افراد چاق چه لباسهایی بپوشند؟

افراد چاق چه لباسهایی بپوشند؟

بهترین لباسها برای افراد چاق کدام است؟

چگونه افراد چاق لباس انتخاب کنند؟

و زبان بدن افراد چاق

من هم مدتی است دچار اضافه وزن شده ام و به خانواده بزرگ افراد فربه و چاق وارد شده ام و چون الآن دچار یک چالش برای انتخاب و خرید البسه با توجه به فیزیک جدید با کارشناسان مختلف صحبت نموده و در نهایت با مطالعات گسترده این مقاله را به رشته تألیف در آوردم عمده مطالبی که در این مقاله مطالعه می نمایید به عنوان یک مترجم آزاد از سایتهای آمریکایی و اروپایی انتخاب شده است.

این راهکارها برای هر آقا و یا خانم کوتاه قدی که می خواهد بهتر و بلندتر دیده شوید و یا بلند قدتر  و یا لاغرتر نشان دادن شما می تواند کمک شایان توجهی بنماید و سرانجام در هر مهمانی یا جمع دوستانی حاضر شوید و از اعتماد به نفس بسیار بیشتر و بهتری برخوردار شوید.

لطفاً و حتماً با علم زبان بدن آشنا شوید اساساً زبان بدن یا ارتباطات غیر کلامی یعنی هنر زبان بی زبانی به کلیه رفتارها و ژستها و حالتها و مدلهای ما اطلاق می گردد. زبان بدن می تواند اعتماد به نفس و زیبایی و جلای خاصی به شما عطا نماید.

لباس های هم رنگ انتخاب کنید

سعی کنید لباس‌هایتان از سر تا پا یک رنگ باشند. حتی جوراب شلواری و کفش نیز شامل این نکته می‌شوند. همچنین رنگ‌های تیره اندام را باریک و بلندتر نشان می‌دهند. استفاده از رنگ‌هایی مانند مشکی، سرمه‌ای، بنفش پررنگ و سبز یشمی ‌اندام شما را زیباتر نشان می‌دهند.

لباس هایی را انتخاب کنید که اندازه اش برای شما مناسب باشد

در اندازه لباس دقت کنید. برای خانم های کوتاه قد، پوشیدن لباس هایی که درست اندازه تنشان است بهتر است. پوشیدن لباس‌های گشاد برای آن گونه خانم ها مناسب نیست. لباس خیلی تنگ نیز توصیه نمی‌شود. خانم های کوتاه قد همچنین باید از پوشیدن لباس هایی که در آن پارچه زیادی به کار رفته است پرهیز کنند زیرا حجم زیاد پارچه، اندام را چاق تر نشان می دهد.

از کمربندهای باریک استفاده کنید

کمربندهای باریک برای خانم‌های کوتاه قد مناسب‌تر است. در عین حال استفاده از کمربند باعث می‌شود کمر باریک‌تر به نظر برسد. اما کمربندهای پهن باعث می‌شوند هیکل از لحاظ بصری به دو قسمت تقسیم شود و هدف ما، که بلندتر به نظر رسیدن اندام است، محقق نشود.

لباس هایی با طرح های عمودی را انتخاب کنید

با پوشیدن لباس هایی که طرح های عمودی دارند، خانم های کوتاه قد، بلند و باریک‌تر به نظر خواهند رسید. خطوط عمودی باعث می‌شوند چشم های بیننده به جای اینکه از چپ به راست حرکت کند، از بالا به پایین حرکت کند. اگر قصد پوشیدن لباسی با طرح های عمودی را دارید، توجه کنید که این طرح ها نباید خیلی پهن و زیاد باشند. مثلاً شما نباید یک پیراهن با طرح های عمودی را با یک شلواری که همین طرح ها را دارد بپوشید.

همچنین ممکن است طرح های عمودی فقط بر قسمتی از لباس وجود داشته باشند، مثلاً وسط لباس. چنین طرحی نیز مناسب خواهد بود. خطوط افقی، برعکس خطوط عمودی، باعث چاق و پهن تر دیده شدن اندام می‌شوند. به همین دلیل هم خانم های کوتاه قد باید از پوشیدن چنین طرح هایی پرهیز کنند.

پیراهن‌های یقه هفت را انتخاب کنید

پیراهن های یقه هفت به بلند تر دیده شدن بالاتنه شما کمک خواهد کرد.

از پوشیدن لباس‌هایی با پارچه‌های ضخیم خودداری کنید

پارچه‌های ضخیم و حجیم برای خانم‌های کوتاه قد گزینه مناسبی نیست. البته این به معنا نیست که این خانم‌ها باید به طور کلی از پوشیدن لباس‌های ضخیم خودداری کنند، اما بهتر است تا می‌شود لباس‌هایی ظریف بپوشند. هر چه لباس ضخیم‌تر باشد، اندام بزرگتر به نظر خواهند رسید. در فصل زمستان نیز توصیه می‌شود از ژاکت‌های ظریف اما گرم، مانند پشم استفاده کنید.

کفش های پاشنه بلند بپوشید

کفش پاشنه بلند یکی از بهترین راه‌های بلند قد به نظر رسیدن است. هر نوع کفش پاشنه بلندی مناسب است اما از پوشیدن کفش‌هایی که بند آنها به دور قوزک پا پیچیده می‌شود پرهیز کنید. این نوع کفش‌ها پاها را چاق و کوتاه تر نشان می‌دهند. از آنجا که معمولاً کفش‌های پاشنه بلند راحت نیستند و به کمر و پاهای خانم‌ها فشار می‌آورد، سعی کنید حتماً گزینه‌های با کیفیت را در نظر داشته باشید.

دامن کوتاه گزینه مناسبی نیست

از دامن‌ها و پیراهن‌های کوتاه استفاده نکنید. شاید دامن‌های کوتاه برای خانم‌های بلند قد که پاهایی کشیده و بلند دارند بسیار زیبا باشد، اما تأثیر این دامن‌ها برای خانم‌های کوتاه قد اینگونه نیست. کوتاه بودن دامن باعث کوتاه و پهن‌تر دیده شدن پاها می‌شود و در نتیجه قد به طور کلی کوتاه‌تر به نظر برسد.

از کیف های بزرگ اجتناب کنید

سعی کنید تا می‌توانید از کیف‌های بزرگ دوری کنید. کیف‌های بزرگ باعث می‌شوند خانم‌های کوتاه قد کوچکتر و کوتاه‌تر به نظر رسند. بهتر است به جای کیف‌های بزرگ از کیف‌هایی با اندازه کوچکتر استفاده کنید تا اندام‌تان متناسب‌تر به نظر رسد.

از شلوارهای پاچه تنگ دوری کنید

خانم‌های کوتاه قد باید سعی کنند تا می‌توانند از شلوارهای راسته یا پاچه گشاد استفاده کنند. وجود شلوارهای پاچه تنگ در بازار در سایزها و اندازه‌های مختلف به این معنا نیست که این شلوارها برای همه مناسب هستند. خانم‌های کوتاه قد و چاق با این شلوارها کوتاه‌تر به نظر می‌رسند. همچنین شلوارهایی با جیب‌های زیاد و پف دار نیز برای این افراد مناسب نیستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *