تفکر سیستمی و نرخ ارز

تفکر سیستمی و نرخ ارز

بحث داغ و فراگیر ارز فعالان اقتصادی و کل جامعه را به شدت تحت تاثیر قرار داده است

با توجه به این مهم از منظر جدیدی به قضیه نگاهی متفاوت داشتم که امیدوارم از کارشناسان و متخصصان و دوستان که ضمن خواندن این مقاله و انتشار آن به نقد و تحلیل ان بپردازند

قضیه تلاطم قیمت ارز به لحاظ تفکر سیستمی مورد بررسی همه جانبه قرار گیرد.

چرا که ما در تفکر سیستمی مسائل امروز را به شدت و بیشتر ناشی از راه‌ حل‌های ديروز و گذشته و قدیمی می دانیم متاسفانه باید بدانیم راهکارهای قدیمی جواب مسائل امروزی نیست پس بااین نگرش باید مسائل را مورد تحزیه و تحلیل قرا  داد.

متاسفانه با همین مبنی راهکارهای دستوری فوری و فوتی و شتاب زده و بطور کلی معمولا راه حل‌های ساده انگارانه هرگز راه به جايی نمی‌برد پس با تقدم و تاخر و تعقل استراتژیک باید به مسائل حیاتی از این دست باید نگاه کرد لطفاو حتما این مهم را در قضیه حفظ محیط زیست و یا اشتغال و ارز مد نظر قرار دهیم که رفتارها و نتايج خوب مقطعی و زودگذر به دنبال خود نتايج بدی را به بار می‌آورند تکیه برارز تک نرخی و دستوری به ظاهر خوب و ساده ۴۲۰۰ تومانی میتواند در اینده اثرات به شدت زیانباری را بوجود بیاورد.

آموزش تفکر سیستمی

این مبحث تفکر سیستمی رابطه عجیبی با زبان بدن دارد. در بیشتر زمانها درمان می‌تواند از خود مرض بدتر باشد ایجاد سد و انتقال اب از رودخانه زاینده رود اصفهان که منحر به نابودی باتلاق گاوخونی و اکوسیستم منطقه و نابودی صدها روستا و بیکاری دها هزار نفر و الودگی هوا و…… شد.

متاسفانه نتیجه گیری و تصمیم گیری شتاب زده و سعی و اجبار در رشد سریعتر نتیجه مساوی است با نتیجه‌ای معکوس و رشدی کندتر که باعث نتایج بسیار وحشتناک تر و مهلکتری می شود.

متاسفانه نشانه‌های بيماری در شرکتها و اقتصاد کشورها و جوامع و یا حتی سیستم‌ها و اسباب و علل اين بیماری‌ها به لحاظ زمانی و مکانی الزاما نزديک به هم نيست نبوده و اساسا نخواهد بود و به طول مدت زمان هم بستگی دارد .

یادمان باشد سیگار اسلحه ای است که زمان ماشه انرا می کشد.

در ماجرای ارزدر این روزها باید این نکته را مد نظر قرا ر داد که تغييرات حتی بسیار کوچک و یا حتی غیر مربوط نتايج بسیار بزرگی به بار می‌آورند ولی بايد دانست محدوده عمل اين تغييرات الزاما بديهی نيستند به عبارت دیگر رفتارهای ولیعهد عربستان و سخنان ترامپ و حرکتهای اقتصادی دولت و شب عید و مسافرتهای ایام نوروز و صدها مطلب ریز و ریزتر اما تاثیر گذار را باید مد نظر قرار داد. بنابراین یادتان باشد اجسام از انچه که در آینه می بینید بشما نزدیکترند.

با این جملات مقاله را بپایان میبرم که هرگز از تقسيم يک فيل بزرگ به دو قسمت، دو فيل کوچک پديد نمی‌آوریم بلکه دوحسد مرده متعفن و بدرد نخور روی دست نا خواهد ماند مانند خیلی از کارهای که ما برای اشتغال انجام می دهیم اما نتیجه عکس دارد.

یادتان باشد هیچ چیز هیچکس هیچ رفتار گفتار و حتی پنداری آنگونه که به نظر می‌رسد نیست

مازیارمیر مشاور و تحلیلگر زبان بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *