلی کم می شود که انسان خود شبیه به جمعیتی درآورد و در زمره آنها قرار نگیرد.

پس از همین حالا نقاط ضعف خودتان را شناسایی کنید و آنها را از بین ببرید و به نقاط قوتتون بیشتر اهمیت بدید و آنها را تقویت کنید؛ از امشب وقتی میخوای بخوابی و خیلی خسته ای از افعال و جملات مثبت استفاده کن تا خوابت ببره البته اینو بگم که برای به حقیقت در آمدن تلقینات باید به اون ایمان داشته باشی و هر چی تمرکز فکری بیشتر باشه تلقین پذیریت بیشتره و با شور و اشتیاق  زندگیتو بساز.

تلقیناتتو به فیلم یا تصورات شیرین در بیار و تصورات با عمل در راستای اون همراه باشه بزرگ مردان تصورات خود را عملی کرده اند با تلقین و تصور عمل به اونها آسون تر میشه.

در اینجا هم خلاصه کتابی را برایتان نقل می کنم که بسیار تأثیر گذار است.

خلاصه کتاب نیروی تفکر مثبت:
دکتر مورفی عقیده دارد ((شخصیت هر کس بر اساس طرز تفکر و نحوه تخیل او شکل میگیرد))
از اینرو برای اندیشه بخصوص تفکر مثبت نقش مهمی قایل است.
او فکر را عنصری زنده و خلاق میشمارد و در این باره چنین استدلال میکند که اگر ضمیر باطن
خود را از حقایق جاودانی هستی یعنی امید آرزو و تندرستی و شادمانی و آرامش و رفاه و برکت و غیره سرشار کنیم نتیجه آنرا به صورت عینی ناظر خواهیم گشت.
دکتر مورفی عقیده دارد آنچه ما در طلب آنیم یعنی آرزوها و آمال به شکل ایده و خیال در صفحه ذهنمان نقش میبندد حال اگر بتوانیم آنها را به صورت اعتقاداتی راسخ و باورهایی راستین وارد ذهنیت خود سازیم روزگاری تحقق آنها را به چشم خواهیم دید او ترس را عامل عقب ماندگی و فقر و مسکنت شخص میشمارد و تردید و تزلزل رای و سستی اراده و موهومات و خرافات و حسادت و بخل و عقده حقارت و نفرت و خصومت و کج خلقی را از عوارض و اختلالات روحی میداند و چنین استنتاج میکند که این قبیل افکار منفی و سیاه راه را به روی احساسات منفی میگشاید و در پی آن انواع امراض روانی و جسمی و حتی شکستها و سرخوردگیها و ناکامیها را در پی دارد.
دکتر مورفی عقیده دارد که نیروی تفکر مثبت اصالتاً از نیروی بالقوه برخوردار است که نمیتوان و نمی بایست آنرا دست کم گرفت و یا وجود آنرا انکار کرد چرا که ساختار نفسانیات و معنویات و حتی هستی شخص را تا حد زیادی بدان مرتبط دانست.
حال به بررسی اجمالی کتاب میپردازیم که شامل گلچینی از بهترین نکات کتاب میباشد.
-هر کس معمار و سازنده زندگی خویش است و چنین باورهایی را مثلاً دست تقدیر و سرنوشت و گردش ستارگان و غیره را میتوان با نیروی اندیشه مثبت برخورد کرد و اثرات منفی آنرا با قدرت اراده و طرز تفکر صحیح از میان برداشت.
برای جلوگیری از خود کم بینی جملات ذیل تکرار شود:
-من جلوه های حقیقت عشق و کمال را دارا هستم و به نحو قابل تحسینی از عهده کارها بر میایم هر بار که با کسی روبرو میشوم زیر لب میگویم روح من به او درود میفرستد.
مهم: آنانکه میخواهند زندگیشان رنگی دیگر پیدا کند و از ترکیب روشنایی برسند باید به موفقیت، تندرستی، شادکامی و خوشبختی و فراوانی بیاندیشند و ایده های منفی را از ذهن خود دور کنند.
-پروردگارت را فراموش نکن که قادر است و منبع و مولد هر امر مرعی و نامرعی میباشد.
-هنگامی که دست به دعا بر میدارید به خاطر داشته باشید که پروردگار میگوید: تو مرا میخوانی و من به تو پاسخ میدهم و از موضوعات پیچیده ای که از آن خبر نداشتی آگاهت میسازم.
-هرگز کلمه اگر را به کار نبرید زیرا با این حرف شک را به ذهن خود راه داده اید.
-آرزوهای خود را با ایمان و اعتقاد کامل به زبان بیاورد هر آنچه را که با خلوص نیت مطالبه کنید آنرا بدست میآورید.
-بین ما و هوش بیکران باید نسبت مطیع و منقاد و وفادار باشد و به قدرت آن ایمان بیاوریم.
-عشق و مهر پروردگار و حقیقت وجود او هر لحظه از زندگی مرا اشباح میکند و حال و وضعم روز به روز بهتر میشود.
-تنها تو حامی من هستی و تا تو پشتیبان من هستی هیچکس جز تو نخواهد توانست به من صدمه ای وارد کند.تا خدا با من است چه کسی بر من است؟
-برای تصمیم گیری:۱- آرامش جسمانی ۲- تمرین و تلقین
-خداوند مرا دوست دارد و از من حمایت میکند آرامش او روح مرا سرشار میکند و نور او فرا راه مرا روشن مینماید.
-عشق و محبت هرگونه ترس و تردید بخل، حسد و کینه را از دل میزداید و به جای آن شادی و آرامش میگذارد.
مهم: هر شغل و حرفه ای که دارید و از هر راهی ک امرار معاش میکنید در هنگام کار کردن این جمله را تکرار کنید خدا با من است و با من حرف میزند من خودم را به او و عقل و درایت او میسپارم تا مرا راهنمایی کند.
حریفان و رقیبان خود را از وجود خویش جدا مپندارید این حریفان چیزی نیستند جز ترس و خرافات موهومات غلط و کج اندیشیها جهل کینه خصومت ورزی و حسادت و محکوم ساختن خود است.دشمنان واقعی هرکس افکار منفی اوست.
-اگر به هدف رسیدیم و تلاش کنیم باید باز هم همت بلند داشته باشیم و پیش رویم و به آنچه داریم قاع نشویم که مفهوم زندگی و مقصود ان پیش رفتن است و نه در جا زدن و از حرکت باز ایستادن.
-هنگامی که میگویید عقل و خرد خداوند ذهن و فکر مرا از خود میاکند و من در نور او غرق میشوم نیروی عقل خود را چندین برابر ساخته اید و رفاه و تنعم بیشتری را نصیب خویش میسازید.
-جریان آرامش الهی در روح و قلب و هستی من جاری میشود .با گفتن این جمله آرامش بی سابقه ای را نصیب خود میسازید و یا “”قدرت قادر متعال به من نیرو و سلامتی و نشاط میبخشد””یقین بدانید که از این احساس بی بهره نخواهید ماند.
مهم*هرگز برای یک شیء یک مکان و یا یک فرد ارزش زیاده قایل نشوید با این کار خود قدرت مستتر در ذات خویش را به دنیای خارج منتقل ساخته اید . وفاداری و ایمان خود را به نیروی نهفته در خویش متصل سازید و همو بر اساس طبیعت و سرشت احساسات و افکار شما پاسخ گو خواهد بود*
مهم*حقیقت در سکوت باطنی شکل میگیرد و از سکوت زاده میشودو انتقال میابد *
مهم*هنگامی که روح را از هر آلودگی و ترس و خصومت و بغض و عناد و خود محکومی پاک میشود و به جای آن عشق و صفا و صمیمیت و گذشت مینشانید و با آرمان و ایده خود یکی میشوید و نسبت بدان وفادار میمانید در آن صورت است که خواهید توانست آرزوی خود را جان ببخشید.

بسیار مهم

چگونه بر افکار خود مسلط باشیم؟

روح را از حقایق جاودانی هستی سرشار سازید و خود را با روح هستی خویش دمساز سازید و همیشه این جمله را تکرار کنیم و مد نظر داشته باشید که: عشق خداوند حامی و پشتیبان ماست

سید مازیار میر مشاور و تحلیلگر

منابع خلاصه کتاب نیروی تفکر مثبت و جادوی فکر بزرگ و سایتهای مختلف

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *