آشنایی با شبکه اجتماعی linkedin

 آشنایی با شبکه اجتماعی linkedin

سالها است به عنوان یک مشاور کسب و کار و همچنین مدرس کسب و کار به اهمیت شبکه های اجتماعی و مخصوصاًlinkedin پی برده و آن را به تمامیت دوستان و دانشجویان خود توصیه می کنم اما لینکدین چیست؟

همه چیز پیرامون لینکدین – Everything on LinkedIn

لینکدین اصولاً یک شبکه اجتماعی برای افراد حرفه ای در همه تخصصهای متنوع دنیاست … یک معلم، یک مهندس، یک نجار، یک برنامه نویس، یک محقق و خلاصه هر گروه و صنف کاری می تواند افراد مشابه خود را در این شبکه پیدا کند … جایی که اعضا با ارتباط به یکدیگر سعی در گسترش شبکه حرفه ای خود را دارند و با به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات خود این فضای حرفه ای را بسط می دهند.

بنابراین برای اولین مزیت باید گفت شما با صنعت، حرفه و همکارانتان دراین حرفه در ارتباط خواهید بود.

دومین دستیابی شما در این شبکه اجتماعی بدست آوردن آدمها و دانشی است که شما را برای رسیدن به اهدافتان در کسب و کارتان کمک خواهد کرد. لینکدین پر از گروههای حرفه ای مختلف است که در خصوص موضوعات مختلف روز دنیا به بحث و تبادل نظر می پردازند، شما می توانید دراین گروهها عضو شوید و یا می توانید برای خود گروهی درست کنید و از افراد مختلف دعوت کنید در بحثهای این گروه مشارکت داشته باشند. و سومین مزیت استفاده از این شبکه اجتماعی کنترل هویت یا شناسنامه کاری شما به صورت آنلاین است، بدین صورت که شما با آپلود رزومه کاریتان یا نوشتن رزومه تان در لینکدین در واقع بخش اعظمی از پروفایل حرفه ایتان را تکمیل می کنید. پروفایلی که می تواند در معرض دید عموم باشد و دیگر اعضا متوجه شوند که شما در چه زمینه ای فعالیت دارید یا علاقه مند به انجام چه نوع کارهایی می باشید. به دلیل وسعت استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین بسیاری از سایتهای کاریابی به کاربران خود این اجازه را می دهند که رزومه خود را ازطریق لینکدین در وبسایتشان آپلود کنند. این نشانگر این است که لینکدین حالا دیگر تبدیل به غولی از اطلاعات حرفه ای کاربران در سطح دنیا شده است.

اگر بخواهم کل مطلب ارایه شده در بالا را خلاصه کنم باید بگویم در دنیای امروز داشتن یک اکانت لینکدین برای هویت کاری شما ضروری است، ضمن اینکه شما می توانید دانش حرفه ای خود را بالا برده و با افراد توانا در زمینه کاریتان در سراسر دنیا در ارتباط باشید. از آنجا که حضور در هر شبکه اجتماعی مستلزم وقت و زمان کافی است بنابراین بدون صرف وقت و انرژی در چنین شبکه هایی امکان گسترش، نفوذ و یادگیری بیشتر برای شما کمتر فراهم خواهد شد.

LinkedIn خودش را بهترین  نحو معرفی می کند : “LinkedIn بزرگترین شبکه ی تخصصی و کاری دنیا است که ۳۰ میلیون عضو در سراسر دنیا دارد که سرعت رشد بالایی دارد.” در ادامه اضافه می کند : “این شبکه به شما کمک می کند به اشتراک گذاشتن دانش , ایده ها و همچنین فرصت هایی ایجاد می کند برای برقراری ارتباط هایی با اعتماد.”

شاید ما قبلاً شبکه های این چنین را به صورت شبکه هایی مثل یاهو هات جابز – Yahoo! HotJobs – دیده باشیم ولی LinkedIn چه تفاوتی با این سیستم ها دارد؟ آیا این شبکه برای کسانی که در ایران زندگی می کنند ارزش دارد و به قولی کارآمد است؟
یاهو هات جابز – Yahoo! HotJobs –  و LinkedIn چه تفاوتی  دارد؟

شاید یکی از عمده ترین تفاوت های این دو شبکه این باشد که یاهو هات جابز – Yahoo! HotJobs – یک شبکه کاریابی است ولی LinkedIn یک شبکه اجتماعی است بر تأکید ویژگی کار و تخصص ,  مثل شبکه هایی مثل فیس بوک – Facebook – که شما بر اساس دوستی و روابط فامیلی و شخصی یک شبکه اجتماعی تشکیل می داد در اینجا این روابط بر اساس کاری مثل همکار بودن , دوستان و همکاران در شغل های قبلی , روابط کاری و روابط دانشگاهی شما شکل می گیرد. این شبکه فقط به شما کمک نمی کند که خودتان را معرفی کنید و دنبال فرصت مناسب باشید بلکه می توانید در آنجا اطلاعات کسب کنید و سوال هایتان را مطرح کنید و راهنمایی دریافت کنید.هر چند بعضی از فعالیت ها در سطح بالاتر هزینه دارد.

آیا این سیستم برای کسانی که در ایران زندگی می کنند کارآمد است؟

شاید برای جواب دادن این یک مسئله را اولاً ذکر کنم که امیدوار نباشید که در اولین جست و جو اکثر شرکت های ایرانی را ببنید ولی این را بدانید که تعداد کثیری از ایرانی ها در آن عضو هستند , اکثر دانشگاههای سراسری و دانشگاه های آزاد در آن شناخته می شود. پس با روی آوردن بیشتر کاربران ایرانی نیز , شرکت های ایرانی نیز به این شبکه روی می آوردند. ثانیاً دیدتان را وسعت ببخشید شما می توانید پروژه ایی را دریافت کنید و آن را به صورت راه دور انجام دهید. دنیا بسیار کوچک شده است و این ارتباطات هست که حرف اول را می زند.

چهار هدف اصلی LinkedIn چیست؟

شاید بتوان چهار هدف اصلی LinkedIn را:

۱٫ کنترل کردن هویت کاری و تخصصی شما : به این صورت که شما می توانید همیشه یک رزومه آنلاین (که به صورت دقیق توانایی ها شما را در آن ذکر شده است.) داشته باشید که قابل جست و جو شدن و همین طور قابل پیدا شدن توسط موتور های جست و جو است.

۲٫ ایجاد شبکه و بر قراری ارتباط های گذشته : شما می توانید هم دانشگاهی , همکاران فعلی و سابق خود را پیدا کنید و دوباره با آنها ارتباط برقرار کنید و در اینجا تاکید گشته که ارتباطات دنیا واقعی خود را وارد کنید.

۳٫ به اشتراک گذاشتن دانش و مهارت ها : شما می توانید به راحتی سوال خود را در یک جامعه ی ۳۰ میلیونی مطرح کنید و به سرعت , دقیق , کامل و قابل اطمینان جواب آن را دست پیدا کنید و همچنین با جواب دادن سوال های دیگران و به نمایش گذاشتن مهارت ها و دانش خود , فرصت ها مناسبی را کسب کنید. و حتی اگر شما به عنوان یک کارآفرین نیاز به اطلاعات , تجربه داشته باشید می توانید از این منبع استفاده کنید.

۴٫ به وجود آوردن فرصت ها : وقتی شما در این جامعه عضو می شوید , قابل دسترسی می شوید. در این شبکه افرادی هستند که به دنبال اشخاص مناسب می گردند و وقتی شما در این شبکه پیدا کردند , به شما پیشنهاد فرصت های بهتری می دهند.

۹ روش برای بالا بردن رتبه خود در linkdin

۱٫ نوشتن دقیق جزییات و مشخصات پروفایل 

پروفایل “LinkedIn” ،کاملاً مانند یک روزمه کاریست که در آن شما اطلاعات تحصیلی خود را برای نمایش به دیگران وارد می نمایید. همین طور اطلاعاتی از قبیل مهارت ها؛ تخصص های خود؛ تجارب و سابقه کارتان؛ شغل فعلی شما و یک عکس در جهت تکمیل پروفایل خود وارد می نمایید. (این اطلاعات را در قسمت مشخصات خود دنبال کنید و ویرایش نمایید {editing your profile} )

علاوه بر نکات بالا، اضافه کردن یک هدلاین (تیتر) و یک خلاصه مشخصات کلی شما کمک زیادی به حرفه ای شدن پروفایل شما می کند.
نوشتن یک تیتر مناسب (هدلاین)؛ پروفایل شما را کاملاً حرفه ای نشان می دهد. در قسمت خلاصه ای از شرح حال شما ممکن است به نمایش عموم بیشتری درآید و افراد بیشتری آن را مشاهده کنند و البته این امکان هم هست که از نظر ها پنهان بماند. به طور کلی، قسمت شرح حال یا خلاصه می تواند کمک بزرگی به شما کند و به نوعی مکمل CV شما شود (your Curriculum Vitae) و به کارفرماها اجازه می دهد تا راحت تر روزمه شما را بازبینی کنند.

یک نکته بسیار مهم اهمیت استفاده از تگ ها و کلید واژه های کاربردی و کلیدیست که حتماً باید در خلاصه شرح حال و هد لاین شما و به طور کل در مشخصات کاربری شما رعایت شود. تگ ها و کلید واژه های شما می تواند از علایق شما تشکیل شود و یا از حرفه و تخصصتان نشات بگیرد و آن ها را شامل شود. تگ های کاربردی و کلید واژه ها به پروفایل “LinkedIn” شما کمک می کند تا در جستجو هایی که در سایت LinkedIn می شود و در دیگر موتور جستجوها؛ پروفایل “LinkedIn” شما از بقیه پروفایل ها به اصطلاح بالاتر بیاید و در صفحات اولین قرار گیرد.

۲٫ به طور موقت فعالیت خود را خاموش کنید 

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که پروفایل “LinkedIn” خود را مدت طولانی است که راه اندازی کرده اید و آن را به LinkedIn افراد دیگر متصل کرده اید ( به خوراک های آن ها متصلید )؛ با به روز رسانی “دیوار” ( wall ) و قسمت اعلامیه ها شما هم بروز می شوید. از طرفی اگر شما برایتان اتفاق بیفتد که پروفایل “LinkedIn” خود را با اطلاعات و جزییات قدیمی بروز رسانی کنید؛ مثلاً شما از HR manager بیرون آمدید ولی سیستم و کانکشن های متصل به شما، هنوز فکر میکنند که شما آن حرفه و شغل را دارید و از آن خارج نشده اید و حتی اینکه شما به تازگی آن شغل را پذیرفته اید !

با خاموش کردن پخش فعالیت های خود (activity broadcast temporarily) شما به حالت سکوت یا سایلنت در می آیید و از این بعد با بروز رسانی پروفایل “LinkedIn” خود ؛ کسی خبر دار نخواهد شد.

برای انجام دادن این کار شما باید وارد “تنظیمات” (Settings) شوید ؛ سپس به قسمت ” Privacy Controls” رفته و در آنجا شما باید قادر به دیدن ” Turn on/off your activity broadcasts” باشید ؛ با کلیک روی آن پنجره ای باز می شود که به شما این امکان را می دهد که این آپشن را لغو کنید. پس از ذخیره کردن این تغییراتی که اعمال کردید، دیگر، کاربران دیگر این توانایی را ندارند که تغییرات پروفایل شما را مشاهده کنند.

۳٫ بازنگری دقیق و کامل مشخصات خود 

مانند تمام چیزهایی که در جهان حرفه ای با آن سروکار داریم؛ به طور حتم شما هم نمی خواهید که پروفایل LinkedIn شما پر از غلط های گرامری و دستوری یا املایی باشد. این نکته را مد نظر داشته باشید که در قسمت شرح حال یا خلاصه ای از وضعیت شما؛ حتماً از کلمه ها و جملات تأثیر گذار استفاده نمایید و از هرگونه نوشته هایی که سبب گیج شدن خواننده می شود پرهیز کنید. بهترین کار تجسم است ! سعی کنید خود را جای فرد بیننده ( خواننده پروفایل شما ) بگذارید و بسنجید که فرد بازدید کننده از نوشته های شما چه چیزی را درک می کند. با این راهکار شما خود به خود یکبار پروفایلتان را نیز چک میکنید و اگر خطایی در آن باشد تصحیح می کنید.

۴٫ url پروفایل خود را سفارشی کنید 

به طور پیش فرض درURL پروفایل “LinkedIn” یکسری حروف الفبای تصادفی شکل می گیرد ؛ اما شما می توانید به راحتی URL خود را سفارشی کنید. ابتدا وارد تنظیمات (Settings) شوید و گزینه ” Edit Public Profile” را انتخاب کنید و در آخر هم ” Customize Your Public Profile URL” .

نام مورد نظر خود را که قصد دارید URL شما شود را انتخاب کنید. URL انتخابی شما می تواند، اسم شما یا هر چیز دیگری که شما دوست دارید باشد.

مثال : linkedin.com/in/JackDoe

حتی شما می توانید در قدم های بعدی مطمئن شوید که URL شما به صفحه گوگل پلاستان یا صفحه فیسبوکتان نیز متصل است یا خیر.

۵٫ انتخاب یک تصویر مناسب

اگر شما قصد دارید در قسمت نمایه تصویری خود یک عکس بی محتوا یا عمومی یا حتی یک عکس از گربه خانگیتان را به جای تصویر خود در آن قسمت درج کنید باید به شما بگوییم که هرگز این کار را انجام ندهید! همانطور که می دانید قرار دادن تصویر نمایه جالب و فانتزی یا حتی دیوانه وار ! در صفحات گوگل پلاس و فیسبوک یک نوع تنوع و تفریح برای همه شده و خیلی هم جالب است و جلب توجه می کند اما هرگز این کار را در پروفایل “LinkedIn” خود انجام ندهید ! چرا که اینجا محلی برای حرفه ای ها و متخصصان است. شما باید از تصویر خود استفاده کنید تا مشتریان به سراغ شما بیایند. داشتن یک تصویر با رزولیشن و کیفیت بالا و مناسب؛ داشتن جدید ترین عکس از خودتان بهترین راه برای دیده شدن پروفایل “LinkedIn” شماست.

۶٫ استفاده از لوگوی LinkedIn در وب سایت شخصی

LinkedIn چند لوگوی مختلف برای ورود کاربران به پروفایل ” LinkedIn” شما دارد که شما با قرار دادن آن در وب سایت خود می توانید به نشان دادن پروفابل ” LinkedIn ” خود به عامه مردم کمک کنید. برای یافتن کد این لوگو ها وارد تنظیمات (Settings) شوید ؛ سپس روی لینک “Edit your public profile” کلیک کنید. سمت راستتان  را مشاهده می کنید. حال بر روی “Create a profile badge” کلیک کنید. سپس شما وارد صفحه ای می شود که پر از طرح های متفاوت لوگو ” LinkedIn” است و می توانید یکی از آنها را با توجه به سلیقه خود انتخاب نمایید.
شما در این صفحه؛ می توانید از کدهای HTMLبهره برده و این کدهارا داخل وبلاگ / وب سایت / انجمن ها ( فروم ها ) و کلیه صفحات وب که در اختیار دارید به کار ببرید. کاربران با کلیک بر روی این لوگو ها؛ اتوماتیک وارد پروفایل شما در ” LinkedIn” می شوند.

۷٫ در گروه های LinkedIn فعال تر باشید

گروه هایی که در LinkedIn قرار گرفته اند؛ برای به اشتراک گذاشتن و شرکت در یک محیط حرفه ای در یک صنعت خاص و یا منطقه مورد علاقه کاربران است. در این محیط بسیاری از گروه ها وجود دارد که از شاخص های آن می شود اشاره داشت به گروه هایی که برای جویندگان کار و حرفه هایی برای افراد فارغ التحصیل شده از دانشگاه ها و رشته هایی خاص برای افراد حرفه ای نام برد؛ که مختص به یک جغرافیای خاص نیست ! بلکه مربوط به سرتاسر جهان است. با فعالیت در این گروه ها فرصت شغلی بالاتری می توانید داشته باشید؛ و زمینه های شغلی بیشتری پیش روی شماست.

۸٫ شخصی سازی ایمیل های دریافت کننده در LinkedIn

وقتی که در حال ایجاد برقراری ارتباط با فرد خاصی هستید؛ حرفه ای ترین راه برقراری ارتباط شما با آن شخص فرستادن ایمیل است. در حال حاضر برای برقراری ارتباط، فرستادن ایمیل یک راه استاندارد محسوب می شود ولی همیشه برای ایده های خوب و جدید زمان نمی ایستد ! و فرستادن یک ایمیل کافی نیست ! شما می توانید برای فرد گیرنده علاوه بر ایمیل ؛ درخواست جلسه و میتینگ داشته باشید.

۹٫ استفاده از اپلیکیشن شبکه اجتماعی LinkedIn

شبکه اجتماعی LinkedIn؛ اپلیکیشن هایی دارد که به شما این امکان را می دهد تا مشخصات پروفایل خود را با راه ها و روش های گوناگون بروز رسانی کنید. برای مثال؛ اگر شما یک وبلاگ نویس حرفه ای هستید و همیشه مشغول نوشتنید( تمام وقت )؛ این امکان وجود دارد که شاید شما تمایل داشته باشید از برنامه وردپرس اطلاعات خود را منتقل گردانید به پروفایل شخصیتان. با این اپلیکیشن شبکه اجتماعی LinkedIn، شما می توانید پست ها و ارسال های وبلاگتان را همگام با بروز رسانی مشخصات پروفایل LinkedIn خود پیش ببرید.

اگر شما یک تدوین گر قهار فیلم و ویدیو و به طور کل مولتی مدیا و رسانه هستید؛ شاید علاقه داشته باشید تا ویدیوهای خود را برای عموم در پروفایل LinkedIn خود قرار دهید. برای این کار کافیست از اپلیکیشن های “SlideShare or Box.net” استفاده کرده که به راحتی امکان نمایش ویدیو در پروفایل را به شما می دهد.

این روزها تقریباً هر کسی که من به واسطه کسب و کارم با او تماس دارم، در سایت LinkedIn حضور دارد. (اگر شما هنوز عضو این شبکه نشده اید بهتر است همین حالا عضو شوید.) این سایت یک شبکه حرفه ای برای کسب و کارها است، جایی است که شما در آن می‌توانید کسب و کار خود را از طریق پروفایل‌تان و دیگر بخش‌های سایت معرفی و ارتقا دهید. در این پست می‌خواهم درباره شکایت‌‎های مردم درباره چیزهایی که در ارتباط‌هایشان واقعاً آنها را آزار می دهد، چند مطلبی را عنوان کنم.

اخیراً لینک کتاب آموزش مهارت‌های زناشویی را در این شبکه به اشتراک گذاشتم که چندی به این کارم ایراد گرفتند و بیان کردند که چنین لینک‌هایی نباید در لینکدین به اشتراک گذاشته شود. من در واقع با اشتراک لینکی به آنها آزار رساندم پس در نظرات همان پست از آنها عذرخواهی کردم. اما آیا به نظر شما انتشار این لینک واقعاً آزاردهنده بود؟!

 رفتار  حرفه ای در لینک این کنیم؟

 دروغ

دروغ‌گویی همیشه پنهان نمی‌ماند و روزی می‌رسد که به خاطر اطلاعات اشتباهی که در اختیار دیگران قرار داده اید شرمنده می‌شوید.

آداب ارسال درخواست 

وقتی که شما هنگام درخواست برقراری ارتباط برای ارسال پیام سفارشی هیچ تلاشی نمی‌کنید و تنها دکمه برقراری ارتباط را می‌زنید، این باعث می‌شود که مردم فکر کنند که شما تلاش می‌کنید تا جایی که ممکن است با افراد زیادی ارتباط برقرار کنید. البته سایت لینکدین محدودیت‌هایی را برای ارسال درخواست ارتباط بی‌رویه ایجاد کرده است.

 پروفایل شخصی افراد را بخوانید

هرگز پیام مشابه برای همه نفرستید. برای مثال پیامی که برای یک متخصص سئو می‌فرستید نباید همانند پیامی باشد که برای یک پزشک می‌فرستید. همینطور با مطالعه دقیق پروفایل افراد متوجه میشوید که مثلاً نباید پیام مشابهی را برای دو برنامه نویس زبان PHP ارسال کنید.

از لوگو بجای پروفایل عکستان استفاده نکنید

لینکدین یک سایت شبکه سازی حرفه ایست. افراد باید تصویر شخصی داشته باشند نه لوگو. جای دیگری در لینکدین برای نمایش شرکت‌ها وجود دارد. شرکت خود را در آنجا می‌توانید اضافه کنید و لوگوی شرکت‌تان را نیز به آن بیافزایید. برای مثال صفحه شرکت گروه صنایع شیر ایران را ببینید.

اسمتان را کامل بنویسید

برخی مثلاً اول اسم و فامیلشان را می‌نویسند، اما واقعاً چه دلیلی برای این کار وجود دارد؟ معمولاً اسپمرها چنین کاری را انجام می‌دهند. پس سعی کنید نام خود را کامل درج کنید.

لطفاً اغراق نکنید

اگرچه لینکدین در درجه اول به عنوان یک ابزار شبکه سازی کسب و کار ساخته شده است، اما هیچ کس تمایلی ندارد که ببیند شما دائماً درباره خود و شرکت‌تان چه می‌گویید. در لینکدین هم می‌توانید هم چون دیگر شبکه های اجتماعی اطلاعات جالبی را که بدست می‌آورید را به اشتراک بگذارید. سعی کنید با پست‌های خود اعتبار خود را افزایش دهید.

هر ثانیه به روز نفرمائید

با وارد کردن اطلاعات جدید، برای همه ارتباطات‌تان ظاهر می‌شود، اگر شما دائماً در حال اضافه کردن وضعیت به روزرسانی در طول روز باشید، دوستان و کسانی که با شما در ارتباط هستند ممکن است از شما دلخور شوند، برای بروزرسانی‌های شخصی توصیه من حداکثر سه بار در روز است. سعی کنید از Buffer App برای برنامه ریزی بروزرسانی‌های خود بهره بجویید.

توییت‌هایتان را به وضعیت بروزرسانی لینکدین وارد نفرمائید

هیچ لزومی ندارد که شما همه توییت‌هایتان را به لینکدین اضافه کنید، همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم بروزرسانی های زیاد، می‌تواند باعث آزار کسانی که با آنها در ارتباط هستید شود.

چک کردن املاء و اصول گرامری 

شاید در توییتر و فیسبوک این مورد چندان مهم نباشد، اما در لینکداین به عنوان یک شبکه کسب و کار چندان خوش آیند نیست. سعی کنید کلمات و جملات را کامل بنویسید. اگر در توییتر به خاطر محدودیت بالا در تعداد حروف سعی می‌کنید کوتاه تر منظور خود را برسانید، در لینکدین سعی کنید که همانند یک حرفه ای در حرفه خود عمل کنید.

 پیشنهادات سایت لینکداین را جدی نگیرید.

حتماً نباید با اعضایی که لینکدین پیشنهاد می‌کند ارتباط برقرار کنید. همینطور بسیاری از لینک‌های توصیه شده لینکداین هم دارای ارزش محتوایی نیستند.

پروفایل کسی کپی نکنید.

در لینکدین هم می‌توانید ارسال‌های دیگران را لایک زده و یا بازنشر کنید و نیز نظر خود را زیر آن بنویسید. اما کپی کردن ارسال‌های دیگران و ارسال آن از طرف خودتان به نظرم ایده چندان خوبی نباشد!

عکس‌های خانوادگیتان را به اشتراک نگذارید.

لینکدین، فیسبوک نیست! در لینکدین کسی تمایلی به دیدن عکس شما و دوست قدیمی‌تان که در آخرین سفر خارجی انداخته اید ندارند.

به لینکدین اعتماد نکنید.

اکانت‌های اسپمر زیادی در لینکدین وجود دارند که به شما پیام فرستاده و درخواست پاسخ به ایمیل را از شما دارند. به درخواست‌هایی از اشخاصی که آنها را نمی‌شناسید، اعتماد نکنید.

LinkedIn Pulse: این برنامه جدید‌ترین اخبار و اطلاعات مرتبط با علاقه کاربران را از سرتاسر جهان به آنها انتقال می‌دهد.

LinkedIn Groups: در این بخش کاربران می‌تواند در مکالمات گروهی درباره مشاغل و حرفه‌ها شرکت کرده و با یکدیگر تبادل اطلاعات کنند.

LinkedIn Job Seeker Premium: این برنامه ابزار مورد نیاز برای دستیابی سریعتر به شغل مورد نظر را برای کاربران فراهم خواهد آورد.

LinkedIn Talent Solutions: با استفاده از بهترین ابزارهای استخدامی شرکت‌ها می‌توانند برترین نیروهای کار را به استخدام خود درآورند.

LinkedIn Sales Solutions: با استفاده از این ابزار متخصصان فروش می‌توانند فرصت‌های جدیدی را برای ایجاد بازارهای بهتر و سرعت بخشیدن به مدیریت فروش از طریق شبکه اجتماعی ایجاد کنند.

LinkedIn Job Posts: این ابزار به شرکت‌ها امکان انتخاب بهترین گزینه‌ها بهترین در سطح محلی و جهانی را خواهد داد.

LinkedIn Premium Subscription: امکان دسترسی به و برقراری تماس با حرفه‌ها و مشاغلی که مورد توجه کاربران است را فراهم خواهد آورد.

در اینجا بد نیست به جدیدترین اطلاعات و ویژگی‌های اپلیکیشن تلفن‌همراه لینکدین هم نگاهی گذرا داشته باشیم:
لینکدین به تازگی اعلام کرده است که ویژگی‌های جدیدی را به اپلیکیشن موبایل خود اضافه خواهد کرد. طبق آخرین اظهارات این شرکت، تعداد کاربرانی که هر روز در این شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنند، ۳۰ درصد افزایش داشته و بعد از آپدیت جدید اپلیکیشن این شبکه اجتماعی، تعداد پیام‌های ارسال شده رشد ۲۴۰ درصدی داشته اشت. در واقع نیمی از جمعیت ۴۵۰ میلیون نفری کاربران آن به طور هفتگی از امکانات قسمت پیام‌های این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند. با همکاری مایکروسافت با این شرکت برای بهبود سرویس‌هایشان انتظار می‌رود که رشد این ابزارها ادامه داشته باشد.

لینکدین در ابتدا خبر از اضافه شدن ربات @inbot را داده است که به صورت اتوماتیک، جلسه‌ها را برای کاربران برنامه ریزی می‌کند.این ربات با گوگل کلندر شما همگام می‌شود و به تمام پیام‌هایی که داخلشان @inbot تایپ شده باشد دسترسی پیدا می‌کند و در لیست برنامه‌ریزی‌های شما به دنبال جای خالی و مناسب می‌گردد.

همچنین لینکدین چند ویژگی جدید را نیز به اپلیکیشن خود اضافه کرده است به عنوان مثال بعد از تعیین زمان جلسه، لینکدین مشخصات افرادی که قرار است در این جلسه حضور داشته باشند را به صورت نوتیفیکیشن برای شما ارسال می‌کند (حتی اگر آن اشخاص در لیست دوستان شما نباشند)، تا بتوانید با آمادگی بیشتری در جلسه حضور پیدا کنید. اما به منظور استفاده از هرکدام از این ویژگی‌ها شما باید ابتدا تقویم خود را با لینکدین همگام کنید.

یکی از معضلات اینباکس لینکدین کارفرمایان؛ لبریز شدن آن‌ها از نامه‌هایی است که توسط متقاضیان کار فرستاده می‌شود. نامه‌هایی که ممکن است هیچ‌وقت پاسخی به آن‌ها داده نشود. به‌همین دلیل شاید معرفی یک قابلیت جدید در خصوص جستجوی کار بتواند مکالمات کارفرمایان با استخدام‌شوندگان را ساده‌تر کند و کارایی آن را تا حد بسیار زیادی بالا ببرد.

در همین راستا؛ روز پنج‌شنبه گذشته شبکه اجتماعی لینکدین یک ابزار جدید به‌نام Open Candidate را معرفی کرد که به کاربران این امکان را می‌دهد تا به‌صورت محرمانه به کارکنان شرکتی که مدنظرشان است پیغام بدهند و علاقه خود را نسبت به فرصت‌های شغلی جدید اعلام کنند. آن‌‌ها هم‌چنین می‌توانند توضیحاتی درباره نوع شغل و پستی که می‌خواهند؛ به‌صورت خصوصی با این افراد به‌اشتراک بگذارند. علاوه بر آن؛ کاربران قادر هستند تا عنوان موردنظر شغلی؛ اندازه شرکت مربوطه و محل آن را نیز مشخص کنند. با راه‌کار تازه لینکدین؛ این تنظیمات از چشم کارفرمای فعلی این اشخاص دور می‌ماند.

لینکدین در خصوص ابزار جدید خود می‌گوید: «شانس دریافت پاسخ از فردی که از ویژگی Open Candidate استفاده می‌کند نسبت به یک عضو معمولی شبکه لینکدین دو برابر است. این ابزار جدید به کسی که دنبال نیروی جدید می‌گردد کمک می‌کند تا خیلی سریع‌تر و ساده‌تر به کاندیدای مورد علاقه خود برسد و زمانی را که صرف رسیدگی به پیغام‌های “InMail” لینکدین می‌کند؛‌ کاراتر و مؤثرتر باشد. اما به‌غیر از این مورد؛ کاربری که تصمیم می‌گیرد از این ابزار جدید استفاده کند پاسخ‌های مناسب‌تر و مرتبط‌‌تر با چیزی که دنبال می‌کند را پیدا می‌کند.

linkedin

قابلیت جدید لینکدین روز پنج‌شنبه در آمریکا؛ انگلستان؛ کانادا و استرالیا راه‌اندازی شد و لیکندین اعلام کرده که این ابزار به‌زودی در دسترس همه کاربران در سراسر دنیا قرار می‌گیرد. همان‌طور که اطلاع دارید این شبکه اجتماعی حدود ۴۵۰ میلیون کاربر دارد و در شرایط کنونی تعداد شغل‌هایی که در این شبکه ارائه شده بیشتر از ۶ میلیون است.

«اریک اوفسکی»؛ رئیس محصولات برند لینکدین در تازه‌ترین مصاحبه خود عنوان کرد: “به‌وضوح می‌توان دید که این ذائقه و علاقه در بین حرفه‌ای‌ها برای یک سیگنال ساده و بی‌دردسر وجود داشت.” وی تأکید می‌کند که تاکنون بیشتر از ۵۰۰ هزار نفر از کاربران این شبکه؛ امکان جدید ارائه شده را فعال کرده‌اند. وی هم‌چنین گفت که شرکت‌های مادر امکان مشاهده وضعیت کارمندان شرکت‌هایی را که مالک آن هستند؛ ندارند. به‌عنوان مثال کسی که در فیسبوک کار می‌کند نمی‌تواند وضعیت “open”‌ یکی از کارکنان واتس‌اپ را مشاهده کند.

“این مسئله هم برای افراد حرفه‌ای و هم برای کسانی‌که در این‌گونه شرکت‌ها مشغول به‌کار هستند خوب و مناسب است. کسانی که به دنبال جذب نیروی جدید هستند به هیچ‌عنوان علاقه ندارند به افرادی پیغام بدهند که اصلا تمایلی به حرکت و جابه‌جایی ندارند. جستجو برای یافتن یک شغل دیگر کاملا شخصی است و همین امر برخی از اختلافات و اصطکاک‌ها را حذف می‌کند.

اعضای لینکدین می‌توانند با مراجعه به قسمت “Preferences” در صفحه اول Jobs‌ این ابزار جدید را فعال یا غیرفعال کنند. شرکت‌ها نیز برای این‌که قادر به دیدن وضعیت کاربران باشند به اشتراک “Recruiter” نیاز دارند. لینکدین؛ با مجموعه‌ای از سایت‌‌های دیگر در خصوص یافتن فرصت‌های شغلی در رقابت است و آن‌طور که اعلام کرده تعداد کاربران اپ جستجوی شغل این شرکت که به‌طور مستقل کار می‌کند در سال گذشته بیشتر از دو برابر رشد داشته است.

بسیاری از کارمندان یک شرکت از این‌که برای یک کار جدید درخواست دهند ترس و واهمه دارند چون از این می‌ترسند که کارفرمای آن‌ها متوجه این مسئله بشود. هرچند؛ مهم‌ترین عامل عدم درخواست کاندیداها برای یک شغل دیگر؛ آن است که کارمند واقعاً هیچ اطلاعاتی در خصوص محیط کار آن شرکت ندارد. البته این نتیجه‌گیری بر طبق تحقیقاتی است که لینکدین در سال جاری انجام داد. این شبکه اجتماعی برای این‌که این شکاف را پر کند؛ علاوه بر امکان Open Candidate از یک خدمات دیگر نیز رونمایی کرد: Career Pages. همه شرکت‌ها می‌توانند با پرداخت ۱۰ هزار دلار در سال محل کار و ساختار خود را تبلیغ کنند و از این طریق دست به‌بازاریابی بزنند.

اوفسکی افزود: “وقتی شخصی روی پلتفرم لینکدین به‌دنبال یک شغل جدید می‌گردد؛ اولین سئوالی که از خودش می‌پرسد آن است که این شرکت دقیقاً چه کاری انجام می‌دهد و دلیل شهرت آن‌ها چیست؟ افراد حرفه‌ای برای شرکت‌ها کار می‌کنند نه برای شغل‌ها. کاندیداها علاقه دارند تا همه چیز را از زبان کارمندان آن شرکت بشنوند.”

علاوه بر این؛ تحقیقات لینکدین نشان می‌دهد ۶۶ درصد کاندیداها زمانی‌که به یک شغل و فرصت کاری جدید فکر می‌کنند؛ بیشترین چیزی که به دانستن آن علاقه دارند ساختار؛ فرهنگ و ارزش‌هایی است که در شرکت موردنظر وجود دارد.

صفحات کاملاً تغییر کرده لینکدین به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا به کاربران؛ صفحات شخصی‌سازی شده را نشان دهند؛ اما با این نکته که شغل‌های مربوطه و محتوای آن به‌سمت علایق آن‌ها تمایل دارد. شرکت‌ها قادر هستند تا برای بهتر شناساندن خود به علاقه‌مندان از محتوای ویدئویی؛ عکس و توضیحات به‌منظور ارائه تجربیات کارکنان از محیط کار آن شرکت استفاده کنند.

لینکدین در پایان می‌گوید: در تست‌هایی که در خصوص صفحات جدید صورت گرفت؛ دیدگاه‌های کاربران ۶۶ درصد رشد پیدا کرد و دیدگاه‌های شغلی نیز ۱۷۵ درصد رشد داشت. این به‌روزرسانی‌ها از روز پنج‌شنبه گذشته در سراسر دنیا در دسترس کاربران این شبکه اجتماعی قرار گرفته است. علاوه بر این‌ها؛ لینکدین به کسب‌وکارها یک پروفایل رایگان به‌نام “Company Pages” ارائه می‌دهد….

مازیار میر

Mazyar Mir professional consultant and analyst

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *