بازاریابی به روش کريستف کلمب

بازاریابی به روش کريستف کلمب

بعنوان یک مشاور کسب و کار به شدت معتقدم از روش گذشتگان میتوان بهترین اطلاعات را دریافت نمود و در توسعه و پیشرفت کسب و کارها از آن سود برد.

نقل شده است که کریستف کلمب، از سفر معروف و پر ماجرایش بازگشت، ملکه‌ی معروف اسپانیا به افتخار او و یارانش مهمانیِ مفصلی برگزار نمود.

تمامی درباریان که سر میز ناهار حاضر شده بودند با تمسخر هرچه تمامتر گفتند:

کاری که تو کرده‌ای کار اصلاً مهمی نیست. و همه ما این مطلب را می‌دانستیم که اولاً زمین مانند یک توپ گرد است و از هر سویی بروی و به رفتن ادامه دهی، از آن سوی دیگرش بازمی‌گردی.

در این لحظه ملکه‌ی اسپانیا از کریستف کلمب خواست که جواب درباریان را بدهد، کریستف کلمب هم بلادرنگ تخم مرغی را از سر میز برداشت و به شخص کناری خود داد و گفت: این تخم مرغ را بر قاعده آن بنشان ..‌.! و آن مرد پس از چند بار امتحان کردن نتوانست.

تخم مرغ در مجلس بین درباریان دست به دست شد و مجلس را دور زد و از راست ایستادن و بر قاعده نشستن همه خسته و ناامید شدند پس به کریستف کلمب گفتند: آیا تو خودت می‌توانی این کار را بکن! کریستف کلمب به سرعت ته تخم‌مرغ را بر سطح میز کوبید، تهِ آن شکست و تخم مرغ به حالت ایستاده باقی ماند و…

در شرکت‌ها و استارتاپهای مختلف تا ایده و طرح و نکته ای مطرح میکنم، یا می گویند خودمان بلدیم یا بلد بوده ایم یا خیلی مهم نیست و یا…

در هر کسب و کاری دانستن به تنهایی کفایت نمی کند انجام کارها در زمان و مکان مناسب و بموقع از هر چیزی مهمتر و بهتر است.

یادمان باشد در بازاریابی و فروش و حتی تبلیغات انجام صحیح کارها در زمان و مکان مناسب به مراتب بهتر و مفید تر از دست دست کردن و عدم انجام است.

ادلف هیتلر میگوید: اشکهای پس از هر شکست همان قطرات عرقی است که قبلاً باید می ریخته اید و نریخته اید.

مازیارمیر مشاور کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *