ارتقای زبان جسمانی

آموزش ارتقای زبان بدن و جسمانی

در اين مقاله قصد داريم شما را با راه هاى جديدى آشنا كنيم كه از طريق آن زبان بدن خود را ارتقاء دهيد. ارتقاء زبان بدن تغيير چشم گيرى در مهارت هاى اجتماعى، جذابيت و حال و هواى كلى شما ايجاد خواهد كرد. توصية خاص و مشخصى درمورد طريقة استفاده از زبان بدن وجود ندارد. احتمالاً شما در برخورد با افراد مختلف و در موقعيت هاى مختلف، از زبان بدن خود به طور متفاوتى استفاده مى كنيد (مطمئناً زبان بدن شما در برخورد با رئيس تان نسبت به برخورد با دوست دخترتان كاملاً متفاوت است). آن چه در اين مقاله مطرح مى شود به شما كمك خواهد كرد كه بدانيد چه طور به طرز كارآمد تر و بهترى از زبان بدن خود استفاده كنيد.

اول اين كه، براى تغيير زبان بدن، بايد نسبت به زبان بدن خود آگاهى داشته باشيد. از نحوه نشستن، ايستادن، استفاده از دست ها و پ اها، و طرز صحبت با ديگران آگاه باشيد.

مى توانيد در جلو آينه تمرين كنيد. ممكن است اين كار به نظر كمى مسخره و احمقانه بيايد، اما مطمئن باشيد كه كسى نگاه تان نمى كند. درعوض باعث مى شود قبل از رفتن در جلسات و مجامع عمومى و برخورد با افراد، كمى پيش خودتان تمرين كرده و آماده شويد.

زبان بدن را چگونه میتوان رشد داد

نكته ديگر اين است كه چشمانتان را ببنديد و طريقه نشستن و ايستادنتان را در ذهن خود مجسم كنيد تا اعتماد به نفس و آرامش بيش ترى پيدا كنيد. آن طور كه دوست داريد خودتان را در ذهنتان مجسم كنيد و بعد سعى كنيد. آن را به مرحله عمل درآوريد.

مى توانيد زبان بدن دوستان، مانكن ها، ستاره هاى سينما يا ساير افراد را كه فكر مى كنيد خوب هستند، نگاه كنيد؛ ببينيد آن ها چه مى كنند كه شما نمى كنيد. تكه هاى رفتارى مختلف را كه دوست داريد از افراد مختلف برداريد و در برخورد با ديگران امتحان كنيد.

ممكن است بعضى از اين نكات به نظر شما مصنوعى بيايد. اما ايرادى ندارد، فقط تا زمانى كه اين حركات جزء وجود شما نشده باشد، ممكن است مصنوعى به نظر برسد. با تمرين بيش تر مى توانيد اين رفتارهاى جديد را ياد بگيريد. يادتان باشد، رفتار شما مستقيماً بر احساس شما تأثير مى گذارد. اگر كمى بيش تر لبخند بزنيد، احساس شادمانى بيش ترى خواهيد داشت. اگر صاف بنشينيد، احساس انرژى و اعتماد بيش ترى به شما دست خواهد داد. اگر حركاتتان را كند تر كنيد، احساس آرامش بيش ترى مى كنيد.

ممكن است در ابتداى كار حركات و رفتارهاى جديدتان كمى اغراق آميز به نظر برسد. اما ايرادى ندارد. مطمئن باشيد كه مردم آنقدر ها هم كه شما فكر مى كنيد به حركات و رفتارهاى شما توجه ندارند، آن ها درگير مشكلات خودشان هستند. براى رسيدن به تعادل، كمى بيش تر تمرين كنيد، رفتار و حركات خودتان را خوب كنترل كرده و زير نظر داشته باشيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *