تصمیم گیری حرفه ای

تصمیم گیری حرفه ای

داستان تصمیمات طبق تحقیقی که توسط نیویورک تایمز منتشر شد، از هر ۴ نفر یکی در هفته اول سال نو تصمیم خود برای تغییر را فراموش کرده‌.
دنبال کردن برخی تصمیمات برای افراد بسیار ترسناک به نظر می‌رسد.
این مورد به‌خصوص در مورد هر تصمیم «سال جدید، شغل جدید» درست است. اگر یکی از افرادی هستید که احساس خستگی می‌کنید و کار بیش از حد شما را از پا درآورده اما نمی‌توانید خودتان را برای شروع یک جست‌وجوی شغلی دیگر آماده کنید،یک پیشنهاد شگفت انگیز، لطفاً شغل‌تان را حفظ کنید، فقط آنچه در کارتان انجام می‌دهید را تغییر دهید، این کار به مراتب راحت‌تر از تعویض کل کارفرمایان است و ممکن است حتی شغل‌تان را دوباره برای شما جذاب تر سازد.
برای شروع، سه فهرست تهیه فرمایید :

لیست اول
بخش‌هایی از شغل شماست که دوست‌شان دارید،
لیست دوم
بخش‌هایی از شغل‌تان را مشخص می‌کند که در مورد آنها خنثی هستید
لیست سوم
بخش‌هایی از شغل شما را ترسیم می‌کند که برایتان خسته‌کننده یا آزاردهنده است.

حالا یک دایره ترسیم نمایید تا میزان زمانی که در یک هفته در محیط کار صرف می‌کنید، را نمایش دهد. سپس میزان زمانی که در هر مورد صرف می‌کنید را سایه بزنید. زمانی که کارتان تمام شد، آیا بخش اول در دایره کوچک‌ترین بخش است؟ آیا بخش‌های سوم و یا بخش دوم بزرگ‌تر از آن چیزی است که می‌خواهید؟
هدف شما برای سال جدید، باید رشد، مدت زمانی باشد که بر فعالیت‌های لیست ۱ صرف می‌کنید و اینکه تا جای ممکن فعالیت‌های لیست ۳ را کوچک کنید. برای انجام این کار، با افزودن فعالیت‌های فهرست ۱ به برنامه زمانی‌تان شروع کنید. اگر در تلاش هستید تا با کوچک‌ کردن فهرست ۲ یا ۳ شروع کنید، موثر واقع نخواهد شد. مطمئناً شما نمی‌خواهید تا تعداد ساعاتی را که هر هفته کار می‌کنید افزایش دهید. در عوض، خواستار حضور و تکرار وظایف بیشتر هستید تا از فعالیت‌های فهرست ۲و ۳کم کنید.

به عنوان مثال، اگر یاد گرفتن چیزهای جدید در فهرست اول شما قرار دارد، یک همکار بیابید که بتواند در این زمینه- مثلا تحلیل داده‌ها- به شما کمک کند. چه کتاب‌ها یا رشته‌های آنلاینی را همکارتان به شما پیشنهاد می‌دهد؟ یا اگر از مشاوره دادن لذت می‌برید و می‌خواهید کار بیشتری در این زمینه انجام دهید، به افراد مسؤول استخدام در شرکت‌تان بگویید که می‌توانید در هدایت استخدام‌های جدید کمک‌رسان خوبی باشید. کلید این نکته که فعالیت‌های لیست اول را زیاد کنید، این است که داوطلب شوید. برای اکثر افراد دشوار است که دست رد به سینه یک پیشنهاد حقیقی برای کمک بزنند؛ به‌خصوص اگر فعالیت‌های فهرست اول شما در فهرست دوم و سوم فرد دیگری قرار داشته باشد. پس از اینکه یک یا دو آیتم دیگر را به لیست اول اضافه کردید، شروع به حمله به لیست سوم یعنی فعالیت‌هایی که واقعا دوستشان ندارید، کنید. بسیاری از اوقات، اینها چیزهایی هستند که شما بارها و بارها انجام داده‌اید. ممکن است برای شما خسته‌کننده یا زمانبر باشند؛ اما می‌توانند کاری جدید یا جذاب برای یک همکار یا زیردست شما به حساب آیند.

آیا از نوشتن برای وب‌سایت خود خسته شده‌اید؟
لطفاً و حتماً مقاله‌نویس میهمان برای انجام این کار پیدا کنید. تصور می‌کنید که اگر یک روز دیگر را برای مصاحبه استخدامی با فارغ‌التحصیلان دانشگاهی صرف کنید، دیوانه خواهید شد؟
لطفاً و حتماً فردی دیگری برای اینکار جایگزین خود فرمایید. حالا به فهرست دوم نگاه کنید. اکثر آنها احتمالاً می‌توانند خودکارسازی شده، به فرد دیگری محول شده یا اینکه نادیده گرفته شوند. آیا واقعا کسی یک گزارش داخلی را که وقت زیادی برای تهیه آن صرف شده است، می‌خواند یا در مورد آن نظر می‌دهد؟ تا جایی که می‌توانید از شر لیست دوم خلاص شوید. وقتی شروع به اجرایی کردن این برنامه می‌کنید، آیتم‌های لیست اول بیشتری را می‌خواهید اضافه کنید و روش‌های بیشتر و بیشتری برای کاهش یا خلاص شدن از فعالیت‌های لیست ۲و۳ خواهید یافت.
اگر شما یک مدیر اجرایی هستید، این نگرش «سال جدید، شغل جدید» برای شما مناسب است. مدیران اجرایی به درک اهداف استراتژیک سازمان‌شان به مراتب نزدیک‌تر شده‌اند بنابراین می‌دانند برای چه فعالیت‌هایی از لیست اول داوطلب شوند.

آنها فرصت‌های بسیار بیشتری برای محول کردن یا خلاص شدن از فعالیت‌های لیست۲و۳ یا حداقل لیست سوم دارند. اما حتی اگر قدرت داخلی زیادی روی شغل‌تان نداشته باشید، ممکن است متعجب شوید که روی شغلی که انجام می‌دهید، می‌توانید چه مقدار کنترل داشته باشید. و این زیبایی نگرش «تغییر محتوای شغل شما» است: اینکه هر گونه تغییرات را با چه سرعتی انجام دهید، در کنترل شماست. می‌توانید توقف کنید و دوباره شروع کنید. اگر دوست داشته باشید می‌توانید بی سر و صدا کار کنید یا به افراد اجازه دهید تا بدانند که شما در حال انجام چه کاری هستید. می‌توانید مسیرهای جدیدی را بدون ایجاد یک تعهد بزرگ امتحان کنید. لطفاً این را به رزومه خود افزوده و به این ترتیب، اگر ظرف چند ماه گذشته تصمیم گرفته‌اید که برای دل به دریا زدن و قرار دادن خودتان در بازار شغل جدید بار دیگر خودتان را امتحان کنید، به احتمال بیشتری می‌توانید با تغییر محتوای شغلتان از آن لذت ببرید. پس امتحانش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *