بیائید کمتر گول بخوریم و هوشمندانه عمل کنیم

بیائید کمتر گول بخوریم و هوشمندانه عمل کنیم

(قسمتی از سخنرانی من در مجمع عالی نخبگان)
آموزش از اساتید دانشگاهی بی تجربه و تازه کار در مورد کارآفرینی فقط گرفتن تئوریهای درستی است که بهره وری را در شما افزایش نمی دهد و به توانائی های شما نخواهد افزود بلکه به قول برایان تریسی مغز شما را انباشته خواهد نمود و فقط همین باید دانش را از افرادی فرا بگیریم که ضمن دانش آکادمیک از کف بازار کار و در طی فرایند پیچیده واقعی کسب و کار به بلوغ رسیده باشند.
۱- دانستن فن مذاکره و دانش زبان بدن هیچ ارزشی ندارد وقتی شما از آن هوشمندانه استفاده نکنید یا اصلاً به موقع از آن استفاده نکنید.
۲-در هرکاری مشورت کنید تعقل کنید و بدون فکر کردن به عواقب ان کاری انجام ندهید.
۳- هرگز گول عنوان و مدرک و القاب و ظاهر و ریش و… را نخورید بیاد داشته باشید انتصاب من… به عنوان برادر زاده و خواهر زاده و یا فامیل دور به شخصیتهای اول مملکت فقط طرف را نزد شما یک کلاه بردار حرفه ای باید معرفی کند ولاغیر با حدود۹۵%دقت.
۴-اگر من ادعای … باید کارت شناسایی و یا حکم انتصاب به شما نشان دهم والا شیادی بیش نیستم و متأسفانه هنوز خیلی از جوانان عزیزمان گیر این کلاهبرداریها و شیادیها را میخورند.
۵-اگر من قرار کاری انجام بدهم و پیش پرداخت نمیخواهم پول نمیخواهم پدرم سرمایه دار فلان شهر و ادرس منزلم …… و دفترم…….. اول سریع قابل استعلام است تعارف هم ندارد و رو در بایسی به هیچ عنوان ندارد و باید زنگ خطرها برای شما به صدا در بیاید.
۶-مدارک تحصیلی جعلی مخصوصاً کارت پایان خدمت برای آقاپسرها بسیار در بازار زیاد شده ۱۰۰% کلاهبرداری و بالاخره همه آنها ۱۰۰% شما را به دردسر خواهد انداخت. دیروز یکی از پدران عزیز بعد یک ساعت صحبت برای فرزندش از من استعلام میکرد زنگ زد دکتر یکی هست کارت پایان خدمت میده میگه من پول نمیخواهم وقتی کار تمام شد مبلغ را میگیرم و من سهام دار کارخانه(برند معرف ایران) …بچه برادر سردار(از مدیران ارشد نظام وظیفه)…. – و من: حاج آقا این بابا۱۰۰%کلاهبردار خداحافظ و گوشی را گذاشتم.
مطمئن باشید معاملات و کارهای از این قبیل ۱۰۰% طعمه های خود را با تغییر این ترفندها به دام می اندازند مواظب باشید این هفته کمتر گول بخورید.

دکتر مازیار میر مشاور و تحلیلگر
من الله توفیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *