بازاریابی اینستاگرام

بازاریابی اینستاگرام

یکی از برترین خصوصیات نسل بشر بر روی کره خاکی آن است که قدرت تکلم و سخن گفتن دارد. او می تواند با به کارگیری کلمات و جملات احساسات و نیات درونی اش را انتقال دهد. زبان بدن یا زبان بی زبانی تنها با آنچه «body language» یا زبان حرکات بدن و اجزای آن خوانده می شود،به کلیه ژستها و حرکتها و حالتها مانند انواع نگاه راه رفتن و نشستن و…. زبان بدن گویند. زبان بدن شامل دو قسمت است. یکی زبان حرکات بدن و دیگری زبان آرایش و ظاهر بدن و در بازاریابی به روش اینستاگرام و یا انواع سوشیال مدیاها ما به این موارد میپردازیم.

بازاریابی اینستاگرام

انسان امروزی فقط به یک چیز فکر می کند سرعت و دقت و نوآوری و هر چه بیشتر می گذرد سرعت بیشتر و بیشتر می شود ما امروز به عصر انفجار اطلاعات رسیده ایم. امروزه با همین دیدگاه و نگاه مثبت و موثر انواع سوشیال مدیاها مانند تلگرام لاین تانگو و اینستاگرام و … می‌تواند از طریق یک رویکرد بسیار هدفمند در برابر میلیون‌ها دنبال‌کننده اولاً باعث کیفیت در فروش دوماً افزایش تصاعدی فروش و سوماً برندسازی  برای کسب و کارها می گردد.
امروز شاهد کانال های میلیونی و یا ۵۰۰ هزار نفری در تلگرام اینستاگرام و… هستیم برخی از برترین‌ها، بدون این‌ که حتی یک ریال خرج کنند و برخی هم به صورت هدفمند و حتی با هزینه های میلیونی به این جایگاه دست یافته اند البته منطقی است که در آمد چنین موردهایی در اینستاگرام درآمدهای میلیونی داشته و هزینه ها و تیم قوی برای ادامه راهکار خود داشته باشند که کم هم نیستند.

البته در این راه کلاهبردار زیاد است و متأسفانه نیمی و حتی بیشتر از نیمی از این دسته بندی ها و گروهها متقلب هستند و شمارگانشان همه یا قسمت عمده آن فیک است. البته تشخیص فیک هم بسیار آسان است و با کمی تجربه می توان به این مهم اشرافیت پیدا نمود در این خصوص باید اذعان کنم که برخی از آمار فیک به عنوان طعمه استفاده نموده و افراد را جذب می کنند و از تکنیک قلاب ماهیگیری استفاده می کنند که خوب معلوم است همیشه جواب نخواهد داد.

هر کسی می‌تواند یک کسب‌وکار  در شبکه های اجتماعی راه بیندازد مثلاً جم و من و تو و … از این مسئله نهایت استفاده را می برند هماهنگ با این مسئله ورزشکاران و کارآفرینان و  برندهای برتر و حتی رجل سیاسی و یا … بسیار از شبکه های اجتماعی و مخصوصاً اینستاگرام سود می برند. خوب چه‌طور می‌توان تعداد دنبال‌کننده را ارتقاء داد البته تعدادی بالاتر از نیم میلیون نفر و یا حتی بیشتر تا هم تبلیغات و پیامهایتان موثر تر باشد هم آگهی از دیگران جذب نموده و این خود موجب ایجاد یک کسب و کار فعال می گردد.

من خود بخاطر عدم وقت کافی در ابتدا زیاد به این مسئله اعتقاد نداشتم اما هرچه بیشتر می گذرد بیشتر متوجه ارزش این مسئله شدم و مهمتر انکه ارتقاء سطح دنبال کنندگان رابطه دقیق و معنی داری با طول مدت زمان دارد و مخصوصاً موفقیت آنها برابری دارد با تلاش و کوشش و پشتکار و  مخصوصاً تکرار زبان موفقیت که واقعاً هر کارآفرین موفقی را تعریف می‌کند.

اول: تبلیغات ماندگار و بسیار موثر

در این رویه شما با ترفندهای متعدد و متفاوت به تعداد قابل توجهی دنبال‌کننده یا همان فالور دست پیدا می‌کنند و تبدیل به یک رسانه پر بازدید می‌شوند، سپس با قرار دادن تصاویر تبلیغاتی در بین محتوای منتشر شده، به درآمد خوبی می‌رسند. این روش ساده‌ترین روش کسب درآمد از اینستاگرام هم میباشد که بسیار رایج است من و تو یا جم و … از این ترفند علیه مخاطبین حداکثر استفاده را می کنند. یادتان باشد کلید بسیار بسیار مهم تبلیغات متفاوت ماندگار و موثر و تاثیرگذار است. و یادتان هم باشد هیچ چیز آنگونه که به نظر شما می رسد در سر فصلهای تبلیغات نیست!

دوم: برند و برند سازی 

هر فردی که وارد فضای کسب و کار می شود قطعاً با فلسفه برندسازی آشنا است این روش مخصوص کارآفرینانی است که از پتانسیل اینستاگرام برای توسعه برند و بازاریابی خود استفاده می‌کنند به عبارت دیگر آنان دارای عقبه تجاری و کاری هستند و از اینستاگرام به عنوان یک مکمل یا کاتالیزور استفاده می کنند. در این روش به صورت دائم روی خدمات و محصول خاصی تأکید ننموده و به جای فروش مستقیم محصول، سعی در هدایت کردن مشتری به محل اصلی که معمولاً وب‌سایت و یا فروشگاه است چشم دارند. در این تکنیک که حرفه ای ترین ابزار مکمل بازاریابی هم لقب گرفته کارآفرینان بیشترین استفاده را از اینستا می برند. یادتان باشد اصول و قواعد در هر سوشیال و محیطی برابر است لطفاً قواعد برند و برندسازی را همیشه رعایت فرمائید.

سوم: فروش مستقیم  و یا لایه پنهان

در بیشتر شبکه های ماهواره ایی وقتی رجوع می کنیم به آدرس اینستاگرامهایشان مواجه با فروش مستقیم  هستیم. کارآفرینان و تولید کنند گان عطر و مواد آرایشی و یا ورزشی و یا لوازم شخصی، مد یا لوازم تزئینی را می‌توانید در اینستاگرام پیدا کنید که تصاویر اجناس خود را منتشر می‌‌کنند، به فروش می‌رسانند و از اینستاگرام به عنوان یک رسانه رایگان برای تبلیغ محصولات خودشان استفاده می‌کنند. این روش زودبازده‌ و چند منظوره است که بهترین روش کسب درآمد از اینستاگرام نیز می باشد. لطفاً دقت کنید بهترین رفتار حرفه ای برای فروش بیشتر استفاده از تکنیک لایه پنهان است

چهارم: تولید محتوای ناب و مورد نیاز 

بازاریابی محتوای که در لایه پنهان آن معرفی کارآفرین و محصولات و یا خدماتش می باشد درگیر کردن مخاطب و ارسال گسترده بهترین تبلیغ با بهترین قیمت و بهترین رفتار حرفه ای تا شما بتوانید حداکثر استفاده را با ارائه ای علمی خود ببرید. در لایه پنهان این رفتار معرفی برند و شرکت و کارآفرین و یا مدیر مجموعه در دستور کار است و یا حتی می تواند اشاره به فردی ثانوی هم در دستور کار قرار گیرد و مسلماً محتوای ناب و  مخصوصاً مورد نیاز برای هر کسی جذاب و تحسین برانگیز است و شما می توانید با رعایت این قواعده ساده اهداف بسیار زیادی را هدف قرار دهید.

یادتان باشد هیچ چیز، هیچکس، هیچ رفتار و گفتار و یا تفکری آنگونه که به نظر می رسد نیست. پس بسیار مراقب باشید. برگرفته از کتاب زبان بدن ایرانی

مازیار میر مشاور و تحلیلگر

Mazyar Mir professional consultant and analy

توصیه میشود مطالب زیر را مطالعه نمایید:

رازهای جذب و اقناع

مدیریت ارشد بازاریابی

مشاوره بازاریابی و فروش

مثل یک فوق حرفه ای بازاریابی کنیم

سمینار بازاریابی خدمات و ابزارهای مالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *