بایسته های فن دفاع حرفه ای برای وکلای دادگستری

بایسته های فن دفاع حرفه ای برای وکلای دادگستری

سمینار فن دفاع حرفه ای برای وکلای دادگستری در محل مجتمع فنی علوی و با تدریس دکتر مازیارمیر و همچنی با حضور جمع کثیری از وکلا و کارشناسان دادگستری در تهران انجام گردید .( بزودی این کارگاه آموزشی مجددا در دانشگاه تهران انجام خواهد گرفت)

در اینجا نگاهی اجمالی خواهیم داشت به سرفصلها و قسمتی از مطالب این کارگاه آموزشی:

سرفصل های بیست وششمین دوره فن دفاع حرفه ای وکلای دادگستری

۱٫ نصایحی از معمار علم حقوق ایران مرحوم پروفسور کاتوزیان

۲٫ تاکتیکهای ویژه وکیل شیطان برترین وکیل جهان

۳٫ شگردی طلائی برای بیاد آوردن مواد قانونی در لحظات بحرانی

۴٫ یک وکیل حرفه ای چگونه در دفتر کار خود حاضر میشود

۵٫ آنچه یک وکیل کهنه کار و مشهور و معتبر می داند

۶٫ چگونه موکل و قضات را مجاب کنیم.

۷٫ شخصیت شناسی موکل قاضی و همکاران و…

۸٫ مدیریت و حفاظت تخصصی گفتار و مدیریت افشای اطلاعات.

۹٫ چگونه با تکنیکهای پیشرفته و شگردهای حرفه ای و برنامه ریزی غیرکلامی اولیاء دم و افراد را مجاب کنیم.

در ادامه به فرازهایی از این کارگاه اموزشی می پردازیم در ابتدا بهتر است یادی کنیم از معمار حقوقی نوین ایران مرحوم دکتر امیر منصور کاتوزیان.

همانگونه که می دانید  در امور کیفری دفاع همیشه به معنی نفی کلی اتهام نیست و با این استراتژی کلی ما قصد داریم در این سمینار آموزشی شما را با باید ها و نبایدهای جذب و اقناع موکل و قضات آشنا کنیم.

یکی از نکات مهم پوشش خانمها و آقایان محترم وکیل است که متأسفانه امروزه به معضلی تبدیل شده است آرایشها و یا البسه هایی که شایسته یک وکیل نبوده و نیست و در این کارگاه آموزشی به تکنیکهای رنگ و نوع پوشش و حرکت و… خواهیم پرداخت که در نهایت منجر به جذب و اقناع و اعتماد موکل و… می گردد.

باید بدانیم مطابق اصل ۳۵ قانون اساسی همه مردم از حق دفاع کاملاً برخوردارند پس کسی که با اصل ۳۵ قانون اساسی مخالفت کند یعنی با احکام کشوری و حتی بالاتر از آن با احکام الهی مخالفت کرده است زیرا قانون مبتنی بر فقه و فقه هم کاملاً مبتنی بر احکام الهی است.

استراتژی مهم دیگری که در کارگاه های آموزشی فنون حرفه ای دفاع تبیین می شود این مهم است که وکیل از متهم به ارتکاب جرم دفاع می‌کند نه از جرم، این در حالی است که برخی از حقوق دانان و یا حتی غیر حقوق دانان این مهم را به بوته فراموشی میسپارند.

آری همانگونه که مطلع هستید استراتژی در یک کشور و در نیروهای مسلح، اصول کلی است که نیروهای مسلح بر مبنای آن حمله نموده دفاع نموده و یا حتی عقب نشینی می کنند، مانند یک صفحه شطرنج و در دفاع و یا تنظیم لوایح و حتی امتیاز دادن به طرف مقابل یک وکیل کارکشته و زبده باید با تمامی دفاع های حمله و عقب نشینی در زمان و مکان مناسب آشنا باشد استراتژی حمله همیشه کارساز نیست و شاید یک وکیل حرفه ای نباید با یک استراتژی همیشه قدم به جلسه رسیدگی بگذارد پس ما معتقدیم به تعبیر بزرگان که هر حقوق دانی باید با استراتژیهای اصلی و فرعی کاملاً آشنا باشد و از آنها در هر مکان و زمانی به نحو مقتضی سود ببرد که در این کارگاه تمامی این استراتژیهای حرفه ای با مثال بیان خواهد شد.

لطفاً کتاب فن دفاع حرفه ای برای وکلا و زبان بدن را هم برای شناسایی ابعاد فنون دفاع مطالعه فرمائید.

دکتر مازیار میر مشاور و تحلیلگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *