بهبود هوش کسب و کار و افزایش راندمان شغلی

بهبود هوش کسب و کار و افزایش راندمان شغلی

بهبود هوش کسب و کار و افزایش راندمان شغلی

 

یکی از سخت ترین و پر استرس ترین جایگاه ها مدیریت صنایع و شرکتها است و سر و کله زدن با مشتری و با سرمایه های انسانی و… برای کاهش این فشارها و آسیبهای روز افزون مدیران هوشمند از مشاوران کار کشته و زبده استفاده می کنند البته بسیار بدیهی است که جایگاه شغلی مشاوره مدیریت، یکی از مهم‌ترین و پردرآمدترین جایگاه‌های شغلی در کسب و کارهاست.

برای ایفای نقش در این جایگاه، لازم است تا در سه حیطه زیر از دانش و مهارت‌های لازم برخوردار باشیم:

  1. دانش خاص
  2. دانش فرایند

۱٫متدولوژی که خود شامل چندین بخش است                                                                                   الف)بهبود فرایندها

ب)مهندسی مجدد

ج) توسعه استراتژی

د)پیاده‌سازی سیستم

برای کامل تر شدن موضوع باید به عنوان یک مشاور حداقل در رشته ای که قرار است مشاوره بدهد ده بیست و سی سال و یا بیشتر خود کار کرده و بقول قدیمی ترهای استخوان ترکانده باشید.

بماند که برخی افراد شیاد کلاهبردار و شیاد با طراحی دوره هایی به شما عنوان مشاور می دهند و مدرکی جعلی و یا بی ارزش می دهند و در عرض یک یا دو یا… چند روز شما را مشاور استاد همه چیز دان و غیره تبدیل می کنند.

باید اذعان نمود استخدام چنین مشاورین بی تجربه جوان و فاقد بهره کافی علمی و عملی، فقط و فقط  از بین بردن منابع مالی و انسانی و اتلاف وقت انرژی و منابع مالی شرکتها و مجموعه ها خواهد بود بقول معروف آزموده را آزمودن خطا است؛ پس هرگز مشاور نا کارامد استخدام نفرمائید و لطفاً و حتماً در حوزه‌ی صنعتی که مشاوره ارایه می‌شود فرد مشاور مستقیم و غیر مستقیم تجربه و مهارت عملیاتی مستند و مستدل داشته باشید.

نکته مهم کلیدی دیگر این است که شما باید ارزیابی از عملکرد فرد داشته باشید امروزه به یمن ارتباطات و شبکه های مجازی من می توان یک ساعته برایتان ده صفحه رزومه با تائیدیه و… فراهم کنم لطفاً به مستنداتی که غیر قابل جعل و کلاه برداری است توجه کنید مستنداتی مثل سن  و تجربه های مستند و مستدل مثل سوابق بیمه و نه حجم عنوانهای زیاد و پر سر و صدا به مقالات و تألیفات آن هم با نگاهی چند بعدی و مطالعه آن تألیفات و نه صرفاً ده یا صد کتاب در چه سنی با کدام تحقیق مثلاً یکی از همین کلاهبرداران با چند مدرک دکترا الآن در اینترنت موجود است سن درجه علمی و کتب تألیفی و سطح مطالب همه گویای توخالی بودن و دروغین بودن فرد مورد نظر است

۲- پیرامون بخش دوم باید گفت که این بخش رابطه مستقیم و معنی داری با بخش اول دارد و شامل درک عمیق از فرایندهای خاصی چون برنامه‌ریزی، تولید، مدیریت مالیو… و در یک کلام تجربه و دانش است.

۳- و بخش آخر که به دو بخش قبل هم ارتباط دقیقی دارد عبارت است از  داشتن دانش مهارت و تجربه بهبود فرایندها، مهندسی مجدد، توسعه استراتژی، و پیاده‌سازی سیستمها با درک و اشراف بر حدود و محدودها بصورت تئوری و عملی

یک متخصص برای موفقیت در مسیر شغلی و زندگی حرفه‌ای خود، می‌باید به تدریج خود را در هر سه حوزه‌ی دانش تخصصی، دانش فرایند و متدولوژی توانمند سازد.

برای کسانی که به تازگی شروع به کار می‌کنند، حوزه‌ی سوم، یعنی «متدولوژی» اولین حیطه‌ای است که نیاز به توانمندسازی و توسعه فردی دارد. بدیهی است کسب تجربه و دانش و مهارت در دو حوزه‌ی دیگر، نیازمند سابقه‌ی کاری بیشتر همراه با توسعه فردی است.

برای شروع کار به‌عنوان یک متخصص هوش کسب و کار یا کارشناس هوش تجاری می‌باید دانش و مهارت‌های لازم را در حوزه‌ی متدولوژی در یک یا چند موضوع زیر کسب نماییم:

  • آنالیز داده‌ها
  • تصفیه داده‌ها
  • جمع اوری و نگهداری داده‌ها
  • تهیه و تنظیم داشبورهای مدیریتی
  • تهیه گزارش‌ برای مدیران سطوح مختلف سازما ن

 شما در کدام یک از این حوزه‌ها کارآمد هستید؟

برای رسیدن به این جایگاه کدام مدارج علمی و عملی را طی نموده اید؟

برای این که روزی در جایگاه مشاوره مدیریت به صورت مؤثر و کارآمد فعالیت کنید، چه استراتژیهایی را در نظر گرفته اید؟

دکتر مازیار میر مشاور و تحلیلگر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *